Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto nie ma prawa do zasiłku pielęgnacyjnego

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671212 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 18:02

Komentarz do artykułu: Kto nie ma prawa do zasiłku pielęgnacyjnego

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 18:02

jeśli mam w domu dwóch chorych rodziców, którzy mają I grupę inwalidzką znaczną a ja nie pracuję, tylko zajmuję sie nimi sama należą mi się pieniądze?

#3 Guest_samotna mama

Guest_samotna mama
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2013 - 15:09

witam mam syna w wieku 5 lat i jest dzieckiem z niepelnosprawnoscia od urodzenia czy nadal przysluguje mi sie zasilek opiekunczy prosze o odpowiedz

#4 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2013 - 15:19

Jak byk stoi napisane w powyższym artykule

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje:

niepełnosprawnemu dziecku,

#5 Guest_aneta

Guest_aneta
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 21:53

Zastanawiam się czy mojemu tacie należy się dodatek pielęgnacyjny. Jest po operacji jelita grubego, stwierdzono raka złośliwego w dwóch miejscach. Przeszedł pierwszy kurs chemii. Czeka go dalsze leczenie. Utrzymuje się z emerytury i nie pobiera innych świadczeń. Mama ma taki zasiłek, ponieważ jest osobą upośledzoną w wyniku cukrzycy. Nie mieszkam z rodzicami razem, ale to na mnie spoczywa opieka nad nimi np. wizyty u lekarza, ponieważ sami są mało samodzielni. Proszę o jakieś sugestie w tej kwestii, jeśli ktoś ma i może mi pomóc, pokierować.

#6 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 22:32

Pyta Pani o dodatek pielęgnacyjny czy zasiłek pielęgnacyjny? To 2 różne świadczenia i jeśli pobiera się dodatek, nie można pobierać świadczenia. Proszę sprawdzić w decyzji emerytalnej ZUS ojca, być może otrzymuje już taki dodatek. Przysługuje on osobom, które ukończyły 75 rok życia.Jeśli nie pobiera, ojciec może wystąpić z wnioskiem do ZUS-u o przyznanie mu takiego dodatku. W poniższym linku wszystko o dodatku pielęgnacyjnym.
http://emerytury.wie...-emerytury.html

#7 Guest_romek

Guest_romek
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2013 - 10:30

Moja córka od urodzenia posiada wysoki stopień niedowidzenia oko prawe -13,oko lewe -2,5.Do 16r.życia otrzymywała zasiłek pielęgnacyjny jako osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności.Po ostatniej komisji lekarskiej niezaliczono jej do osób niepełnosprawnych.Nagle nie wyzdrowiała i nadal posiada ww wade wzroku.Cos mozna z tym zrobić ,czy jest szansa że odwołanie coś pomoże???

#8 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 18:21

Dzień dobry, mam pytanie. Moja córka ma niepełnosprawność od 2009 roku, w tym roku nie należy mi się zasiłek rodzinny, czy mam szanse dostać zasiłek pielęgnacyjny z mopsu jeśli nie mam zasiłku rodzinnego?

#9 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 18:25

Trzeba się odwoływać, ja tez się odwołałam i córce na wojewódzkim przyznano niepełnosprawność.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:18

do basia
Pani taki zasiłek nie przysługuje, ale może go otrzymać córka, w kwocie 152 zł. Proszę przeczytać w powyższym artykule, czy córka spełnia wszystkie potrzebne warunki do jego uzyskania.

#11 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 17 luty 2014 - 16:11

Witam.Mój syn skończył 16lat i nie przyznano mu zasiłku.Chcę wspomnieć że choruję od urodzenia i miał wcześniej przyznane trzy stopnie niepełnosprawności i dostawałam zasiłek.Zrobiłam odwołanie

#12 Guest_gosć

Guest_gosć
  • Goście

Napisano 05 marzec 2015 - 17:10

witam Mam takie pytanie czy osoba 60-letnia może pobierac zasiłek pielęgnacyjny z krusu i to 153 z opieki

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 marzec 2015 - 19:58

witam Mam takie pytanie czy osoba 60-letnia może pobierac zasiłek pielęgnacyjny z krusu i to 153 z opieki

Można pobierać tylko jedno świadczenie.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 listopad 2017 - 12:50

Jeśli dziecko ma niedosłyszy i ma stopień lekki zad na drugie umiarkowany i ma skończone 16 lat to czy mu należy zasiłek piekegnacyjny

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 listopad 2017 - 13:04

Jeśli dziecko ma niedosłyszy i ma stopień lekki zad na drugie umiarkowany i ma skończone 16 lat to czy mu należy zasiłek piekegnacyjny

O tym zadecyduje lekarz. Złóż wniosek, przebadają dziecko i dowiesz się. Nikt Ci tu nie odpowie na pytanie, nie znając stanu zdrowia dziecka.

#16 Guest_Józef

Guest_Józef
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 14:17

ZUS nie przyznał mi zasiłku pielęgnacyjnego pomimo znacznej niesprawności jestem dializowany i mam przetoki na obydwóch rękach nie potrafię nic nosić a o zakupach zapomnieć. Miejski Ośrodek Pomocy przyznał mi na stałe 153 zł w ZUS jest ponad 200 zł. Różnica jest dla mnie bardzo duża. Czy ZUS to inne państwo jak MOPS ???

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2018 - 11:25

ZUS nie przyznał Ci dodatku pielęgnacyjnego, a zasiłek pielęgnacyjny to zupełnie coś innego. Masz prawo odwołać się od decyzji ZUS i ponownie stanąć przed komisją lekarską.Nie zadawaj takich pytań, jak to ostatnie, bo my internauci nie jesteśmy obowiązani znać odpowiedzi. To pytanie do ministrów i do rządu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych