Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy przedawnia się wykonanie kary (art. 103)

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670970 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 13:44

Komentarz do artykułu: Kiedy przedawnia się wykonanie kary (art. 103)

#2 Guest_panczo

Guest_panczo
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 13:44

witam. jezeli zostalem skazany 6 lat temu na kare 1,5 roku pozbawienia wolnosci, to ta kara zostanie przedawniona po 10 latach? dzieki za odp

#3 Guest_Roland Szymczykiewicz

Guest_Roland Szymczykiewicz
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 19:15

Witam,

co do zasady skazanie zostanie zatarte po 10 latach, ale ponieważ kara nie przekroczyła 3 lat - może się Pan na swój wniosek ubiegać o zatarcie skazania już po 5 latach. Wniosek taki składa się do właściwego Sądu Okręgowego (wydział penitencjarny) i kosztuje on 45 zł.

z poważaniem,

Roland Szymczykiewicz

#4 Guest_PANCZO

Guest_PANCZO
  • Goście

Napisano 03 luty 2012 - 02:10

dzieki sprubuje moze cos z tego wyjdzie. dzieki i pozdrawiam.

#5 Guest_PANCZO

Guest_PANCZO
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 23:50

witam ponownie. mam jeszcze jedno pytanie, czy ja mam wyciagnac z sodu jakis wniosek i go wypelnic czy to poprostu mam napisac tak jakby podanie za ktore place potem jak je skladam? i czy ja mam go napisac czy musze wziac adwokata i on musi to zrobic. a ile kosztuje jesli chcialbym zeby adwokat napisal mi to? z gory dziekuje

#6 Guest_Roland Szymczykiewicz

Guest_Roland Szymczykiewicz
  • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 16:56

Witam,

nie jest to formularz urzędowy - jest to zwykłe podanie od Pana z uzasadnieniem Pana prośby.

pismo to może Pan napisać sam - nie ma obowiązku aby sporządzał go adwokat.

Nie wiem jakie są stawki rynkowe za napisanie tego pisma - podejrzewam że w granicach do kilkuset złotych. Pismo jest jednak proste i moim zdaniem nie musi go pisać adwokat.

z poważaniem,

Roland SZymczykiewicz

#7 Guest_PANCZO

Guest_PANCZO
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 23:48

witam. wlasnie poczytalem tu troche i widzialem wzor tego pisma, ale chodzi o to ze ja nie odbylem tej kary. wiec nie chodzi mi o zatarcie tylko o przedawnienie odbycia kary. czy jest jakis inny sposob zalatwienia tego czy trzeba czekac az 10 lat. dzieki pozdr

#8 Guest_PANCZO

Guest_PANCZO
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 01:28

witam. czy moge dostac odpowiedz na ostatnie moje pytanie? z gory dziekuje

#9 Guest_michal .k

Guest_michal .k
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2012 - 23:05

witam wszystkich ....znam osobiscie osobe ktora sie ukrywa juz prawie 15 lat , a doslowniej juz tyle ukrywa sie na niepowrocie z wiezienia nie pamietam teraz dokladnie ale zostal skazany w sumie na jakies 8 lat . zaden wyrok jednak nie przekraczal 5 lat byly to wyroki 4 , 3 i 2 letnie mimo ze minelo juz 13 lat wciaz figoruje na liscie poszukiwanych i nic sie nie zmienilo w jego sprawie i z tego co mi mowil po prostu nic sie nie zmieni nawet jakby minelo 30 lat ,,,,,wiec polskie prawo jest chyba tylko dla uzednikow nie dla ludzi ktorzy usiluja sie z nim zmierzyc.np w hiszpani nawet za rozboj po 5 latach nawet nie trzeba sie sarac o jakies przedawnienie poprostu zostaje twoj przypadek wykasowany z komputera a wpolsce z tego co widze za kradziez roweru mozesz byc scigany nawet 30 lat ba ,,,,malo to do konca zycia no.......chyba ze posmarujesz noto wtedy wszystko idzie zalatwic ale uczciwie nie da rady ,,,,,,,,,co o tym sadzicie?????

#10 Guest_mietek1509

Guest_mietek1509
  • Goście

Napisano 07 maj 2012 - 21:37

Witam serdecznie z tego co tutaj sie naczytalem to ja bede musial sie ukrywac prawie 25 lat bo zostalem skazany tzn zostal mi odwieszony wyrok 6 miesiecy z art 178 par 1 w 2006 r dziwne to nasze prawo a czy cos zmienia fakt ze przeszedlem zawal serca w2010r obecnie mam 50 lat.Przykre ze juz pewnie Polske to tylko z telewizji bede mogl ogladac dziekuje i czekam na odpowiedz.Pozdrawiam wszystkich goraco

#11 Guest_mietek1509

Guest_mietek1509
  • Goście

Napisano 07 maj 2012 - 21:42

Jeszcze jedno pytanie czy bede mial problem z wyrobieniem paszportu za granica bo moj stracil waznosc oczywiscie pytanie tyczy sie mojego poprzedniego postu dziekuje.

#12 Guest_panczo

Guest_panczo
  • Goście

Napisano 11 maj 2012 - 03:09

witam. ja bym nie wyrabial!! a na 1wsze pytanie nie odpowiem bo nie wiem. ale to polskie pierd,,, prawo jest do niczego te skur... by chcialy tylko kasy i nic wiecej tylko tak mozna sprawy zalatwiac. pierd... hu.... wydaja tysiace zl za listy europejskie a jest duzo ludzi ktorzy maja np. pare miesiecy do odsiedzenia i pierd... tylko ze nie ma na to nie ma na tamto. pie.....lic to polskie prawo co bedzie to bedzie. widze ze i tu adwokaci nie chca odpisywac ludzia bo moze tez chca pare zl.

#13 Guest_KYSY Trybun Ludowy

Guest_KYSY Trybun Ludowy
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 15:51

W maju minie 15 lat jak szwagier został skazany za dwie kury i trzy króliki na karę pozbawienia wolności 1roku.
Przed wykonaniem kary uciekł do Hiszpanii. Jest zanim wydany międzynarodowy list gończy. Dokumenty tzn paszport jest już nie ważny.Boi się przyjechać do Polski,
Płaci do Polski alimenty na dzieci. Był zatrzymany przez Hiszpańską policję ta doprowadziła go przed sąd. W sądzie jak przeczytali że ponad 10lat jest ścigany za dwie kury i te króliki aż wybuchnęli śmiechem, pytali co za sądy mają w Polsce. Sąd Hiszpański kazał go uwolnić.
Jest wolny chce tam wejść w związek małżeński ale dokumenty ma przedawnione.Co ma robić by dostać Polski paszport bo jest i zakaz wydania paszportu przez ten list gończy.I co ma zrobić by go przestali ścigać.
Matka jego schorowana kobieta była prywatnie u adwokata,dowiedziała sie że to ma kosztować 1000 euro.
Czy to przyśpieszy zaprzestanie ścigania?

#14 Guest_przemyslaw

Guest_przemyslaw
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 13:42

w koncu po ilu latach nastepuje przedawnienie?ja mam wyrok ponizej 5 lat i ucieklem

#15 Guest_przemyslaw

Guest_przemyslaw
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 14:00

kuratorka odwiesila mi 3lat i 8 miesiecy i ucieklem za granice.ta kara ulegnie przedawnieniu kiedy kolwiek czy nie?

#16 Guest_przemyslaw

Guest_przemyslaw
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 14:05

kuratorka odwiesila mi 3 lata i 8 miesiecy.jest taka szansa ze ten wyrok minie i jesli tak to kiedy

#17 Guest_dziubek

Guest_dziubek
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 23:14

po odsiadce mam to samo wyjazd za granice i nie miej z nikim kontaktu nawet z rodzicami przez 10 lat

#18 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 23:16

tez zalezy za co bo som kary nawet po roku co ci jedynie dodajom a nie minom

#19 Guest_maly

Guest_maly
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 23:21

niech idzie do ambasady polskiej w chiszpani i se zalatwi tam wszystko

#20 Guest_bombel

Guest_bombel
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2015 - 01:04

A można liczyć na przedawnienie kary za zwykłe podpalenie auta pierwszy raz karany tylko się nie zgłosił a wyjechał za granice a miał z tego najpierw w zawieszeniu lecz nie zapłacił szkody i dlatego dostał do odsiadki rok pozbawienia wolności czy przejdzie mu te przedawnienie czy nie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych