Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zrzeczenie się dziedziczenia

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671841 postów

Napisano 08 październik 2011 - 19:38

Komentarz do artykułu: Zrzeczenie się dziedziczenia

#2 Guest_king

Guest_king
  • Goście

Napisano 08 październik 2011 - 19:38

Witam czy akt notarialny z 82 r.o zrzeczeniu się dziedziczenia może ulec przedawnieniu pilne!

#3 Guest_nieruchomosci_waw

Guest_nieruchomosci_waw
  • Goście

Napisano 09 październik 2011 - 16:55

witam,

nie ulega przedawnieniu. Umowę o zrzeczenie się dziedziczenia można natomiast rozwiązać, również w formie aktu notarialnego.

pozdrawiam,
a.r.

#4 Guest_Karino

Guest_Karino
  • Goście

Napisano 24 listopad 2011 - 16:35

witam,

nie ulega przedawnieniu. Umowę o zrzeczenie się dziedziczenia można natomiast rozwiązać, również w formie aktu notarialnego.

pozdrawiam,
a.r.

na jakiej podstawie prawnej?

#5 Guest_nieruchomosci_waw

Guest_nieruchomosci_waw
  • Goście

Napisano 24 listopad 2011 - 17:36

art. 1050 kc.

pozdrawiam
a.r.

#6 Guest_makolka

Guest_makolka
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 23:13

Mój przyszły mąż chce abym zrzekła się dziedziczenia po nim.Chodzi o jego dorosłe dzieci które musiałyby się dzielić ze mną domem, w przeciwnym wypadku będą robiły problem abyśmy się pobrali.Jakie są tego konsekwencje dla mnie mam obawy gdyż po ślubie będę mieszkała w tm domu. Czy po jego śmierci mogą mnie wyrzucić na ulicę a co z rzeczami wartościowymi znajdującymi się w domu?/tymi wcześniej nabytymi i tymi póżniejszymi? czy muszę mieć je zapisane odrębnym dokumentem? Jakie jeszcze są tego konsekwencje i jak się zabezpieczyć by nie popaść póżniej w nędzę.

#7 Guest_lllllll

Guest_lllllll
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2012 - 20:11

Witam. Zrzekłam się prawa do dziedzczenia części majątku jaka przysługiwała mamie. a co jeżele ona nabędzie jakiś majątek w przyszłości np; tata przepisze jej swój dom?- czy w przyszłości i do tego majątku nie będę miała prawa i wszystko odziedziczy mój brat?

#8 Guest_aga66

Guest_aga66
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2013 - 19:22

Witam.Daleki kuzyn zaproponował mi dzialke rolną w formie zrzeczenia sie .Jaka forma dla mnie będzie bardziej korzystna?Kupno danej dzialki czy tez przyjęcie jej w formie zrzeczenia a i tak jakąś tam kwote dac muszę..

#9 Guest_kiki

Guest_kiki
  • Goście

Napisano 16 listopad 2013 - 11:16

bedzie ogromny teraz problem germany ostrzegają ?
do spraw spadkowych wtrącają się nawet kuzyństwo !
Głupie przeisy są w polsce !
i ich dzieci mogą sie wtrancać za kilkanaście lat ?

lepiej rubcie teraz przeisy puki nie jest za póżno !
bałagan za kilkanaście lat ze sprawem spadkowym byłby jeszcze większy ! bo by majątek dotyczył również dzieci kuzyństwa ?

#10 Guest_Kancelaria specj. Spadki

Guest_Kancelaria specj. Spadki
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 12:51

W wielu wypadkach, jeśli nie utrzymujemy kontaktów z rodziną to warto jednak monitorować sytuację, żeby się nie okazało, iż przejmujemy długi po spadkodawcy. Szczególnie to dotyczy pożyczek w bankach i parabankach, pamiętajmy również, że w wielu przypadkach ubezpieczenie pożyczki czy kredytu nie dotyczy tego świadczenia, a całkiem innego zdarzenia. Zatem rodzina w takim wypadku nie będzie chroniona. Porady i usługi z zakresu prawa spadkowego.mail: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

#11 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 16:59

Mam pytanie nie utrzymuje kontaktów z moim ojcem. Chciałabym móc zrzec się dziedziczenia ale wiem że ojciec nie wróci do kraju i na 99% nie będę wiedziała o jego śmierci. Co zrobić żeby nie spłacać jego długów jeśli o jego śmierci dowiem się np. dopiero po roku?

#12 Guest_podzial majatku

Guest_podzial majatku
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2014 - 14:34

Moja mama zyje a ojciec zmarl 4lata temu Nie ma testamentu Mam pytanie ,poniewaz siosra chce dzielic majatek po mamy smierci ,ja chcialbym zalatwic to u notariusza juz teraz ,aby uniknac kilku spraw w sadzie oraz kosztow .? Czy to jest mozliwe aby mama byla nadal wlascicielem a ja z siostra mielibysmy zapewniony podzial majatku po wizycie u notariusza ,a po smierci mamy bylaby zwykla formalnosc w sadzie

#13 Guest_irenamaria

Guest_irenamaria
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 13:43

miesiąc temu zmarł mój mąż. mial długi. za jego życia, ja i nasi synowie, spisaliśmy notarialnie akt zrzeczenia się spadku po nim. czy jesteśmy chronieni przed jego długami?

#14 Guest_Zofia

Guest_Zofia
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 12:36

Ja również mam pytanie. Zawarłam aktem notarialnym taką umowę z mężem ale teraz mamy wątpliwości. Co na przykład w sytuacji, gdyby mąż zmarł pierwszy, czy mam prawo wówczas do emerytury po mężu?

#15 Guest_ale

Guest_ale
  • Goście

Napisano 05 marzec 2017 - 08:48

czy zrzeczenie się dziedziczenia po rodzicach mieszkania dotyczy również innego majątku jaki posiadaja czy tylko mieszkania

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 marzec 2017 - 12:43

czy zrzeczenie się dziedziczenia po rodzicach mieszkania dotyczy również innego majątku jaki posiadaja czy tylko mieszkania

Nie można zrzec się części majątku, jeśli już spisujesz umowę u notariusza, to dotyczy ona całego majątku.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 14:51

czy maam prawo do spadku po babci jak zrzeklam sie spadku po ojcu ktora zmarla pol roku pozniej

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 listopad 2017 - 11:32

czy maam prawo do spadku po babci jak zrzeklam sie spadku po ojcu ktora zmarla pol roku pozniej

Masz prawo.

#19 Guest_Berna

Guest_Berna
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 10:20

czy przebywając za granicą mogę i w jaki sposób ustanowic pełnomocnikiem moją mame w sprawie zrzeczenia się spadku .Sprawa dotyczy przepisania mieszkania na córke babci , moją ciotke , zazanaczam że po zmarłym ojcu mam prawo do ustawowego dziedziczenia po nim w części przypadającej na mnie .Rodzeństwo ciotki zrzekło się z dziedziczenia spadku tj. mieszkanie własnościowe po babci.I jeszcze jedno czy z przypadającej na mnie części działu spadku ( mój ojciec brat ciotki zmarł 20 lat temu) moge przepisać na rzecz przyrodniej siostry , ma inne nazwisko .

#20 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 10:35

Najlepiej poukładać swoje sprawy przed wyjazdem za granice. Czasami nie ma takiej możliwości, a powrót do kraju jest skomplikowany. Myślę, że w takiej sytuacji można skorzystać z pomocy urzędników z państwowej ambasady w danym kraju. Moja prawniczka pracuje w kancelarii Dubiel & Sawinda. Zajmują się przygotowywaniem różnych dokumentów. Najlepiej, jeżeli potrzebujesz takiej pomocy, napisz do nich maila i zapytaj, jak postąpić w tej sytuacji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych