Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znaczenie dowodu z opinii biegłego

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671167 postów

Napisano 16 styczeń 2012 - 00:28

Komentarz do artykułu: Znaczenie dowodu z opinii biegłego

#2 Guest_wacek

Guest_wacek
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 00:28

czy biegły sądowy może się opszec tylko na zdjęcjah niemając dowodu żeczowego.

#3 Guest_Roland Szymczykiewicz

Guest_Roland Szymczykiewicz
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:32

Witam,

odpowiedź jest taka: to zależy o czym opiniuje..raczej powinien mieć inne dowody oprócz zdjęć, ale można sobie wyobrazić sytuację w której na podstawie zdjęć biegły może orzekać.

z poważaniem,

Roland Szymczykiewicz

#4 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 17 luty 2013 - 20:54

Panie mecenasie.
Biegły nie orzeka, biegły opiniuje.

#5 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2013 - 13:35

Witam, mam pytanie, na które chciałabym poznać odpowiedź, może uda mi się ją uzuskać od Pana.
Otóż w mojej sprawie zlecono sporządzenie opinii biegłym. Rzecz dotyczyła całkowicie dziedziny ginekologii i położnictwa. Opinia, którą wydali "biegli" miała nagłówek Zakładu Anatomii Patologicznej, a firmowana była przez profesora gin. poł., emeryta, który od dziesięciu lat nie miał kontaktu z praktyką szpitalną. Drugi podpis złożył kierownik tego zakładu. Przy czym żaden z nich nie był biegłym sądowym. Prośby o powołanie innych biegłych spotykały się z odmową prokuratury. Czy w tej sytuacji wydana opinia jest dla sądu wiążąca?
Pozdrawiam.

#6 Guest_Teresa .

Guest_Teresa .
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 13:35

Biegli wydali opinie w sprawie w/g mnie źle zoperowanej stopy na podstawie dokumentów,zaliczając wszystkie błędy do powikłań.Nie zgadzam się z tą opinią.Opisałam wszystko prokuratorowi,prosząc,aby biegli obejrzeli moją stopę,która nie nadaje się do chodzenia po 2 ciężkich operacjach.ale po 5 miesiącach nie otrzymałam jeszcze zgody na odwołanie się od tej opinii do biegłych.co mam robić?Bardzo proszę o odpowiedz.

#7 Guest_diamond1981

Guest_diamond1981
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2014 - 22:44

"Reasumując zatem" Chyba resumując...

#8 Guest_Pan Cogito

Guest_Pan Cogito
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2018 - 21:33

Pan Mecenas chciałby aby najważniejszym dowodem był świadek - jeden powie to, inny całkiem co innego, a jeszcze inny że było inaczej. Wtedy mecenasik kasuje kaskę od klienta i jest WIELKI. Fama idzie, że jest dobry, wyciąga ludzi z beznadziejnych spraw. A tu nagle biegły pisze opinię, że było to najprawdopodobniej tak i tak. I wtedy pana mecenasika bierze wkurw bo nie może skasować dodatkowej puli za wygraną, a sąd olewa świadków bo są całkowicie niewiarygodni. Ot cała filozofia większości polskich papug....

#9 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2018 - 00:42

Inne jest podejście do dowodu w postaci opinii Biegłego w czasie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa. Przykładowo, Biegły może wskazywać na jakieś zaburzenie, które nie przesądza jednak o wydaniu wyroku pozytywnego. Piszę nt. również na moim blogu (uniewaznieniemalzenstwakoscielnego.blox.pl).

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych