Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jaki sposób kurator sądowy przeprowadza wywiad środowiskowy?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670938 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 11:47

Komentarz do artykułu: W jaki sposób kurator sądowy przeprowadza wywiad środowiskowy?

#2 Guest_inga

Guest_inga
  • Goście

Napisano 17 listopad 2011 - 11:47

gdzie mogę szukać pomocy dla wykorzystywanego sexualnie dziecka które ucieka wraz z matką i babcią na strych by przeczekać aż wujek się uspokoi

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:02

czy rodzice muszą wyrazić zgodę na rozmowę kuratora z dzieckiem małoletnim gdy było ono świattiem bujki dwóch chłopców

#4 Guest_madzia

Guest_madzia
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2012 - 23:35

do ingi
jeśli pytasz poważnie i to nie jest jakiś chory żart to biegnij od razu na policję, lub zadzwoń tam nawet anonimowo. Są jeszcze powiatowe centra pomocy rodzinie. tam są specjaliści i pomogą Ci w tej sprawie. Zresztą takie sprawy są podejmowane "z Urzędu" po zawiadomieniu. Możesz też zawiadomic MOPS. powodzenia

#5 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 17:30

Czy kurator rodzinny ma prawo zbierać opinię o stanie zdrowia dziecka u lekarzy? Chodzi o sytuację, gdy sąd zleca jedynie zbadanie warunków socjalno-bytowych? Czy taka ingerencja nie stoi jednak w sprzeczności z prawami małego pacjenta do tajemnicy lekarskiej? Jak się ma Karta Praw Pacjenta do zbierania wywiadu kuratorskiego

#6 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 00:09

Kurator wykonuje polecenia sądu a sąd może mieć wgląd w dokumentację medyczną.
Pozdrawiam
duke

#7 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 07 maj 2012 - 14:37

Miałam kontakt z kuratorem sądowym. Niekompetentny dyletant. Mój brat od dwudziestu lat pije i znęca się nad rodziną. To co jest ze strony policji i tzw kuratora to kpina. Ta profesja jest zupełnie niepotrzebna. Wcześniej wydawało mi się, że ofiary w przypadku przemocy domowej maja jakąkolwiek pomoc. Myliłam się. Olbrzymia machina biurokratyczna działa sama dla siebie. Bydlakowi nic nie można zrobić tylko czekać aż nas zatłucze.

#8 Guest_Cebra

Guest_Cebra
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 13:27

Profesja bez sensu i ten caly wywiad srodowiskowy ja po wyroku sadu w zawieszeniu dostalem kuratora po dwoch latach moja kurator sadowa stwierdzila, ze trzeba ze mnie zdjac ten dozor bo jest nie potrzebny ale do tego musi wykonac wywiad srodowiskowy inny kurator a dokladnie spoleczny no i mi nie zdjeli sprawa kuriozalna bo sie przeprowadzilem mieszkam w nowym miejscu od miesiaca gdzie ja nie znam nikogo ani nikt mnie ale od sasiadow wyszlo, ze jestem wulgarny i agresywny .. Ciekawe bo nawet z nikim nie rozmawialem heh prawo nieudolne i bez sensu

#9 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 17:57

jestem ojcem trojga dzieci, moja zona próbuje odgryzać się na mnie dziecmi, płacze że nie daje jej pieniedzy że za mało dzieciaki jedzą obiady w szkole opłaca mops, u mnie są co weekend teraz przez tydzień ferii to jest pół stycznia, dostała 500zł kupuje dzieciakom ubrania do szkoly mam na to paragony daje na wycieczki a ona żyje z partnerem który nie pracuje a ja i ona go utrzymuje zamowilem corce komunie w knajpie to stwierdzila ze ona malej nie pusci co moge zrobic nie mamy jeszcze rozwodu boje sie ze nie dlugo zabroni mi brac dzieci czy kurator moze pomoc

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 14:52

Miałem kuratora niezapowiedzianego w sobotę i bardzo żałuję, że Ją wpuściłem do domu. Rozmawiała tylko z moją śmieszną żoną, która za pośrednictwem swej nieudolnej prawniczki i za podpowiedziami swego przyszłego szuka dziury w całym. Nigdy nie pozwolę aby moja Córka mieszkała gdzie indziej i z kim innym, bo ktoś ma motyle w brzuchu i znudziło jej się życie ze mną. Co kurator moze powiedzieć o naszym życiu przez 30 min wizyty jak my żyjemy ze sobą 20 lat, gówno. Niezapowiedziane wizyty powinny mieć swoje podłoże. W moim wypadku nie miały i dlatego mogła mnie tylko zobaczyć, na dodatek krótko. A mojemu 9-letniemu dziecku nikt wody z mózgu nie będzie robił. Takie mamy przwo, że inni żony i dzieci maltretują a ktoś kto kocha i życie by oddał za dziecko to przysyłają kuratora. Pozdrawiam cały system prawny w naszym kraju. Jak tylko ktoś się zakocha to kazdy pretekst jest dobry i sąd daje rozwód. W d*pie ma dobro rodziny i dziecka, ważne aby zarobił sąd i mecenasi a dalej niech się chłopina buja, bo dziecko ma nowego "tatusia" , który zapewni lepsze życie albo nie.

#11 Guest_Mama

Guest_Mama
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 01:50

Czy jesli ojciec uprowadzil corke(5 lat),utrudnia kontakty,nie odbiera telefonow,nie pozwala sie widywac z corka, a mamy obopulna opieke, to czy kurator sadowy moze ja oddac do matki?Ojciec ewidentnie nastawia corke przeciwko mnie i karze na konkubine swoja mowic MAMA..pomozcie co mam robic,bo jestem bezsilna,jak oddzyskac corke!!!Sprawe zlgosilam na policje i to oni skierowali sprawe do sadu a ten wyslal kuratora..co dalej??

#12 Guest_bob

Guest_bob
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 23:41

dobrze że zgłosiłaś sprawę na Policję, kurator sam nie może odebrać, jest od sporządzenia wywiadu środowiskowego w sprawie, albo jeśli np. sytuacja tego wymaga dziecko może mieć przyznanego kuratora, nie wiem a na jakim etapie jest sprawa? wszczęto postępowanie? czy kurator już był?

#13 Guest_pola33

Guest_pola33
  • Goście

Napisano 26 maj 2013 - 23:59

to jest obowiązek kuratora, przyjść , przeprowadzić wywiad, zapoznać sie z sytuacją dozorowanego, i na dodatek za śmieszne pieniądze...

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2014 - 13:19

jestem po przemocy w rodzinie mój konkubent dostał wyrok za mnie w nagrode dostałam kuratora rodzinnego o mały włos zabrali by mi dzieci żałuje ze wzywałam policje

#15 Guest_wywiadownia

Guest_wywiadownia
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2015 - 21:39

Jestem po lekturze artykułów w sprawie umieszczenia w domu dziecka i rodzinie zastępczej trojga dzieci państwa Bałutów z Niska. Jedną z dziewczynek kurator sądowy zabrał ze szkoły w obecności dyrektorki. Rodziców nikt o tym fakcie nie powiadomił. Jak wynika z artykułu do zadań kuratorów sądowych nie należy zatrzymywanie dzieci i przewożenie ich do domu dziecka. W związku z tym mam pytanie CZY KURATOR SĄDOWY NIE NARUSZYŁ Art. 189. § 2. ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. KODEKS KARNY. Jeśli kurator porwał dziecko to dlaczego prokuratura nie zajęła się tą sprawą wszak porwanie jest ścigane z urzędu. O porwaniu organy ścigania powiadomiły media już dość dawno, a dziecko jest nadal przetrzymywane przez siostry zakonne w domu dziecka. Podstawą skierowania do domu dziecka lub rodziny zastępczej jest orzeczenie (postanowienie) sądu o umieszczeniu dziecka w placówce albo wniosek rodziców lub opiekunów prawnych o umieszczenie dziecka w placówce. Umieszczenie takie nazywa się pieczą lub pieczą zastępczą. Jest to świadczenie socjalne. Do placówek kieruje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie na wniosek sądu (wnioskiem sądu jest postanowienie). Zasady postępowania przed Sądami Rodzinnymi reguluje ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. KODEKS POSTĘPOWANIA CYWILNEGO. Regulacje prawne zawierają: 1. Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej; 2. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 grudnia 2011 r. w sprawie instytucjonalnej pieczy zastępczej; 3. Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej; 4. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 października 2007 r. w sprawie placówek opiekuńczo-wychowawczych; 5. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 czerwca 2012 r. w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego. Zastanawiającym jest też fakt, iż Bałutowie nie płacą za pobyt dzieci. Na tej podstawie domniemywam, iż pracownicy socjalni ośrodka pomocy społecznej nie przeprowadzili wywiadu środowiskowego (rodzinnego wywiadu środowiskowego – Art. 107 i Art. 144 pkt. 3. ups). Z doniesień mieszkańców Niska wynika, iż w podobnej sytuacji jest 357 dzieci. W związku z tym nasuwa mi się drugie pytanie, czy na terenie Niska nie działa zorganizowana grupa przestępcza mająca na celu wyłudzanie publicznych pieniędzy. Starostwo Powiatowe na ten cel przekazuje ok. 1000000 zł miesięcznie.

#16 Guest_Ona87

Guest_Ona87
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2016 - 16:09

Jestem po lekturze artykułów w sprawie umieszczenia w domu dziecka i rodzinie zastępczej trojga dzieci państwa Bałutów z Niska. Jedną z dziewczynek kurator sądowy zabrał ze szkoły w obecności dyrektorki. Rodziców nikt o tym fakcie nie powiadomił. Jak wynika z artykułu do zadań kuratorów sądowych nie należy zatrzymywanie dzieci i przewożenie ich do domu dziecka. W związku z tym mam pytanie CZY KURATOR SĄDOWY NIE NARUSZYŁ Art. 189. § 2. ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. KODEKS KARNY. Jeśli kurator porwał dziecko to dlaczego prokuratura nie zajęła się tą sprawą wszak porwanie jest ścigane z urzędu. O porwaniu organy ścigania powiadomiły media już dość dawno, a dziecko jest nadal przetrzymywane przez siostry zakonne w domu dziecka.

Kurator odbiera dziecko na polecenie sądu, najczęściej jest to polecenie w trybie nagłym. O odebraniu dziecka nie powiadamia się przed faktem tylko w jego trakcie bądź po. Uprzedzenie o odebraniu dziecka mogloby skutkowac jego ukryciem gdzies. Powolujesz sie na Kodeks postepowania cywilnego a tam jest to opisane.

#17 Guest_sąsiad

Guest_sąsiad
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2016 - 19:02

Rozumiem, że kurator przychodzi tam gdzie są małe dzieci ale żeby przychodził do starszych, spokojnych osób i wywiad robił z sąsiadami tam gdzie była w tych domach lub jest patologia ? - to chyba jakieś nieporozumienie ?

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2016 - 10:24

Rozumiem, że kurator przychodzi tam gdzie są małe dzieci ale żeby przychodził do starszych, spokojnych osób i wywiad robił z sąsiadami tam gdzie była w tych domach lub jest patologia ? - to chyba jakieś nieporozumienie ?

To jak to jest - starsze, spokojne osoby i w tych domach jest patologia? Jedno zaprzecza drugiemu, zdecyduj się o jakiej rodzinie piszesz. Jeśli jest nakaz sądowy, kurator kontroluje także dorosłe osoby, jeśli zachodzi taka potrzeba.

#19 Guest_ciekawa pani z Leszna

Guest_ciekawa pani z Leszna
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 21:22

Nie rozumie tego ze kiedys nie bylo kuratora i asystenta i bylo dobrze a teraz sa ich wszedzie. Moim zdaniem powinni byc tam gdzie jest krzywda dzieci a tam gdzie dzieci maja wszystko to sa. Odpowie ktos mi na to pytanie

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2017 - 18:12

pojebane prawo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych