Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy mogę odliczyć od podatku wydatki na leki?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670988 postów

Napisano 02 luty 2012 - 12:38

Komentarz do artykułu: Czy mogę odliczyć od podatku wydatki na leki?

#2 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 02 luty 2012 - 12:38

czy moge zsumować wydatki na lekarstwa za cały rok, i obliczyc zwrot, czy należy każdego miesiąca obliczać przekroczoną kwotę 100zł dla osoby niepełnosprawnej

#3 Guest_barszym

Guest_barszym
  • Goście

Napisano 02 luty 2012 - 13:48

Możesz odliczyć tylko nadwyżkę ponad 100zł w każdym m-cu za leki na osobę, która posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i tylko leki, które są ściśle związane z chorobą i z chorobami współistniejącymi gdzie stałe przyjmowanie leków jest uzasadnione, po za tym możesz odliczać, turnusy rehabilitacyjne, sanatoria, dojazdy na rehabilitację w kwocie 2280 zł rocznie jeżeli osoba niepełnosprawna jest właścicielem bądź współwłaścicielem pojazdu, albo posiada rachunki za dojazdy na rehabilitację, skierowanie i kartę odbytych zabiegów.

http://www.pit.pl/ul...ehabilitacyjna/

#4 Guest_barszym

Guest_barszym
  • Goście

Napisano 02 luty 2012 - 13:52

Zapomniałam dodać, że jeżeli osoba niepełnosprawna jest pracującą zatrudnioną w ZPCH i korzystała ze zwrotów z ZFRON (zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych) to drugi raz nie może odliczyć tych samych faktur w pit ewentualnie tylko różnicę nierefundowaną.

#5 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 02 luty 2012 - 23:38

Oczywiście ,że nie można odliczać tego co zostało już odliczone lub zrekompensowane. To może jeszcze xxxxxx razy zażądać zwrotu. A później się dziwią ,że nie ma pieniędzy na podjazdy...albo windy ...albo łazienki ...itd,itp . Często zaś jest tak i wychodzi na to ,że się łazienkę robi specjalnie dla jednej osoby.

#6 Guest_Ika

Guest_Ika
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 10:39

Czy moge odliczyć od podatku wydatki związane z diagnostyka . Zaznaczam, ze miałam skierowania na rezonans magnetyczny oraz tomografię komputerową lecz w miesiącu lipcu odmówiono mnie zarejestrowania. Poinformowano mnie, ze rejestracja będzie wznowiona od stycznia 2015 roku . Mam poważny problem z kręgosłupem ,sa takie dni , ze nie jestem w stanie chodzić, więc postanowiłam wykonać badania za własne pieniadze. Przy okazji badania kregoslupa, stwierdzono u mnie guz na płucach i zalecono weryfikację tomografem komputerowym. Okres oczekiwania na badanie wynosił 5 miesięcy więc dalej zmuszona byłam wykonać badanie za własne pieniadze. Nadmieniłem, ze wszystkie badania zdiagnozowały u mnie poważne schorzenia.

#7 Guest_ewa 45

Guest_ewa 45
  • Goście

Napisano 03 marzec 2015 - 06:42

Proszę powiedzieć czy osoba chora na nowotwór, ale niestety nie wyrobił legitymacji inwalidzkie może skorzystać z odliczenia leków od podatku ,bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

#8 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 633 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 03 marzec 2015 - 07:56

Posiadanie legitymacji nie jest warunkiem niezbędnym do zastosowania ulgi na leki.

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 marzec 2015 - 12:49

Proszę powiedzieć czy osoba chora na nowotwór, ale niestety nie wyrobił legitymacji inwalidzkie może skorzystać z odliczenia leków od podatku ,bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Musisz posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, przyznane przez komisje lekarską, wtedy masz prawo odliczać leki od podatku na podstawie faktur wystawionych przez aptekę.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 19:33

mam pytanie czy srodki higieny typu pieluchy pianki myjace kremy niezbedne do opieki przy osobie niepelnosprawnej zaliczaja sie odpisania?

#11 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11355 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 grudzień 2015 - 19:51

moim zdaniem nie, bo to nie są leki

#12 aaaa

aaaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 19:53

mam pytanie czy srodki higieny typu pieluchy pianki myjace kremy niezbedne do opieki przy osobie niepelnosprawnej zaliczaja sie odpisania?

nie, nie są to leki ja takich wydatków nie odliczałam

#13 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 grudzień 2015 - 20:36

Tylko leki można odliczyć.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#14 Guest_czarny 51

Guest_czarny 51
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2016 - 19:38

mam pytanie dotyczace odpisu od podatu za leki otoz jest to kwota ponad 100zl w miesiacu np.150zl odliczeniu podlega 50zl czy na te kwote 150zl moga skladac sie np.3 faktury po 50zl oczywiscie w danym miesiacu ?

#15 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11355 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 styczeń 2016 - 22:43

oczywiście, bo chodzi o wydatki w danym miesiącu 

#16 Guest_Pati

Guest_Pati
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2016 - 16:53

mam pytanie jesli np. za miesiac styczen mam 3 faktury na kwoty 207 zł , 166 zł , 227 zł to je podliczyc i kwote powyzej 100 zł odliczamy czy z kazdej faktury zsumowac tylko kwoty powyzej 100 zł?

#17 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11355 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 31 styczeń 2016 - 22:23

do odliczenia jest suma faktur - 100 zł czyli nadwyżka wydatków w danym miesiącu ponad 100 zł

#18 Guest_lysy

Guest_lysy
  • Goście

Napisano 25 luty 2016 - 10:33

mam mame kora ma 80 lat na lekarstwa wydaje ponad 500 zl miesicznie jak to odpisac od podatku

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 luty 2016 - 10:50

mam mame kora ma 80 lat na lekarstwa wydaje ponad 500 zl miesicznie jak to odpisac od podatku

Proszę przeczytać powyższy artykuł, jest w nim wszystko dokładnie wyjaśnione. Także w wątkach powyżej też jest opisane. Mama musi mieć grupę inwalidzką i faktury na lekarstwa pobrane w aptece. Odpis robi się raz w roku, wypełniając PiT

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 18:54

Mój mąż kupuje lekarstwa co trzeci miesiąc - wydaje na nie 360zł -zawsze bierze fakturę - czy także może odliczyć od dochodu te faktury. To znaczy 360 -100 = 260 zł za każdą fakturę , mimo ,że nie kupuje ich co miesiąc. Irena

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych