Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy chorobę zaliczamy do jednego okresu zasiłkowego?

24 odpowiedzi w tym temacie

#21 AnTo

AnTo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 07 luty 2019 - 08:58

Po przerwie płacisz wynagrodzenie za czas choroby, ale najpierw wyślij zapytanie do ZUS, czy przypadkiem nie jest to ten sam okres zasiłkowy

#22 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5133 postów

Napisano 07 luty 2019 - 09:08

Skoro była przerwa (nawet 1 dzień) to należy płacić wynagrodzenie chorobowe.

Policz dni za ile wypłaciłaś chorobowego od ostatniej przerwy powyżej 60 dni. Jeśli zbliża się do 182 dni pisz pismo do ZUS odnośnie decyzji w sprawie nowego okresu zasiłkowego.

#23 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 04 marzec 2019 - 12:00

Witam. Od lipca 2018 r do konca pazdziernika bylam na zwolnieniu lekarskim(kregoslup). Choroba zakonczona. Od 1 do 23 listopada mialam w pracy wstawione wolne i urlop. Od 24 poszlam znowu na zwolnienie bo okazalo sie ze jestem w ciazy. Niestety 4 grudnia mialam zabieg(ciaza pozamaciczna) i od tego czasu przebywam na zwolnieniu. W pracy obcieli mi 300zl z wyplaty poniewaz stwierdzili ze przekroczylam 182dni zwolnienia. 10stycznia firma wyslala pismo do ZUSu. Pytalam swego lekarza zapewnial mnie ze te okresy zwolnien nie lacza sie bo sa to 2 rozne choroby. Czy firma miala prawo zabrac mi pieniadze zanim wyjasnili sprawe? Boje sie ze dostane wypowiedzenie.

#24 Guest_pomocy

Guest_pomocy
  • Goście

Napisano 11 marzec 2019 - 12:54

Byłam na L4 wypadkowym od 14.05.2018 do 24.07.2018 a od 25.07.2018 do dziś jestem na l4 ciążowym i pytanie czy oni te okresy zliczają razem czy jak ciąża to nowa jednostka chorobowa to liczą osobno pomimo braku przerwy pomiędzy L4? 270 dni przypada tylko na okres samej ciąży czy na obie jednostki chorobowe. W ciążowych L4 wpisany jest kod choroby B i nr choroby,a w wypadkowym L4 był wpisany tylko nr choroby czy robi to jakąś różnicę ?

#25 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5133 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 13:07

Ciężko powiedzieć jednoznacznie ponieważ nie ma czegoś takiego jak zwolnienie ciążowe, bo ciąża to nie choroba.

Jedynie jest choroba przypadająca w okresie ciąży.

Sytuacja jest skomplikowana ponieważ nie ma nawet 1 dnia przerwy, więc pewnie zostanie zaliczone do jednego okresu zasiłkowego. Nie wiem skąd wiesz o nr choroby ponieważ on nie jest widoczny dla ciebie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych