Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przestępstwo nieudzielenia pomocy

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671389 postów

Napisano 27 grudzień 2011 - 15:44

Komentarz do artykułu: Przestępstwo nieudzielenia pomocy

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 15:44

dobry artukuł,szkoda ze prokuratura sie nie stosuje do tego!moj braciszke utonal! bo bylo z nim 11 osob,ponad polowa umiaal swietnie plywac,mieli 3 kajaki,6 kapokow i nie zrobili nic!! zadzwonili sobie tylko na policjie,ktora jedyne co mogla..to znalazla zwloki.a prokurator nawet nie postawil im zarzutow nieudzielenia pomocy!baa nawet nie chcialao mu sie ich przesluchac mimo ze sa przeczace sobie zeznania z policji.

#3 Guest_K

Guest_K
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 21:57

To aż straszne, co dzieje się na świecie, ludzie nieraz udają, że nie widzą lub wręcz nie poczuwają się do zrobienia czegokolwiek, gdy ktoś w ich otoczeniu jest zagrożony. Przykład z mediów - reporter robiący zdjęcia człowiekowi chwilę przed śmiercią na torach kolejowych. Mężczyzna próbował się wydostać i "wdrapać" na peron, ale stojący obok reporter nie podał mu nawet ręki. Zdjęcia trafiły do gazety jako "super news".

Współczuję Twojemu bratu, autorze poprzedniego posta. Takie czasem bywają koleje losu.

#4 Guest_do gość

Guest_do gość
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2013 - 01:56

Ratowanie tonącego to nie tak prosta sprawa jak się może wydawać, nie wystarczy umieć "świetnie pływać". Jeśli ratujący nie przeszedł kursu, może sam zostać zabity przez panikującego tonącego. W takiej sytuacji nieudzielenie pomocy nie jest przestępstwem.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2013 - 17:47

czy nie podanie środka znieczulającego osobie konającej w ciężkich bólach przez lekarza w szpitalu, argumentowane względami religijnymi (bóg zsyła cierpienie, ja nie będę się w to mieszał) podpada pod przestępstwo nieudzielenia pomocy? BARDZO PROSZĘ o interpretację, jeśli ktoś coś wie na ten temat.

#6 Guest_rafi

Guest_rafi
  • Goście

Napisano 05 listopad 2013 - 15:07

Paragraf z tego co wiem nie aktualny w nowym kodeksie z 2012r jest dopisany podpunk 2 który eliminuje podpunk 1.

#7 Guest_ktosia

Guest_ktosia
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2016 - 15:59

czy jeżeli osoba która umierala nie otrzymala pomocy i uciekla od osoby umierającej podlega karze ?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:07

czy jeżeli osoba która umierala nie otrzymala pomocy i uciekla od osoby umierającej podlega karze ?

"Osoba, która umierała uciekła od osoby umierającej"? Zastanów się, co napisałaś, bo to absolutnie niezrozumiałe.

#9 Guest_don żułan

Guest_don żułan
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2017 - 23:45

można się domyślić... ale dla ciebie to zbyt trudne...

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 luty 2017 - 12:34

do jakiego okresu czasu mozna zgłosić to przestepstwo?ulega ono przedawnieniu lub nie?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 luty 2017 - 10:46

do jakiego okresu czasu mozna zgłosić to przestepstwo?ulega ono przedawnieniu lub nie?

To przestępstwo, czyli jakie przestępstwo? Napisz dokładnie o co Ci chodzi.

#12 Guest_lec-m

Guest_lec-m
  • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 13:55

nie ulega watpliwosci zaparkowalem na zatoczce przystanku by wyplacic gotowke potrzebna na srodki przeciwbulowe-jestem chory na zlosliwy nowotwor prostaty,po jej calkowitym usunieciu i radioterapi.zdarzaja sie potworne bule .w czasie ataku bólu straznicy miejscy chcieli mnie ukarac mimo kilkukrotnej informacji,ze jestem chory,bylem bardzo agresywny-nie panowalem nad soba.....zrozumialem,ze mam gdzies jechac na komende po mandat-odmowilem. czy straznicy miejscy sa zwolnieni z obowiazku udzielenia pomocy zgodnie z art 162kk?zmuszanie mnie do jazdy w tym stanie bylo zagrozeniem nie tylko mojm ale i innych uzytkownikow..

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 12:06

nie ulega watpliwosci zaparkowalem na zatoczce przystanku by wyplacic gotowke potrzebna na srodki przeciwbulowe-jestem chory na zlosliwy nowotwor prostaty,po jej calkowitym usunieciu i radioterapi.zdarzaja sie potworne bule .w czasie ataku bólu straznicy miejscy chcieli mnie ukarac mimo kilkukrotnej informacji,ze jestem chory,bylem bardzo agresywny-nie panowalem nad soba.....zrozumialem,ze mam gdzies jechac na komende po mandat-odmowilem. czy straznicy miejscy sa zwolnieni z obowiazku udzielenia pomocy zgodnie z art 162kk?zmuszanie mnie do jazdy w tym stanie bylo zagrozeniem nie tylko mojm ale i innych uzytkownikow..

Fakt, że jesteś chory nie upoważnia Cię do łamania przepisów drogowych (parkowanie na przystanku). Poza tym, skąd strażnicy miejscy mieli wiedzieć, czy jesteś chory? Prosiłeś ich o wezwanie karetki?Tłumaczysz się, jak naiwne dziecko.

#14 Guest_KIEROWIEC

Guest_KIEROWIEC
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 23:46

Martwy paragraf. Jestem kz i jak dla mnie 95 procent polskich kierowców podlega pod ten martwy paragraf przy okazji każdego korka na drodze. Istnije od jakiegoś czasu termin " KORYTARZ ŻYCIA " ale na polskich drogach jest to raczej tunel cwaniaka. Gdyby policja zaczęła wykorzystywać swoje nagramia oraz nagrania z karetek i straży pozarnej , to prawdopobnie mielibysmy na drogach około 70 % mniej wypadków. Dlaczego? Ponieważ mieli bysmy na drogach 70% mniej samochodów. Po prostu nie miał by kto mimi jeździć. BLOKOWANIE PRZEJAZDU POJAZDU RATUMKOWEGO PODLEGA POD MARTWY PARAGRAF O NIE UDZIELENIU I ( lub) UTRUDNIANIU UDZIELENIA POMOCY

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych