Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak napisać pozew o zaprzeczenie ojcostwa

25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 09 maj 2016 - 19:11

Witam.Dziecko mojej zony ma 10 lat nie bylismy jeszcze po rozwodzie i dziecko otrzymalo moje nazwisko jak i w papierach figuruje ja jako ojciec.Chcia lbym w koncu sie za to wziąż i załozyc sprawe o zaprzeczenie ojcostwa .Znam biologicznego ojca dziecka p laci by lej zonie alimenty na córk e .Odwiedza dziecko itd.Jakie dokumenty musz ę złozyc i czy jest szansa na to to tylu latach dziecko ma 10 lat.

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 maj 2016 - 11:50

Witam.Dziecko mojej zony ma 10 lat nie bylismy jeszcze po rozwodzie i dziecko otrzymalo moje nazwisko jak i w papierach figuruje ja jako ojciec.Chcia lbym w koncu sie za to wziąż i załozyc sprawe o zaprzeczenie ojcostwa .Znam biologicznego ojca dziecka p laci by lej zonie alimenty na córk e .Odwiedza dziecko itd.Jakie dokumenty musz ę złozyc i czy jest szansa na to to tylu latach dziecko ma 10 lat.

Zaprzeczyć ojcostwu możesz do 6 miesięcy od chwili, kiedy dowiedziałeś się, że dziecko nie jest Twoje. Teraz  już za późno, ale udaj się do prokuratury, być może jeszcze coś załatwisz.

#23 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 27 maj 2016 - 12:13

A co w takiej sytuacji...dziecko urodzilo sie podczas trwania malzenstwa,ale gdy malzonkowie juz od dwoch lat nie mieszkali razem,mezczyzna mieszkal w Polsce,kobieta zyla w zwiazku z innym mezczyzna poza granicami kraju. i z tego zwiazku urodzilo sie dziecko. Dziecko ma nazwisko swojego ojca poniewaz ma tylko brytyjski akt urodzenia,nigdy nie zostalo zarejestrowane w Polsce,nie posiada polskiego dokumentu tylko brytyjski. Aczkolwiek zgodnie z polskim prawem jest synem nie wlasnego ojca,tylko byelgo meza matki.

Jak to wyprostowac na wypadek gdyby kiedys dziecko chcialo miec polskie obywatelstwo?

#24 Guest_suawco

Guest_suawco
  • Goście

Napisano 26 marzec 2017 - 22:09

Co zrobić, gdy minął 6 mies. termin, a wniosek domniemanego ojca do prokuratora ten początkowo podejmuje, a następnie "zostawia bez biegu"? Czy i gdzie można złożyć skargę/zażalenie na tego prokuratora? Czy pozostaje już tylko skarga do Trybunału Praw Człowieka?

#25 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2018 - 19:12

Czy jako córka mojego zmarłego taty mogę wystąpić o wykluczenie ojcostwa mojego taty w stosunku do mojej przyrodniej siostry? Zrobiłyśmy prywatne badania genetyczne, które wykluczyły pokrewieństwo między nami. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2018 - 11:47

Czy jako córka mojego zmarłego taty mogę wystąpić o wykluczenie ojcostwa mojego taty w stosunku do mojej przyrodniej siostry? Zrobiłyśmy prywatne badania genetyczne, które wykluczyły pokrewieństwo między nami. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Możesz wystąpić z taką sprawą do sądu, ale prywatne badania nie będą w tym przypadku miały znaczenia. Tylko sąd może zlecić takie badania i wtedy będą one wiarygodne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych