Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak napisać pozew sądowy?

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670913 postów

Napisano 11 grudzień 2011 - 23:11

Komentarz do artykułu: Jak napisać pozew sądowy?

#2 Guest_JJ

Guest_JJ
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2011 - 23:11

JAJ NAPISAĆ PODANIE DO NIEGO

#3 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2011 - 11:50

O jakie podanie chodzi?

#4 Guest_nioki

Guest_nioki
  • Goście

Napisano 04 listopad 2013 - 12:00

jak mi coś "urzędowego" przyjedzie napisać to jestem cała w nerwach, że coś pominę, albo forma nie będzie jak trzeba, więc zawsze szukam jakiegoś gotowego wzoru a takie można znaleźć na szybkieumowy.pl

#5 Guest_rule

Guest_rule
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 10:54

fakt, jak się korzysta z gotowych wzorów na pewno pójdzie i szybciej i sprawniej. widziałam, że na tą stronę szybkieumowy u przyznam, że mają naprawdę sporo dokumentów.

#6 Guest_Popisany

Guest_Popisany
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 12:33

Niby nie jest to trudne ale zrobisz mały błąd i wszystko od nowa. Żeby nie zrobić błędu najlepiej zapytać www.LEXTEXT.pl kogoś kto się na tym zna. Przecież to nie są jakieś wielkie koszty.

#7 Guest_toya

Guest_toya
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2014 - 19:04

Czy ktoś się orientuje  po jakim minimalnym terminie  mozna oddac sprawe do sądu  w temacie nieuregulowanej faktury?

#8 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2014 - 21:03

Najpierw należy listem poleconym (za potwierdzeniem odbioru) wezwać do zapłaty osobę, która zalega nam z płatnością. W piśmie należy podać datę, do kiedy ma być uregulowana faktura. Jeśli w terminie nie wpłyną pieniądze, można oddać sprawę do sądu.

#9 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 13:00

Mnie w Tczewie jeden kolo nie zapłacił sporej faktury za wykonane zlecenie i w końcu się zdenerwowałem i skierowałem sprawę do sądu. Wynająłem prawnika Pana Cejrowskiego i pomógł mi szybko wnieść sprawę do sądu. Sprawę wygrałem, ale to jeszcze nie oznaczało zapłaty przez dłużnika. Trzeba było nadać wyrokowi status wykonalności, bo jeśli dłużnik jest nie wypłacalny to nie zapłaci, a tak można sprawę oddać do komornika. Tu podziękowania za pomoc Panu Cejrowskiemu, bo gdyby nie on to mimo przy wygranej sprawie pewnie nie doczekałbym się na pieniądze.

#10 Guest_mietek

Guest_mietek
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2016 - 13:52

Ja tam zawsze korzystam z usług kancelarii Cejrowski. Składam tyle pozwów o niezapłacone faktury, że głowa boli. Oni zawsze wszystko mi szybko załatwią. Jak sprawa jest wygrana można wtedy łatwiej odzyskać pieniądze, ale żeby było to zgodne z prawem należy oddać sprawę do komornika, z tym że najpierw musi być wyrok sądowy.

#11 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 10:28

Najskuteczniejsi w pozwach są adwokaci. Ja byłam u jednego kiedy pisałam pozew o rozwód. Musiałam zawrzeć informacje dlaczego, z czyjej winy, chciałam też aby dziecko zostało przy mnie i alimenty na nie, bo zaraz zacznie szkołę i sama sobie nie poradzę z wydatkami szkolnymi... Adwokat Cejrowski z Tczewa,pomógł mi to sprawnie napisać, tak aby wszystko było jasne, nie przesadzone ani nic. Sprawę wygrałam tak na marginesie.

#12 Guest_Lepik

Guest_Lepik
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 13:34

Jak dla mnie w każdym mieście znajdą dobrzy adwokaci. Wystarczy poszukać. Ja w Tczewie jestem bardzo zadowolony z usług Pana Cejrowskiego. Jego rady były dla mojego rozwodu bardzo istotne i pomocne. Pomógł mi dobrze sformułować pozew i w ogóle bardzo pomocny adwokat.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2017 - 13:36

Cejrowski? , Tczew ?, ... boso ? : )

#14 Guest_Jan Kopera

Guest_Jan Kopera
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 00:14

Urzędnik opieki społecznej odmówił przyjęcia podania - czy mogę go podać do sądu - jakie ustawy złamał . jan.kopera2017@gmail.com

#15 paulanka

paulanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 07:53

Urzędnik opieki społecznej odmówił przyjęcia podania - czy mogę go podać do sądu - jakie ustawy złamał . jan.kopera2017@gmail.com

Spróbowałabym najpierw przesłać wniosek do urzędu pocztą. Korespondencja nie może w urzędzie tak po prostu "zaginąć", stąd też Twoje podanie ma większą szansę na rozpatrzenie. Jeśli wydana decyzja nie będzie Cię satysfakcjonować- zawsze możesz odwołać się do SKO.

#16 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 12:20

Witam,

z kolei nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam na mój blog względnie do artykułów na Tymże Portalu.

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#17 Baniger

Baniger

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano wczoraj, 10:28

Też chyba poszukam jakiegoś adwokata który pomoże ogarnąć taki pozew.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych