Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Jak uzyskać pozwolenie na posiadanie agresywnego psa?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672464 postów

Napisano 27 październik 2011 - 15:08

Komentarz do artykułu: Jak uzyskać pozwolenie na posiadanie agresywnego psa?

#2 Guest_dd

Guest_dd
  • Goście

Napisano 27 październik 2011 - 15:08

zła jest podstawa prawna rozporządzenia-obowiązuje z 2003r.

#3 Guest_zlodzieje

Guest_zlodzieje
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:53

chodzi im tylko o kase, poza tym kazdy ma to w glebokim powazaniu...

#4 Guest_oddawnatosamo

Guest_oddawnatosamo
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2014 - 11:11

A skąd wójt, burmistrz czy prezydent ma mieć pojęcie o takim psie agresywnychm? To ciężko chore przepisy. W Polsce, ze względu na ogrom tragedii (pogryzień, zagryzień innych zwierzaków, dzieci, ludzi) powinien być całkowity zakaz hodowania i posiadania przez ludzi psów takich jak amstaffy, pitbule itp. Czy ktokolwiek z organów odpowiadających za takie prawo jest w stanie iśc po rozum do głowy i wprowadzić w Polsce całkowity zakaz posiadania psów ras agresywnych? Takie psy to mordercy.

#5 Guest_aa

Guest_aa
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2014 - 08:53

Nie zgadzam się z poprzednikiem te rasy nie są agresywne wszystko zależy od właściciela i mam jescze jedno pytanie w takim razie gdy będzie bezwzględny zakaz na takiego psa to co ktoś kto od 5 lat ma pitbulla bardzo grzecznego i łagodnego ma go nagle uśpić?

#6 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 10:07

Ktoś kto pisze ze, nie powinno być takich psów z całym szacunkiem ale niech się nie wypowiada na ten temat jak się niezna. To zależy od właściciela jaki pies będzie. Wiedza wiedza i jeszcze raz wiedza przy wychowywaniu psa.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2016 - 17:44

Niektórzy ludzie też bywają agresywni (gwalciciele,pedofile,mordercy itp.)to w ich przypadku prawo powinno być zaostrzone.Osobiscie uważam że psy są takie jak człowiek który sprawuje nad nimi opiekę dlatego wolę zobaczyć na mieście tego niby agresywnego psa niż kogoś z wyzej wymienionych osobistości.Natomiast jeśli chodzi o dzieci (nastolatków którzy np.kopia w bramę za którą jest pies)to z całym szacunkiem sama bym takiego zagryzla.

#8 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 21 maj 2017 - 17:02

Czy np. mieszaniec rootweilera z dobermanem też wymaga pozwolenia, czy tylko psy rasowe ?

#9 Guest_Kp

Guest_Kp
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 00:24

Tylko psy z rodowodem z tej listy. Wszystkie psy "w typie rasy" są na papierze uznane za kundle i nie trzeba mieć pozwolenia.

#10 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2017 - 12:16

Kolejna śmieszna rzecz na której zarabiają kasę... żałosne... przecież wniosek i jego rozpatrzenie nie może być darmowe...

#11 Guest_patryk

Guest_patryk
  • Goście

Napisano 04 listopad 2018 - 11:44

mam psa rasy pitbull tylko bez rodowodu czy tez musze miec na nie go zezwolenie????

#12 Guest_cbx

Guest_cbx
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2019 - 21:27

czyli jeśli ukryje rodowód i stwierdze że pies jest kundlem to teoretycznie tyle :D? chce kupić Rottweilera nie ze względu na jego cechy agresywne a przez fakt że od dziecka chciałem takiego mieć .

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 19:57

dużo ludzi nie nadaje sie by mieć psy trzeba ciogle pamientać to nie zabawka

#14 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 00:11

Gdybyście szukali pupili to sprzedaż psów odbywa się też na serwisach ogłoszeniowych takich jak np. Pokato.pl. Są tam też oczywiście psy za darmo do adopcji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy