Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uzyskać pozwolenie na posiadanie agresywnego psa?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671815 postów

Napisano 27 październik 2011 - 15:08

Komentarz do artykułu: Jak uzyskać pozwolenie na posiadanie agresywnego psa?

#2 Guest_dd

Guest_dd
  • Goście

Napisano 27 październik 2011 - 15:08

zła jest podstawa prawna rozporządzenia-obowiązuje z 2003r.

#3 Guest_zlodzieje

Guest_zlodzieje
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:53

chodzi im tylko o kase, poza tym kazdy ma to w glebokim powazaniu...

#4 Guest_oddawnatosamo

Guest_oddawnatosamo
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2014 - 11:11

A skąd wójt, burmistrz czy prezydent ma mieć pojęcie o takim psie agresywnychm? To ciężko chore przepisy. W Polsce, ze względu na ogrom tragedii (pogryzień, zagryzień innych zwierzaków, dzieci, ludzi) powinien być całkowity zakaz hodowania i posiadania przez ludzi psów takich jak amstaffy, pitbule itp. Czy ktokolwiek z organów odpowiadających za takie prawo jest w stanie iśc po rozum do głowy i wprowadzić w Polsce całkowity zakaz posiadania psów ras agresywnych? Takie psy to mordercy.

#5 Guest_aa

Guest_aa
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2014 - 08:53

Nie zgadzam się z poprzednikiem te rasy nie są agresywne wszystko zależy od właściciela i mam jescze jedno pytanie w takim razie gdy będzie bezwzględny zakaz na takiego psa to co ktoś kto od 5 lat ma pitbulla bardzo grzecznego i łagodnego ma go nagle uśpić?

#6 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 10:07

Ktoś kto pisze ze, nie powinno być takich psów z całym szacunkiem ale niech się nie wypowiada na ten temat jak się niezna. To zależy od właściciela jaki pies będzie. Wiedza wiedza i jeszcze raz wiedza przy wychowywaniu psa.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2016 - 17:44

Niektórzy ludzie też bywają agresywni (gwalciciele,pedofile,mordercy itp.)to w ich przypadku prawo powinno być zaostrzone.Osobiscie uważam że psy są takie jak człowiek który sprawuje nad nimi opiekę dlatego wolę zobaczyć na mieście tego niby agresywnego psa niż kogoś z wyzej wymienionych osobistości.Natomiast jeśli chodzi o dzieci (nastolatków którzy np.kopia w bramę za którą jest pies)to z całym szacunkiem sama bym takiego zagryzla.

#8 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 21 maj 2017 - 17:02

Czy np. mieszaniec rootweilera z dobermanem też wymaga pozwolenia, czy tylko psy rasowe ?

#9 Guest_Kp

Guest_Kp
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 00:24

Tylko psy z rodowodem z tej listy. Wszystkie psy "w typie rasy" są na papierze uznane za kundle i nie trzeba mieć pozwolenia.

#10 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2017 - 12:16

Kolejna śmieszna rzecz na której zarabiają kasę... żałosne... przecież wniosek i jego rozpatrzenie nie może być darmowe...

#11 Guest_patryk

Guest_patryk
  • Goście

Napisano 04 listopad 2018 - 11:44

mam psa rasy pitbull tylko bez rodowodu czy tez musze miec na nie go zezwolenie????

#12 Guest_cbx

Guest_cbx
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2019 - 21:27

czyli jeśli ukryje rodowód i stwierdze że pies jest kundlem to teoretycznie tyle :D? chce kupić Rottweilera nie ze względu na jego cechy agresywne a przez fakt że od dziecka chciałem takiego mieć .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych