Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak napisać skargę do PIP na łamanie praw pracowniczych?

62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670969 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 23:45

Komentarz do artykułu: Jak napisać skargę do PIP na łamanie praw pracowniczych?

#2 Guest_kamilontko

Guest_kamilontko
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2012 - 23:45

ten artykuł to wielka lipa , po pierwsze to każdy kto wchodzi na tą strone to po to aby złożyć skargę lub dowidzieć się gdzie ją napisać a co z tym idzie to że każdy wie że jego zakład narusza prawa pracownika a tu co ....nic żadnego formularza żadnej możliwości złożenia skargi

#3 Guest_Hex

Guest_Hex
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2012 - 17:51

skargi powinny być składane także anonimowo, "Skarga nie zawierająca danych osoby skarżącej nie zostanie rozpoznana przez inspektorat pracy."
większość ludzi boi się o swoją pracę co właśnie wykorzystuje pracodawca

#4 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 18:29

tez tak sadze,duzo ludzi obawia sie o utrate pracy dlatego tez wszystkie naruszenia nie sa zgłaszane.Ja tez bym chciał zgłosic naruszenie w Swojej firmie jest to firma Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Lipnie,ktora ma prawie 30 sklepów dwie piekarnie,hurtownie i do tego nie ma nikt z pracowników wypłaconej podstawowej pensji naszej Średniej Krajowej.Pracodawcy otrzymują kwotę netto 800,900 zł do ręki!!! Mimo iz na umowie jest podana kwota brutto 1600zł! Ale nikt z tym nic nie robi bo każdy sie boi o utratę pracy! Bardzo bym prosił o pomoc bo jak tu mozna życ z taką pensją?! Czy my naprawde zyjemy w takim zacofanym kraju??

#5 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 18:31

przepraszam za pomyłkę ...miało byc "pracownicy otrzymują pensje 800,900zł netto"

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2012 - 12:28

tez tak sadze,duzo ludzi obawia sie o utrate pracy dlatego tez wszystkie naruszenia nie sa zgłaszane.Ja tez bym chciał zgłosic naruszenie w Swojej firmie jest to firma Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Lipnie,ktora ma prawie 30 sklepów dwie piekarnie,hurtownie i do tego nie ma nikt z pracowników wypłaconej podstawowej pensji naszej Średniej Krajowej.Pracodawcy otrzymują kwotę netto 800,900 zł do ręki!!! Mimo iz na umowie jest podana kwota brutto 1600zł! Ale nikt z tym nic nie robi bo każdy sie boi o utratę pracy! Bardzo bym prosił o pomoc bo jak tu mozna życ z taką pensją?! Czy my naprawde zyjemy w takim zacofanym kraju??

zgłoś sprawę pilnie do PIP a co podpisujecie na listach płac, być może jest to przekręt kasjera.PIP musi zachować anonimowść.

http://www.pip.gov.p...akt/kontakt.php

#7 Guest_zniewolony

Guest_zniewolony
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2013 - 16:08

jakie mamy państwo takich mamy urzędników,ja pracuję 14-15 godz na noc i muszę wrócić do pracy na następną nockę a gdzie 11 godz przerwa.dane są anonimowe ale gdy koleżanka złożyła skargę zanim pojawiła się kontrola ona już nie pracowała.ciekawe skąd się pracodawca dowiedział skoro nikt w pracy nie wiedział.powiedziano jej prosto w oczy że skoro marzy jej się ośmiogodzinny dzień pracy i nadgodziny to niech idzie pracować do PIP-u

#8 Guest_wkurwiony

Guest_wkurwiony
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 17:08

GEOXBUD- firma zbudowlana rzeszów 36-042 lubenia 408, zatrudnia na czarno do pracy i nie płaci ludziom.!!!!

#9 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 19:49

Dokładnie Państwowa inspekcja pracy zamiast pomagać tylko szkodzi pracownikom przykład Wielki zakład pracy w Wałbrzychu RONAL znany z tego że się zarabia ponad 3000 zł na rękę ale jakim kosztem łamanie przepisów Prawa Pracy nie zachowanie przerwy dobowej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku .Pracujemy w systemie takim -praca od niedzieli na nockę w następną niedzielę schodzimy z nocki i wten samą niedzielę przychodzimy na popołudniu i tak do soboty by od niedzieli następnego dnia przyjść na rano czyli po odliczeniu dojazdu do pracy i z pracy zostaje jakieś 6,5 godziny na spanie ale przecież inspekcja pracy nic niestwierdziła a czemu bo pracodawca nie kazał nam się odbijać na czytnikach a po kontroli mieliśmy zebranie i zostało nam zapowiedziane że otrzymujemy mniejszą premię super nie jak tu ufać Inspekcji Pracy

#10 Guest_kora bezrobotna

Guest_kora bezrobotna
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 19:56

Należało by sprawdzić dwie agencję pracy zatrudniające ludzi w tesco dystrybucja w glwicach na bojkowskiej.Praca tam wygląda tam tak samo jak praownikow tesco na umowach,spełnia także wszystkie przesłanki umowy o pracę niestety są śmieciowe,rotacja w tych firmach jak na dworcu,zawze coś sie znajdzie jak chcą się kogoś pozbyć.Zamawiaja ludzi a jak jesteś na miejscu to sie okazuje ,że już jest komplet i znowu pusty przebieg ,to tylko przykłady które można mnożyć.Tesco to pasuje bo mają wyrobników na telefon którym nic sie nie należy.Gdzie jest PIP???czeka na nazwiska i donosy?nic samemu nie wymyśli czy jezcze działa taka instytucja w tym kraju?

#11 Guest_bozena

Guest_bozena
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2014 - 22:58

PIP nie zajmuje się umowami śmieciowymi, czyli tymi którzy są najbardziej pokrzywdzeni. Pracowaliśmy w firmie Schuengel , ludziom nie wypłacono albo grosze i nie pomógł ani PIP ani GIP. Bedziemy pisać do Komisji Europejskiej.

#12 Guest_bozena

Guest_bozena
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2014 - 22:58

PIP nie zajmuje się umowami śmieciowymi, czyli tymi którzy są najbardziej pokrzywdzeni. Pracowaliśmy w firmie Schuengel , ludziom nie wypłacono albo grosze i nie pomógł ani PIP ani GIP. Bedziemy pisać do Komisji Europejskiej.

#13 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 13:59

tak mamy jak chcielismy teraz tego chca ukraincy a my im mowimy o demokracji kturei u nas nie ma

#14 Guest_Krystek

Guest_Krystek
  • Goście

Napisano 10 luty 2014 - 11:47

Czy można taką skargę złożyć anonimowo?
Lub za pomocą e-mail??

#15 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 20 luty 2014 - 19:04

dlaczego pip nie sprawdzi jakie są warunki pracy w Betoniarni Paczków ,tam pracuje ponad 40 osób na swojej działalności gospodarczej(wymuszonej, albo zakładasz działalność albo kopa z zakładu)Niema ani urlopu ani szkodliwego ani nic, ludzie harują za dziadowskie pieniądze,cały czas są okradani przez właściciela,zakład podlega pod RPPH Ziębice czekam na jakieś mądre odpowiedzi

#16 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 08 marzec 2014 - 11:31

Ja pracuję w firmie prywatnej od niedawna, i co mnie w..... .Mam staż 25 lat i w tym zakładzie pracownicy nie mają urlopu wypoczynkowego, choć niektórzy pracują po 20 lat. W poprzednim zakładzie tak nie było, urlop to była święta sprawa. Jak tu napisać do inspekcji anonim jak on nie będzie rozpatrzony. Pracownicy wiedzą o tym ale każdy się boi o prace. Napisałbym do PIP ujawniając swoje dane, ale nie mam 100% pewności że nie zostaną one ujawnione, i pracodawca się dowie kto donos napisał.Może ktoś coś poradzić.

#17 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 27 marzec 2014 - 20:51

Nie piszcie do PIP , nie warto . PIP i pracodawcy to ta sama mafia dostają cynk o kontroli i kopertę . Kto się poskarży ten na bank z pracy wyleci a pracodwcy włos z głowy nie spadnie. Wierzcie , przeżyłam to i nie warto było . Jestem zdruzgotana , po wypadku w pracy z winy pracodawcy to ja wyleciałam z pracy a pracodawca , który złamał chyba wszystkie moje prawa pracownicze , ma się teraz bardzo dobrze. W konfrontacji z pracodawcami pracownicy nie mają szans , PIP nie działa na rzecz pracowników proszę się nie łudzić. Lepiej zmienić pracę wierzcie mi.

#18 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 31 marzec 2014 - 14:40

Bez przesady. Moja mama pracuje już 30 lat w tym samym zakładzie pracy i też chciała złożyć donos na pracodawcę ale nie chce ujawniać swoich danych bo boi się o pracę. A ludzie którzy mają prawie 50 lat nie są w stanie znaleźć pracy od tak. Dla mnie to jest chore, kiedyś nie trzeba było podawać swoich danych a teraz nagle takie coś. Jednym słowem przesada..

#19 Guest_MS

Guest_MS
  • Goście

Napisano 21 maj 2014 - 07:07

Skargi anonimowo złożyć nie można, już raz składałam, ale za to jeśli nie chcemy, aby nasze nazwisko padło podczas przeprowadzania zażyczyć.

#20 Guest_Angelika

Guest_Angelika
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2014 - 21:47

Bez przesady! Nie wkładajmy pracodawców i PIP do jednego worka! Osobiście zgłaszam skargę na pracodawcę i nie dosyć, że natychmiast miałam wypłacone pieniądze za zaległe nadgodziny, to również inni pracownicy dzięki temu odzyskali swoje należności, a pracodawca otrzymał nie małą karę pieniężną. Ponadto u obecnego pracodawcy jestem zatrudniona na stanowisku specjalisty ds. kadr i niejednokrotnie przechodziłam przez inspekcje PIP zgłaszane przez naszych pracowników/byłych pracowników. Skarga zawsze jest anonimowa, dane zgłaszającego PIP potrzebuje w celu, by móc do tej osoby wysłać wyniki i zalecenia kontroli, a pracodawca co najwyżej może się domyślić kto taką skargę mógł wnieść (wywnioskować nie trudno spośród kilku sprawdznych przez inspektora pracowników i tego do czego najbardziej się "czepia"). Osobiscie jestem za tym, by zglaszac nieprawidlowosci do PIP!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych