Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron - WZÓR PISMA

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671279 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 11:45

Komentarz do artykułu: Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron - WZÓR PISMA

#2 Guest_Miłosz

Guest_Miłosz
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2011 - 11:45

Bardzo przydatny taki wzór. Zwłaszcza dla pracownika, żeby wiedzieć, czy oby na pewno wszystko odbywa się zgodnie z przepisami... Bo to, że pracodawcy zazwyczaj mają na ten temat wiedzę, w to nie wątpię. Tutaj znalazłem ostatnio dobry artykuł na temat korzystnego rozwiązywania umowy, także zainteresowanym polecam zajrzeć: http://kadry.infor.p...zterminowa.html

#3 Guest_Pola

Guest_Pola
  • Goście

Napisano 05 listopad 2012 - 03:32

Zwracam sie z prosba o udzielenie mi paru wskazowek ,umowe o prace na czas nieokreslony mam od 4 lat.PracA wykancza mnie juz ,dlatego jestem coraz blizej ucieczki,chce wyjechac za granice. Czy jezeli nie wypowiem umowy i z dnia na dzien wyjadw poniose jakies konsekwencje z tego tytulu??

#4 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 22:50

Ja pracowam do końca stycznia i rozwiązuje umowę za porozumieniem stron czy mogę jeszcze dostac jakieś pieniądze za rozwiązanie umowy z pracy

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 11:48

Ja pracowam do końca stycznia i rozwiązuje umowę za porozumieniem stron czy mogę jeszcze dostac jakieś pieniądze za rozwiązanie umowy z pracy

Za rozwiązanie umowy nie dostaje się pieniędzy. Pensję otrzymasz w wysokości zależnej od tego, ile dni przepracujesz w styczniu.

#6 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2018 - 22:39

Porozumienie stron czy wypowiedzenie? - Umowa o pracę poniżej 3 lat, nowa umowa z tą samą firmą od 1stycznia 2018 na czas nieokreślony i zależy mi żeby od 1 marca już jednak nie pracować dla tego pracodawcy. Kadry firmy znajdują się w innym mieście niż miejsce mojego zatrudnienia, obieg dokumentacji jest bardzo powolny (na umowę czeka się ok 2 tyg), obawiam się żeby dyrekcja nie zwlekała z odpowiedzią na pismo i nie dała mi jej w lutym? Czy można skonstruować porozumienie stron z wypowiedzeniem jednocześnie? Jak długo pracodawca ma prawo zwlekać z odpowiedzią na porozumienie stron? Czy datę potwierdzenia odbioru listu poleconego mogę uznać za początek okresu wypowiedzenia?

#7 Guest_ans

Guest_ans
  • Goście

Napisano 20 maj 2018 - 16:15

jeśli wpiszę tam datę, powiedzmy 25.05.2018 jako proponowany dzień rozwiązania umowy to tego dnia jeszcze przychodzę do pracy czy już nie?

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12502 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 maj 2018 - 21:52

przychodzisz, bo to ostatni dzień twojej pracy 

o ile pracodawca wyrazi zgodę na rozwiązanie umowy w tym dniu 

#9 Guest_dp

Guest_dp
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 12:20

Chcę złożyć wypowiedzenie za porozumieniem stron , w środku danego miesiąca . Czy takie wypowiedzenie liczy się z datą wyznaczoną przeze mnie czy z końcem danego miesiąca ?

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12502 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 lipiec 2018 - 12:33

za porozumieniem stron umowa rozwiązuje się w dacie określonej w twoim piśmie, o ile pracodawca zgodzi się na to porozumienie 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych