Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy chorobę zaliczamy do jednego okresu zasiłkowego?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671214 postów

Napisano 04 styczeń 2012 - 15:32

Komentarz do artykułu: Kiedy chorobę zaliczamy do jednego okresu zasiłkowego?

#2 Guest_Zbyszek

Guest_Zbyszek
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2012 - 15:32

Czy można łączyć (sumować) dni zasiłku z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 i zwolnienie lekarskie. Czy razem mogą stanowić ten limit 182 dni??

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2012 - 15:55

Nie łączy się opieki z zasiłkiem chorobowym, ale to nie znaczy, że przerwa spowoduje, że Twoja choroba nie będzie liczona do jednego okresu zasiłkowego. Napisz konkretnie - daty choroby i rodzaje choroby.

#4 Guest_Zbyszek

Guest_Zbyszek
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2012 - 16:58

Od lipca sprawowałem opiekę nad zdrowym dzieckiem do lat 8 (żona po porodzie była chora i nie mogła sprawować opieki nad dziećmi - pisałem wniosek do zakładu pracy o ta świadczenie)- wykorzystałem 60 dni, które mi przysługiwały, w międzyczasie wykorzystałem też urlop ojcowski - 7 dni. Dwa dni urlopu wypoczynkowego (na żądanie) i od września jestem na zwolnieniu lekarskim w związku z przepuchliną kręgosłupa, która się u mnie objawiła. Dziś dowiedziałem się , że nie otrzymam świadczeń za miesiąc grudzień, gdyż 25 listopada minęło 182 dni. Zakład, w którym pracuję zsumował mi te zasiłki.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 09:55

Są to różne świadczenia, zakład pracy popełnił błąd. Napisz pismo(odwołanie) do ZUS informując jednocześnie pracodawcę. ZUS przeprowadzi kontrolę i przywróci prawo do zasiłku chorobowego.

#6 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 15:13

PROSZĘ O INFORMACJE OBECNIE PRZEBYWAM NA L4 OD 21 LISTOPADA 2012 PO OERACJI ZACMY DO 05 02 2013 --CHORUJE NA KREGOSŁUP I CZEKA MNIE OPERACJA KREGOSLUPA I CZY PO ZAKONCZENIU L4 NA OKO MUSZE MIEC I ILE PRZERWY ZEBY PONOWNIE POJSC NA L4 JUZ NA KREGOSŁUP --BARDZO PROSZE O SZYBKA I ZETELNA ODPOWIEDZ

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 13:56

jestem na wypowiedzeniu do 31.03.od 2.04. idę na operacje czy będe miała przerwe w ciągłości

#8 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 14:27

Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia.
Proszę przeczytać poniższy link
http://ubezpieczenia...horobowego.html

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 14:28

po wypowiedzeniu jestem na L-4 kiedy powinnam zarejestrować się w urzędzie pracy

#10 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2017 - 10:07

Byłam w tym roku 2 razy na zasiłku chorobowym. Styczeń lub luty. Obecnie po przebytej operacji jestem ponownie na zasiłku chorobowym od 06.06.2017. Pracodawca powiadomił mnie, że te zasiłki się sumuje. Tak powiedziała mu księgowa.

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17721 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 czerwiec 2017 - 10:32

Nie sumuje się jeśli między jedną chorobą a drugą jest przerwa przekraczająca 60 dni, a u ciebie jest więc NIE SUMUJE się

#12 Guest_Wojciech

Guest_Wojciech
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 14:45

Taka zagadka: Osoba prowadząca działalność gospodarczą, po zsumowaniu zwolnień lekarskich okazało się, że minął okres 182 dni okresu zasiłkowego. Zanim się zorientowała otrzymała kolejne zwolnienie na ta samą chorobę. Po tym fakcie, wiedząc już, że nie otrzyma świadczenia, czyli, że może nie mieć środków do życia, wykonała kilka usług w trakcie trwania zwolnienia. Czy wtedy zwolnienie jest nie ważne i te dni, które przepracowała na zwolnieniu nie wliczają się do okresu zasiłkowego?

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17721 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 listopad 2017 - 14:53

Rozwiązanie zagadki: dni zwolnienia są ważne, a ZUS może wezwać takiego pracującego podczas zwolnienia do zwrotu pobranych środków wraz z odsetkami za cały okres zwolnienia lekarskiego

#14 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 08:06

A jeśli byłam na chorobowym 182 po wypadku w pracy, miałam złamanie żeber, mostka i odcinka piersiowego kręgosłupa. Na badaniach lekarz Medycyny Pracy stwierdził, że powinnam być na Zasiłku Rehabilitacyjnym i jeszcze na zwolnieniu lekarskim złożyć wniosek o takie świadczenie (nie miałam pojęcia) a mój lekarz prowadzący to zaniedbał. Byłam w pracy ponad 60 dni i jestem znów na chorobowym, na to samo. Ale teraz już nie liczy się to jako 100 %. Czy mogę mieć uznane jako Następstwa po złamaniu kręgosłupa? Dodam, że jeszcze nie dostałam odszkodowania z ZUS.

#15 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 09:24

Możesz mieć to uznane, ale pod warunkiem, że lekarz, który wystawiał ci to zwolnienie wstawi ten sam kod choroby albo powiązany z poprzednim, okres zasiłkowy będzie od nowa (minęło 60 dni) ale płatność 100%

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych