Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od czego zależy wysokość renty rodzinnej

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671999 postów

Napisano 03 styczeń 2012 - 19:47

Komentarz do artykułu: Od czego zależy wysokość renty rodzinnej

#2 Guest_WIEŚIA

Guest_WIEŚIA
  • Goście

czy otrzymujący rentę rodzinną dostanie zawsze 85% TEJ KWOTY KTÓRA JEST PODANA PRZEZ RZĄD PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

#3 Guest_WIEŚIA

Guest_WIEŚIA
  • Goście

czy otrzymujący rentę rodzinną dostanie zawsze 85% TEJ KWOTY KTÓRA JEST PODANA PRZEZ RZĄD PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

#4 Guest_angie5454

Guest_angie5454
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 17:22

tak, zawsze jest to 85 procent

#5 Guest_znajoma

Guest_znajoma
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 11:00

cały czas zastanawiam się nad przepisami dot. renty rodzinnej zus oraz urząd pracy to wiedzą jak podejść ludzi i pozbawić ich godności no i kasy na rentę rodzinną czekałam z synem i córką rok chociaż spełniałam warunki do stałej renty mojemu mężowi odciągnięto 9 lat pracy o tyle obniżono tym samym rentę mam pytanie do jakiego urzędu zwrócić się o pomoc żeby zus zareagował i oddał to co mój mąż wypracował

#6 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 22 październik 2013 - 15:17

praktyczne pytanie: jesli ojciec dziecka zarabia w dniu smierci 10 tys brutto to jaka rente otrzyma dziecko? A jaka dwoje dzieci?

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2013 - 21:36

do kasia
85 procent na jedno dziecko, a 90 procent na dwoje dzieci (czyli po 45 procent na każde). Renty nie oblicza się od ostatniego zarobku, a od zarobków z kilku lat, przeważnie z 10 ostatnich a czasem z 20 wybranych lat, zależy jaki staż pracy miał zmarły. Bierze się także pod uwagę składki wpłacone do OFE, tak więc wyliczenie renty, to dość skomplikowana sprawa.

#8 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 22 październik 2013 - 22:17

do gosc:
zalozmy, ze do smierci ojciec przepracowal 10 lat. zarabial 10 tys brutto. Ma 2 synow, kazde z innego zwiazku (2 rozne matki). To ile dostanie renty kazdy z synow po jego smierci?

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 13:23

Nie wyliczy się renty, nie mając przed sobą dokumentów ze wszystkich lat pracy.

#10 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 31 październik 2013 - 11:52

to dalej drąze temat: moze ktos podac jakas przykladowe wyliczenia? jakas przykladowa symulacje?

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 31 październik 2013 - 14:44

Ależ Pani jest uparta, nic nie dociera. Nikt nie zrobi symulacji, bo wyliczenie renty to skomplikowany proces. Trzeba wiedzieć ile lat miał składkowych, ile nieskładkowych, jakie zarobki w poszczególnych latach, te zarobki trzeba porównać do średniej krajowej w tych latach, wziąć pod uwagę kwotę bazową, jaka obowiązywała w chwili śmierci danej osoby. Jeszcze inaczej liczy się emeryturę mieszaną.Gdyby ze wszystkimi dokumentami weszła Pani do ZUS-u im takie wyliczenie zajmie dosłownie 15 minut, bo mają odpowiedni program w komputerze.

#12 Guest_wdowa

Guest_wdowa
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 08:48

Mój mąż zmarł w wieku 42 lat po 23 latach pracy w państwowym zakładzie. Ja z ZUS otrzymuje 1180 zł renty rodzinnej na 5 nieletnich dzieci. Czemu tylko tyle ZUS nam przyznal

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 10:36

Mój mąż zmarł w wieku 42 lat po 23 latach pracy w państwowym zakładzie. Ja z ZUS otrzymuje 1180 zł renty rodzinnej na 5 nieletnich dzieci. Czemu tylko tyle ZUS nam przyznal

Krótki staż pracy (nie uprawnia nawet do gwarantowanego świadczenia minimalnego w przypadku emerytury) , niskie zarobki. Nie ma znaczenia struktura własnościowa pracodawcy, nie ma znaczenia ilość dzieci - renty nie przyznaje się dla każdego dziecka, ale za rodzica, a rodzic był jeden.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy