Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ubezpieczyciel może domagać się odszkodowania od sprawcy?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671168 postów

Napisano 05 październik 2011 - 14:17

Komentarz do artykułu: Czy ubezpieczyciel może domagać się odszkodowania od sprawcy?

#2 Guest_Wściekła

Guest_Wściekła
  • Goście

Napisano 05 październik 2011 - 14:17

Byłam sprawcą, udałam się do TU w celu potwierdzenia oświadczenia pisanego przeze mnie na miejscu zdarzenia. Po dopełnieniu formalności zostałam potraktowana jak złodziej który celowo doprowadził do stłuczki. Pracownik TU sugerował mi, że będe miała na końcu postępowania ogromne problemy. Wyszłam z płaczem. Dlaczego mnie tak potraktowano skoro już samo zdarzenie było dla mnie wystarczającym stresem ? Czy to ich normalna praktyka, zastraszanie ludzi ? Poczułam się jak oskarżona o przestępstwo. Boję się co dalej robić

#3 Guest_izka20084

Guest_izka20084
  • Goście

Napisano 05 październik 2011 - 16:59

Powiem Ci , że trzeba uważać na ubezpieczycieli .

#4 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 06 październik 2011 - 10:31

Proponuję złożyć skargę na zachowanie Pracownika. Przecież to Pani jest klientem tej Firmy. Pozdrawiam.

#5 Guest_EuCO

Guest_EuCO
  • Goście

Napisano 06 październik 2011 - 12:09

Byłam sprawcą, udałam się do TU w celu potwierdzenia oświadczenia pisanego przeze mnie na miejscu zdarzenia. Po dopełnieniu formalności zostałam potraktowana jak złodziej który celowo doprowadził do stłuczki. Pracownik TU sugerował mi, że będe miała na końcu postępowania ogromne problemy. Wyszłam z płaczem. Dlaczego mnie tak potraktowano skoro już samo zdarzenie było dla mnie wystarczającym stresem ? Czy to ich normalna praktyka, zastraszanie ludzi ? Poczułam się jak oskarżona o przestępstwo. Boję się co dalej robić

Niestety, towarzystwom ubezpieczeniowym dobro klienta rzadko leży na sercu. Starają się zniechęcić ludzi do dochodzenia własnych praw. Czasami lepiej powierzyć takie sprawy kancelariom, które zajmują odzyskiwaniem odszkodowań w sposób profesjonalny.

#6 Guest_OdszkodowaniaOdUbezpieczycieli

Guest_OdszkodowaniaOdUbezpieczycieli
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2016 - 16:36

W przypadku, gdy macie Państwo jakikolwiek problem z Ubezpieczycielem ( odmowa zapłaty odszkodowania, zaniżenie odszkodowania, uszkodzenie ciała i związane z tym leczenie szpitalne oraz rehabilitacja czy wypadek śmiertelny osoby najbliższej, za które należy się odszkodowanie od ubezpieczyciela ) obecnie można wynając pełnomocnika już na etapie likwidacji szkody, przedsądowym, który zajmie się sprawą od momentu powstania szkody aż do etapu sądowego oraz ewentualnej egzekucji. Nie ma sensu samemu się męczyć i prztykać z Ubezpieczycielem, bo koszt pełnomocnika jest co do zasady zwracany przez Ubezpieczyciela po zakończeniu sprawy, a więc leży w zasięgu możliwości każdej osoby mającej problem typu ubezpieczeniowego. Można się kontaktować w tego typu sprawach na mail: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

#7 Guest_sensor

Guest_sensor
  • Goście

Napisano 11 listopad 2016 - 12:49

Pijawka pijawkę zawsze wspomoże. Szybka, gruba kiesa, bez roboty i wszystko na furtce w tzw. "świetle prawa". JEDNA TRAGEDIA, DRUGA, TRZECIA NIE WAŻNE LICZY SIĘ SZYBKI I ŁATWY ZYSK. Można też się licytować stopniując czyja tragedia jest ważniejsza, lub większa (kto ją w jakim stopniu odniósł), kto jest bardziej zrujnowany kto mniej. Zyski korporacji ubezpieczeniowej i lobby "prawniczego" są najważniejsze, a prawo? Prawo się dopisze! Gdzie my żyjemy!

#8 Guest_Mądrala

Guest_Mądrala
  • Goście

Napisano 28 listopad 2016 - 15:12

Dokładnie popieram. Tworzymy świat, w którym większość z nas jest ubezwłasnowolniona przez prawo (nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialnośći), które nie jest tworzone z rozumu i z rozsądku tylko przez "widzi-mi-sie" tych, którzy mają wpływ na tworzenie tego prawa, które powtarzam nie jest prawem a gwałtem popełnianym na rozumie. (To nie jest dokońca moja myśl ale misię bardzo poboba). Pozdrawiam wszystkich, którzy myślą podobnie.

#9 Guest_mieciu

Guest_mieciu
  • Goście

Napisano 21 luty 2018 - 22:09

Ja miałem raz nieprzyjemną sytuację z ubezpieczycielem i mam wrażenie, że już nigdy więcej… ale muszę przyznać jedno – dobrego zdania to ja o nich nie mam. Niestety, sprawa była na tyle poważna, że weszła na drogę sądową. Chodziło o wypłacenia bardzo małego odszkodowania w stosunku do szkód, jakie powstały w wyniku kolizji z innym autem (nie z mojej winy).

#10 Guest_E23

Guest_E23
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 23:20

Dokładnie, tylko sprawdzony ekspert w dziedzinie prawa byłby w stanie pomóc. Ja polecam kancelarię Partner

#11 Guest_mieciu

Guest_mieciu
  • Goście

Napisano 24 luty 2018 - 15:07

Dzięki za namiar! Sprawdzę. Może coś jeszcze się uda zrobić w mojej sprawie!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych