Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak otrzymać dodatek do renty rodzinnej dla sieroty zupełnej

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671840 postów

Napisano 25 październik 2011 - 13:17

Komentarz do artykułu: Jak otrzymać dodatek do renty rodzinnej dla sieroty zupełnej

#2 Guest_pytajaca

Guest_pytajaca
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 13:17

Jest może wzór jak napisać takie świadczenie?

#3 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 14:23

Odpowiedni druk otrzyma Pani w ZUS-ie

#4 Guest_pytajaca

Guest_pytajaca
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 14:25

W KRUSIE też można dostać?

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 14:40

http://www.krus.gov....eroty-zupelnej/

#6 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 14:40

tak

#7 Guest_Ewa Karaś

Guest_Ewa Karaś
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 22:29

Postępowanie w sprawie przyznania dodatku dla sieroty zupełnej wszczyna się na podstawie wniosku osoby zainteresowanej lub jej pełnomocnika, a w przypadku renty rodzinnej dla nieletniego - wniosku opiekuna prawnego. Wniosek o dodatek można zgłosić osobiście lub za pośrednictwem urzędu pocztowego, w dowolnej jednostce organizacyjnej ZUS.

#8 Guest_nieznane\

Guest_nieznane\
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2012 - 16:47

a czy jezeli rodzice nie mieli stalej pracy czy wtedy tez mam prawo do renty?

#9 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2012 - 20:43

Nie, wtedy renta nie przysługuje.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 10:03

a czy jak muj ojciec nie znany moja mam nie zyje dostane serocze

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 10:04

mi powedzieli ze nie

#12 Guest_haliko

Guest_haliko
  • Goście

Napisano 23 luty 2014 - 13:08

Czy osoba niby niepełnosprawna umysłowo,która wyszła za mąż i cały czas pobiera rentę rodzinną po ojcu,(który zmarł gdy była nie letnia),zmarła jej matka,czy ma prawo do renty po matce,czy renty sierocej?Mąż jej jest zdrowy,nie pracuje.

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 luty 2014 - 14:21

Może wybrać, co jest dla niej korzystniejsze, albo renta po ojcu lub matce, albo renta po jednym z rodziców plus dodatek dla sieroty zupełnej, który jest przyznawany w tym wypadku bez względu na wiek.

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2014 - 14:01

czy osoba wychowana w domu dziecka nie znajaca swoich rodzicow (prawdopodobnie nie zyją)okres wojny )ma prawo do dodatku dla sieroty zupelnej

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2014 - 14:13

Dodatek dla sieroty zupełnej jest przyznawany do renty rodzinnej, więc osoba wychowana w domu dziecka nie może mieć takiego dodatku, bo nie pobiera renty.

#16 Guest_grzesiek noga

Guest_grzesiek noga
  • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 13:06

,sierota zupelna w mym przypadku dodatek o którym mowa przysługuje niema matki ojca dużo to mówi radzisz sobie sam dodatek taki niezasyompi matki mysle ze ta ustawa krzywdzi polakuw moim zdaniem taki zasiłek powinien wyglodac jak renta po matce co swej renty niewupracowala czyli nptam 752 zl tyle lat przepracowala mama np. do 1989r teraz co mówi suma dodatek taki i taka renta po matce także jej niezaztompi moim zdaniem taki chociaż dodatek być powinien

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2016 - 15:14

Mam rentę rodzinną plus dodatek dla sieroty zupełnej, czy mogę po dwóch latach zrezygnować z dodatku ale dalej pobierać rentę?

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2016 - 15:31

Mam rentę rodzinną plus dodatek dla sieroty zupełnej, czy mogę po dwóch latach zrezygnować z dodatku ale dalej pobierać rentę?

Możesz, w ZUS-ie ucieszą się i...zdziwią.

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2016 - 15:45

Chcę podjąć staż ale żeby podjąć staż wysokość mojej renty na rok 2016 nie może przekraczać 925zł a ja mam 1100 zł więc po odjęciu dodatku sierocego renta będzie wynosiła 800zl więc teoretycznie już mogę starać się o jakiś staż. W końcu czego się nie robi dla jakiekolwiek doświadczenia zawodowego.

#20 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 09 luty 2016 - 10:27

No właśnie, tak jak napisał ktoś wyżej, czy idąc do biura pracy przedstawiamy mu kwitek z wysokością samej renty?? Czy również kwitek z dodatkiem jaki nam przysługuje? Biuro pracy bierze pod uwagę wysokość samej renty czy wysokość renty razem z dodatkiem dla sieroty zupełnej? Jak to jest? Orientuję się ktoś?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy