Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiany w stosowaniu warunkowego przedterminowego zwolnienia

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671809 postów

Napisano 09 październik 2011 - 22:36

Komentarz do artykułu: Zmiany w stosowaniu warunkowego przedterminowego zwolnienia

#2 Guest_kwiatuszek

Guest_kwiatuszek
  • Goście

Napisano 09 październik 2011 - 22:36

to jak to wygląda teraz chodzi mi o recydywę po jakim czasie można starać się o warunkowe zwolnienie

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 październik 2011 - 23:02

Art. 78. § 1. Skazanego można warunkowo zwolnić po odbyciu co najmniej połowy kary.

§ 2. Skazanego określonego w art. 64 § 1 można warunkowo zwolnić po odbyciu dwóch trzecich kary, natomiast określonego w art. 64 § 2 po odbyciu trzech czwartych kary.

§ 3. Skazanego na karę 25 lat pozbawienia wolności można warunkowo zwolnić po odbyciu 15 lat kary, natomiast skazanego na karę dożywotniego pozbawienia wolności po odbyciu 25 lat kary.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2011 - 11:52

A jeśli ktoś został skazany na 3lata, wcześniej mając wyrok w zawiasach, to jeśli go nie zwolniono po połowie ani po 2/3 odbywania kary, to czy go będą trzymać już do końca?? Skazany ma planowe wyjście ma na luty 2012 a teraz mi dzwoni i mówi że niedługo u mnie będzie. Czy to znaczy że np. z racji świąt, że niedługo potem ma termin wyjścia, zwolnią go wcześniej? Dotąd nawet przepustki nie miał, przenosili go do innego więzienia bo w poprzednim wdał się w bójkę (niby nie z jego winy). Pomocy bo teraz codziennie będę się denerwować czy przypadkiem do moich drzwi nie zapuka...Odbywa kare za paserswtwo

#5 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 13:55

Niema juz minimalnego okresu wykonania kary pozbawienia wolnosci ,mozna pisac o warunkowe dla petki juz po odbyciu 6 miesiecy kary !!!!! dla recydywow tez ,to zalezy od sądu czy da warunkowe czy nie (Sąd patrzy na postawe skazanego )
http://prawo-karne.w...-skazanemu.html

#6 Guest_zona

Guest_zona
  • Goście

Napisano 29 marzec 2014 - 23:37

nie prawda moj mazzostal skazany na 2 lata pozbawienia wolnosci pol roku mial odroczenie wyroku po drugim odoczeniu sad mu sie nie zgodzil wiec poszedl niechce sie uchylac od wyroku odsiedzial 7 miesiecy i napisalismy o przerwe dostal rok przebywal na przerwie przedluzali mu ja 4 razy 2 miesiace 2 miesiace 3 miesiace i 5 miesiecy mial bardzo dobra opinie kuratora policjanta dzielnicowego pracodawcy zdobyl bardzo dobrze platna prace utrzymywal rodzine dwoje dzieci w domu jest niezbedny dodam ze jest to jego jedyny wyrok glupio sie wpakowal i zawsze powtarzal ze zaluje tego co zrobil i co sad nie udzielil warunkowego zwolnienia a uzasadnil to slowami za malo osiedziales..... wiec nikt mi nie powie ze sad patrzy na jakakolwiek postawe maz musial sie zwolnic zostawic dwoje dzieci i zone z jedna pesja 1300zl netto i oplatami przerwe dostal bo wypowiedzieli nam najem musielismy poszukac mieszkania a teraz tylko patrzec kiedy z tego nas wyzuca wyszedl zalatwil nam mieszkanie posplacalismy troche zadluzen bo maz pracowal a teraz znow to samo to poco wypuszczali zeby poprawic byt jak teraz znow zamkneli zeby znow nas wyzucili czy naprawde nie zasluguje taki czlowiek na szanse ....???

#7 Guest_ziom

Guest_ziom
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 17:28

jestem skazany na 4lata mialem rok zglosilem sie do zk sam zostawilem w domu zone i dwojke dzieci zona nie pracuje utszymuje sie z gops i prac dorywczych. Ja jak sie zglosilem to napisalem o dozur elektroniczny sedzia z gdanska powiedzial mi ze moja bardzo cieszka sytuacja rodzinna i materialna nie jest powodem abym mugl w tym systemie odbywac kare. . Napisalem o przerwe to mi to samo powiedzial odwieszono mi 2 wyroki zrobilo sie 4 lata stawalem na warunek to pani sedziaS powiedziala mi abym poszedl na cele poczytac i poogladac telewizje to bylo cale jej uzasadnienie teraz jestem na pszepustce nabralem praw do warunkowego 11,26 ale jeszcze nie pisze bo jak widze ta pania to wszystkiego sie odechcewa czemu w innych zakladach puszczaja a na tej przerubce nie bylem w elblagu tam wychodzili chociaz to jest as mojim zdaniem sad nie powinien brac opini z wolnosci przed zk bo jaka ona ma byc jak tam sie trafilo. A o warunkowym powinien decydowac dyrektor zk bo jak by nie bylo to on z nami przebywa i wie jak sie zachowujemy dokladnie. moze nie na temat pisze ale to nic:}

#8 Guest_mala

Guest_mala
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 22:52

moj maz ma trzy lata juz piaty raz stara sie o przerwe i jakos nie otrzymal jej choc ja jestem w bardzo ciezkiej sytuacji bo mam trojke dzieci i niecaly tysiac na utrzymanie i gdzie tu sprawiedliwosc.po prostu robia co im sie chce a nie wedle regulaminow.

#9 Guest_babcia

Guest_babcia
  • Goście

Napisano 13 maj 2015 - 08:47

I tak - w majestacie prawa, następuje niszczenie wielu rodzin, tworzenie rzeszy bezdomnych, niepracujących.... A co dzieci są winne??

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 12:22

adolf to wszystko co pisza to bzdety najpierw byli alimenciarze potem rowerzysci aza chwile bedo kierowcy otworzcie oczy to jest wielki biznes. Co bedzie jak nie bedzie mial kto siedziec? klawisze pojda na bezrobocie wyjado z kraju itd itd . rzygac sie chce na to polske i tam rzodzocych zlodzieji.Mysle zeby nie unia europejska to do dzisiaj zabijali by w wiezieniach.

#11 Guest_smutna

Guest_smutna
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2015 - 11:49

mój mąz także starał się o przerwe w karze mamy córkę chorą na astmę oskrezlową wczesno dziecięcą mieszkam z rodziacami zajmując pokój o powierzchni 16 m2 jest wilgoc nawet ogrzewania tu nie ma zwykłe piecyki w zime jest bardzo zimno.... i nie dostał przerwy ja jestem na utrzymaniu rodziów odamwiają mi pracy bo dziecko mam chore żyje z 77 zł rodzinnego opieka nie chce mi pomóc bo mam co jesc i gdzie spac ich słowa a tylko tata mój pracuje jest po peracji zawałach mama tez choruje na serce i gdzie tu sprawiedliowśc nie ma jej...

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2015 - 18:36

Też mam synka chorego na astmę,przeszłam operację kręgosłupa i mimo prośby o przepustkę,stawanie na przerwę nic z tego!!! Dzieci były same (16 latek z 3 parkiem) pod moją nieobecność(pobyt w szpitalu na operacji) Zk zrobił sobie ze mnie komedię ,a mi samej dramat!!!Pod publikę dzwonili po lekarzach,do szpitali,kazali donosic wszelkie papiery...ehhh wszystko na nic. Pozostaje czekać

#13 Guest_OZZY

Guest_OZZY
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 10:33

TRZEBA GŁOSOWAC NA PAŃSTWO PIS-U TO NAWET WARUNKOWYCH ZWOLNIEŃ NIE BĘDZIE BEDA TO MARTWE PRZEPISY KKW PIS ZAOSTRZA PRAWO KARNE I TO BEZWZGLEDNIE W UHERCACH STAWAŁO 20 NA WOKANDE I TYLKO 1 DOSTAŁ.WARUNKOWE ZWOLNIENIE. W NOWYM WISNICZU STAWAŁO 11 I ZERO WOKANDY ALE CZYM BARDZIEJ NA WSCHÓD TYM GORZEJ TAM RZADZI PIS

#14 Guest_klara32

Guest_klara32
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2019 - 10:55

Witam moj maz odsiedzial juz wiecej niz polowe kary pozbawienia wolnosci i zostalomu 3 mies do konca 12 .09.19 mamy wokande o wyjscie czy jest szansa aby sad sie przychylil i dal nadzur kuratora may 4 dzieci

#15 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 13:49

Czy nowelizacja dotyczy osób odbywających już karę w ZK czy będzie dotyczyć skazanych wyrokiem po 01.09.2019?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych