Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka sankcja grozi za uszkodzenie cudzej rzeczy

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670972 postów

Napisano 27 grudzień 2011 - 13:07

Komentarz do artykułu: Jaka sankcja grozi za uszkodzenie cudzej rzeczy

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 13:07

Ale głupoty!!!
Mnie w Wigilię wybito szyby przednie w 4 samochodach, podpalono stertę drewna na działce i powybijano 21 szyb w budynku mieszkalnym i co...
Sprawcę zamkli na 3-4 godziny, teraz jest na wolności a ja śpię z otwartymi oczami...

#3 Guest_kondzio..

Guest_kondzio..
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 08:10

mam nadzieje że to prawda.... jestem oskarżony o niszczenie płota o którego tylko się oparłem i lałem:D właściciel pijany zaczoł się szarpać przyjechała psiarnia i do lodówki nas spisali i puścili do domciu... myśleliśmy że już spoko a koleś jeszcze to zgłasza i robi afere w chu***

#4 Guest_Zibi

Guest_Zibi
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2012 - 22:05

czy do kwoty określającej kwalifikację wykroczenie/ przestępstwo składa sie , np: szyba koszt 249 zł + 51 koszt wstawienia = 300 zł. Czy tylko koszt szyby jest brany pod uwagę, Jka jest tego podstawa prawna , orzeczenie sądu czy coś w tym stylu

#5 Guest_Malutka789

Guest_Malutka789
  • Goście

Napisano 25 maj 2013 - 15:49

Czy mogę dostać 10 złotych na naprawę mojego ( dla mnie cennego ) pudełka, które rozwalił mój ojciec, a pieniądze na te pudełko dała matka? Ojciec nie zarabia od 2 lat.

#6 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 18:46

mam pytanie czy za zepsucie przedmiotu w sklepie cos grozi jezeli juz wszystko od razu zostalo uregulowane? dodam ze zostalam spisana..

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 20:11

mam pytanie wyremontowalem caly dom kupilem materialy a konkubina mnie wyzucila co mam zrobic

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 21:09

Żądać od konkubiny zwrotu kosztów poniesionych przez Pana na remont domu.

#9 Guest_Bezradny

Guest_Bezradny
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2014 - 17:30

Mam pytanie, jeżeli sprawa toczy się o eksmisję, mieszkanie jest kupione na lewo to czy niby właściciele mają prawo mieć klucz i kiedy wkładka jest wymieniona to czy mają prawo włamać się do mieszkania uszkadzając całe drzwi, tak że nie mogą one się zamknąć?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2014 - 19:58

Mam pytanie, jeżeli sprawa toczy się o eksmisję, mieszkanie jest kupione na lewo to czy niby właściciele mają prawo mieć klucz i kiedy wkładka jest wymieniona to czy mają prawo włamać się do mieszkania uszkadzając całe drzwi, tak że nie mogą one się zamknąć?

Co to znaczy - kupione na lewo i niby właściciele? Kto ma akt notarialny zakupu mieszkania?

#11 Guest_Bezradny

Guest_Bezradny
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 16:16

Mieszkanie zostało sprzedane bez żadnego przetargu nikt o tym nie wiedział że jest na sprzedaż i ci co to rzekomo kupili przyjechali z aktem notarialnym bez pieczątki a gdzieś po miesiącu już mieli ten akt podbity. I nawet jeśli kupili to czy mają prawo włamywać się do mieszkania rozwalając drzwi tak że nie idzie ich naprawić

#12 Guest_xyz

Guest_xyz
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 11:44

witam, mam pytanie: pies złapał pana "X" za kurtkę, pan X twierdzi, że zrobił dziurę, ale kurtki pokazać nie chciał pomimo, że oferowaliśmy mu zwrot pieniędzy. Teraz po upływie 3-4 miesięcy zmienił zdanie i chce pieniądze, bo inaczej zgłosi sprawę do sądu...co powinniśmy zrobić?

#13 Guest_ekolog 11

Guest_ekolog 11
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2016 - 23:41

Witam.czy kolo łowieckie moze wycinac krzaki na moim polu bez mojej zgody bo zaslania im widok z ambony do strzelania?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2016 - 09:21

Witam.czy kolo łowieckie moze wycinac krzaki na moim polu bez mojej zgody bo zaslania im widok z ambony do strzelania?

Nie może.

#15 Guest_arek

Guest_arek
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 08:38

Na wspolnie odziedziczonym polu posadzilem sztobry porzeczki, dokładnie na części pola, nie większej niż mi przysługuje w udziale. Czy współudziałowiec może mi je wyrwać?

#16 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 08:59

Jaki masz udział w tym polu??? Jak zwykle nie ma najważniejszej informacji

#17 Guest_A-B

Guest_A-B
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 22:18

Czy gmina może zburzyć budynek nie będący jej własnością ? Gmina nie jest też właścicielem nieruchomości gruntowej na której stoi ten budynek. Prawo do budynku nabyłem w formie nakładów poniesionych na nieruchomości gruntowej o nieuregulowanym stanie prawnym. Proszę o odpowiedź.

#18 Guest_arek

Guest_arek
  • Goście

Napisano 17 listopad 2016 - 16:25

Udział wynosi 1/4. Kazdy udzialowiec ma po równo.

#19 Guest_Aaa

Guest_Aaa
  • Goście

Napisano 16 październik 2017 - 22:39

Jak długo taka sprawa trwa? Rozbito mi samochód o wartości 18tys mam na to świadków którzy widzieli to zdarzenie, było zgłoszenie na ta osobę godzinę przed tym jak się odgrażała że rozwali mi samochód. Od przyjęcia zgłoszenia minęły już prawie dwa miesiące i jeszcze świadkowie nie byli przesłuchani. Wziąłem rzeczoznawcę który wycenił naprawę samochodu na 12tys. Teraz jestem unieruchomiony bo tym właśnie samochodem miałem wyjechać za granice do pracy. Co mozna z tym zrobić jeśli policja dostała wszystko na tacy i dalej cisza. Nr świadków imiona nazwiska miejsce zamieszkania, narzędzie przestępstwa, wycenę szkody, dane osoby która to zrobiła, mieli zgłoszenie na ta osobę że się odgrażała. A ta osoba teraz chodzi sobie bezkarnie. Ja jako zwykły obywatel dostanę mandat to mam tydzień na jego zapłatę, a tu maja wszystko na tacy i czekam już prawie dwa miesiące...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych