Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile godzin nadliczbowych może wypracować pracownik w ciągu roku

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671920 postów

Napisano 30 październik 2011 - 10:48

Komentarz do artykułu: Ile godzin nadliczbowych może wypracować pracownik w ciągu roku

#2 Guest_sen

Guest_sen
  • Goście

Napisano 30 październik 2011 - 10:48

co za cymbał napisał ten tekst (txt) limit godzin to 164 w przemyśle wydobywczym, nie wiem jak w innych. Trzeba znać ogół przepisów.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 14:20

co za cymbał napisał ten tekst (txt) limit godzin to 164 w przemyśle wydobywczym, nie wiem jak w innych. Trzeba znać ogół przepisów.

naucz się czytać ze zrozumieniem
Wyżej napisano;

"Dopuszczalne jest ustalenie innego limitu, nawet większego niż 150 godzin, w układzie zbiorowym pracy, regulaminie pracy albo w umowie o pracę, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest zobowiązany do ustalenia regulaminu pracy."

#4 Guest_jopek

Guest_jopek
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 01:52

no tak cymbałowi z przemysłu wydobywczego jak się nie napisze wprost, że przysługuje mu limit 164 godziny to nie zrozumie. Pała za czytanie ze zrozumieniem!

#5 Guest_Reżyser

Guest_Reżyser
  • Goście

Napisano 10 maj 2016 - 17:46

Tylko dlaczego zwykli ludzie musza pracowac te śmieszne nadgodziny a ludzie którzy pracują w biurze kadrach itp. Koncza prace zawsze po 8 lub mniej godzin pracy.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2016 - 10:32

Tylko dlaczego zwykli ludzie musza pracowac te śmieszne nadgodziny a ludzie którzy pracują w biurze kadrach itp. Koncza prace zawsze po 8 lub mniej godzin pracy.

Przenieś się do pracy w kadrach, a będziesz człowiekiem niezwykłym.

#7 Guest_POZNANIAK

Guest_POZNANIAK
  • Goście

Napisano 31 maj 2016 - 18:13

Ja srednio miesiecznie wykonuje podstawe plus 60-70 adgodzin, pryjmujac 65 godzin w miesiacu to przez rok przerobie 780 godzin tutaj przeczytalem ze maksymalna liczba nadgodzin w roku to 416. Tak wiec te 364 godziny ktore wyrabiam sa nielegalne? czy powinny byc platne 100%? w mojej firmie najgorsze jest to ze nie chcesz tylko musisz je robic jak nie robisz to ladujesz przez miesiac na szmacie....

#8 Guest_Koralgol

Guest_Koralgol
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2016 - 21:03

Ja srednio miesiecznie wykonuje podstawe plus 60-70 adgodzin, pryjmujac 65 godzin w miesiacu to przez rok przerobie 780 godzin tutaj przeczytalem ze maksymalna liczba nadgodzin w roku to 416. Tak wiec te 364 godziny ktore wyrabiam sa nielegalne? czy powinny byc platne 100%? w mojej firmie najgorsze jest to ze nie chcesz tylko musisz je robic jak nie robisz to ladujesz przez miesiac na szmacie....

To się naucz Kodeksu Pracy.

Takie patafiany którzy nie znają swoich praw, boją się otworzyć gębę u pracodawcy i dają się tak wykorzystywać, psują tylko warunki pracy na Polskim rynku.

Polacy muszą w końcu zrozumieć, że jak chcą lepszych warunków, to sami muszą o nie walczyć jednostkowo, i nie bagatelizować tego że pracodawca ich dyma na 700setnej nadgodzinie. 

Jeśli wielu się zgadza na takie zbydlęcenie, to nie dziwota że uchodzimy za ''białych murzynów'' nawet u siebie w kraju

Kodeks Pracy ma m.in chronić pracowników przed wyzyskiem. Ale jak ma niby funkcjonować, skoro każdy sobie rzepkę skrobię i ma go w du..e, i nie dochodzi swoich praw, bo albo nie czyta albo boi się utraty pracy (?)

Stąd się biorą patologie w zakładach pracy, przez zaniechania własnych praw i nieznajomość artukułów KP

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2016 - 22:02

W mojej firmie jestesmy "zmuszani" do pracy w nadgodziny.Dostajemy informacje z dnia na dzień i nie można powiedziec, ze miało sie plan na dany dzień, bo liczy sie firma i nic po za tym.Nadmienie również, ze to kierownik pokazuje swoją"WŁADZĘ" .Wystosowalismy pismo w związku z ta sprawą, ale jedna zmiana nie podpisała sie twierdząc, ze to nic nie da.Nie wspomniałem wczesniej ze chodzi o prace po 12h dziennie.Wolelibyśmy przyjść w kazda sobotę w miesiącu na 8h biz całe lato "harować" po 12.Tym bardziej, że sytuacja rok w rok sie powtarza.Sami nie wiemy co robić.Spróbować zmienić kierownika?????Może inny bedzie bardziej ludzki.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2016 - 22:16

W mojej firmie jestesmy "zmuszani" do pracy w nadgodziny.Dostajemy informacje z dnia na dzień i nie można powiedziec, ze miało sie plan na dany dzień, bo liczy sie firma i nic po za tym.Nadmienie również, ze to kierownik pokazuje swoją"WŁADZĘ" .Wystosowalismy pismo w związku z ta sprawą, ale jedna zmiana nie podpisała sie twierdząc, ze to nic nie da.Nie wspomniałem wczesniej ze chodzi o prace po 12h dziennie.Wolelibyśmy przyjść w kazda sobotę w miesiącu na 8h biz całe lato "harować" po 12.Tym bardziej, że sytuacja rok w rok sie powtarza.Sami nie wiemy co robić.Spróbować zmienić kierownika?????Może inny bedzie bardziej ludzki.

To u Ciebie w zakładzie rządzi kierownik, a nie dyrektor? Zmienicie kierownika ( ciekawe w jaki sposób?), będzie nowy i zarządzi tak samo, jak poprzedni, bo pewnie ma taki przykaz od dyrekcji. Na Waszym miejscu starałabym się wyjaśnić sprawę w dyrekcji, być może da się inaczej pokierować godzinami pracy.

#11 Guest_Michał_s

Guest_Michał_s
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2017 - 09:58

Witam. Moje pytanie : Pracuje w firmie która aktualnie przyjęła system pracy 3 tygodnie w pracy plus 1 w domu

Mam polecenie pracy 3 tygodnie po 10h dziennie przez 6 dni (pon-sob) po 3 tygodniach zjazd do domu i tydzień wolnego (pracodawca nie ustalił na jakiej podstawie - czy jako odebranie nadgodzin czy urlop bezpłatny czy cokolwiek innego. Dodam że moja umowa o pracę przewiduje pracę 8 h dziennie do poniedziałku do piątku)

3*6*10=180h czy mam jakieś nadgodziny? jak to powinno być rozliczane.

#12 Guest_Slonzok

Guest_Slonzok
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2018 - 19:23

A co jeżeli dobrowolnie zgadzam się na pracę w godzinach nadliczbowych powyżej wskazanego limitu ?

#13 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 15:00

iczba godzin nadliczbowych przepracowanych w związku ze szczególnymi potrzebami pracodawcy nie może przekroczyć dla poszczególnego pracownika 150 godzin w roku kalendarzowym. Z kolei praca związana z koniecznością prowadzenia akcji ratowniczej nie jest limitowana. a co z dobowym odpoczynkiem który nalezy sie szystkim? Dopuszczalne jest ustalenie innego limitu, nawet większego niż 150 godzin, w układzie zbiorowym pracy, regulaminie pracy albo w umowie o pracę, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest zobowiązany do ustalenia regulaminu pracy. to rodzi dopiero patologie bo co z tego ze jest limit skoro i tak musze pracowac te 416 nadgodzin bo pracodawca ma prawo do tego zeby wymagac takich godz odemnie a odmowic nie moge poniewaz :Pracownik nie może dokonywać samodzielnej oceny, czy potrzeby pracodawcy uzasadniają pracę w nadgodzinach. W przypadku, gdy odmówi wykonania pracy, ponosi odpowiedzialność za naruszenie swoich podstawowych obowiązków. Takie zachowanie może nawet doprowadzić do nałożenia na niego kary porządkowej, a w skrajnych przypadkach może być podstawą rozwiązania umowy o pracę.

#14 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 15:04

Ustawodawca wprowadził ograniczenia, przede wszystkim po to, aby zabezpieczyć pracowników przed nadużywaniem możliwości polecenia im wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych, z powodu szczególnych potrzeb pracodawcy. no a to to jest jakis zart i to nie smieszny

#15 Guest_Chris

Guest_Chris
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 20:04

Masło maślane jakby nie można było tego napisać prostszym językiem i zwięźlej. To w końcu można w roku przepracować 150 godzin nadliczbowych czy 416

#16 Guest_Kaś.

Guest_Kaś.
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 16:55

Dokładnie Chris. Też czytam to i czytam i nie wiem, ile może być tych godzin.

#17 Guest_RoGo

Guest_RoGo
  • Goście

Napisano 21 październik 2019 - 13:15

Standardowo max. 150 h / rok, w szczególnym przypadku i w ustaleniach indywidualnych max 416 h / rok (max 8 h / tydz x 52 tyg)

#18 Guest_Oskar

Guest_Oskar
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 10:35

Czy jest jakakolwiek mozliwosc zrzeczenia sie limitu 416 nadgodzin przez pracownika? W moim przypadku ten limit z dziala ze szkoda dla pracownika...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych