Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co daje weryfikacja skierowania do uzdrowiska?

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670969 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 22:01

Komentarz do artykułu: Co daje weryfikacja skierowania do uzdrowiska?

#2 Guest_kuracjusz

Guest_kuracjusz
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2011 - 22:01

...a może zlikwidować biurokratyczną komisyjną formę przydziałów skierowań w określonym terminie i miejscu. W zamian przyznać zaiteresowanemu kwotę pieniężną, a on sam uzgodni dogodne dla siebie miejsce i termin pobytu w sanatorium.

#3 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2011 - 22:09

...a może zlikwidować biurokratyczną komisyjną formę przydziałów skierowań w określonym terminie i miejscu. W zamian przyznać zaiteresowanemu kwotę pieniężną, a on sam uzgodni dogodne dla siebie miejsce i termin pobytu w sanatorium.

???? MY TU MAMY SPRAWY RODZINNE:-)

#4 Guest_Ala.

Guest_Ala.
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2011 - 22:48

W świecie przydziałów już byliśmy.Przydzielano nam traktory.cement,drut,masło,wódkę(z mozliwością zamiany na kawę).Teraz pozostał już tylko przydział sanatoriów-pracują przy tym sztaby urzędników.

#5 Guest_Kozłowski Zenon

Guest_Kozłowski Zenon
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2012 - 15:30

Kilka osób spośród moich krewnych i znajomych, którzy złożyli w miejscowym oddziale NFZ skierowanie na leczenie uzdrowiskowe i otrzymali z NFZ stosowny numer poprosiło mnie, abym śledził ich miejsce w kolejce oczekujących. Robię to już od 3 lat na kolejnych partiach pacjentów i są to osoby podlegające pod mazowiecki oddział NFZ oraz parę innych. Jeśli się śledzi tylko swój numer to przeważnie posuwa się on do przodu, czasem się cofa o paręset numerów jednego dnia. Ale jeśli równolegle śledzi się kilkanaście numerów to zaczyna być ciekawie. Dlaczego jedna z osób jest wyciągana z kolejki "za uszy" gdy ma numer np. 16 125 i otrzymuje skierowanie do konkretnego sanatorium w określonym terminie, a inne o zbliżonych numerach nadal czekają. Dlaczego jednej osobie Oddział NFZ zwraca skierowanie do weryfikacji/uaktualnienia, a inną, która ma wcześniejszy numer wystawienia skierowania przez lekarza i również wcześniejszy numer dostarczenia do NFZ pozostawia spokojnie w kolejce i nie żąda od niej weryfikacji/uaktualnienia. Dlaczego w innych oddziałach niż mazowiecki oddział NFZ takich "numerów" nie dostrzegłem? Myślę, że to co sobie zapisałem spokojnie prokuratura będzie mogła zweryfikować w dokumentacji komputerowej NFZ.

#6 Guest_zenobia

Guest_zenobia
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2013 - 17:12

czekałam cierpliwie prawie 2lata w kolejce na miejsce do sanatorium z nfz,w tym czasie pogorszył mi sie stan zdrowia i wylądowałam w międzyczasie w szpitalu skąd otrzymałam skierowanie szpitalne.Dwa skierowania nfz uznał ze sie dublują i załatwił tak że skreslono mój nr z kolejki oczekujących z nfz wysyłając na leczenie szpitalne sanatoryjne.Czuje się oszukana bo czekałam prawie dwa lata i mnie skreslono ,a szpitalne powinno sie rządzic innymi prawami .Podkreslam ze mój stan jest ciezki i zagrożony po 2 zabiegach operacyjnych wymagam szczegolnej troski i zabiegów.Czy jest to zgodne z przepisami?bo ze napewno wygodne dla nfz rozumie sie samo przez sie .Czy mam prawo sie odwołac od niesłusznych decyzji?p o m o c y-swoją drogą pozalic sie muszę na niekompetencyjnośc leczenia szpitalnego,lekarz wiedzący ze jestem po 2 zabiegach zw wstawionymi implantami w kregosłupie zezwolił na bicze szkockie strasznie wszystko mnie boli po przyjeżdzie a lekarz prowadzący powiedział że był to wielki błąd zlecic cos takiego w moim stanie.Ostrzegam sami pilnujmy i sie uczmy co jest dla nas odpowiednie bo w senatoriach róznie z tymi kompetencjami bywa

#7 Guest_Elżbieta W.

Guest_Elżbieta W.
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2013 - 11:28

W Śląskim NFZ jest podobnie, nr. w kolejce cofa się o kilka tys.do tyłu, w moim przypadku cofnął aż 6 razy. Co się dzieje kto ma nad tym kontrole? dzwoniąc tam tygodniami dostałam odpowiedż ( nie szkoda pani oczu? na pewno nosi pani okulary )najlepiej byśmy zlikwidowali ten podgląd ,ale dowiedziałam się że mój wniosek jest do weryfikacji . Babsko było nie miłe ,ordynarne mające na denną przewagę pokazując mi kto tam rządzi Mam 64 lata i byłam raz w Sanatorium . Dodam, że odpowiedzi na przekręt w kolejce nie otrzymałam.Czuję się jak odrzut z sortowni . Jest mi wstyd za Rząd polski, który pozwala na takie machloje w NFZ.Pozdrawiam wszystkich oczekujących w kolejce i życzę powodzenia Elżbieta

#8 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 16 listopad 2013 - 11:22

Zgadzam sie z taka propozycją
NFZ powinno wziaść pod uwagę nasze propozycje...
jadę tam gdzie chcę i wtedy kiedy mnie pasuje a nie kiedy łaskawie urzędnicy Cię wyslą tam gdzie się im podoba..w koncu za darmo całkiem nikt nie jedzie !!!

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2013 - 14:04

...jadę tam gdzie chcę i wtedy kiedy mnie pasuje...

I tak właśnie pojechał prywatnie ktoś z mojej bliskiej rodziny. Z chorobą serca w wysokie góry, w upalny miesiąc letni. W sanatorium załatwił sobie za pieniądze dodatkowe zabiegi, które mu zaszkodziły, zamiast pomóc. Zmarł w powrotnej drodze z sanatorium do domu. To jest właśnie rozumowanie osób, które nie mają pojęcia o leczeniu i zamiast sobie pomóc, szkodzą.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 23:06

Skandal bezdusznoscz przekrety czuje mam pewnosc ze jestem oszukana ktos napewno pojechal na moja kolejke czekalam Dwa lata i JestEM na w nowej kolejce zaczynam na nowo 80002 miejsvu co to za kraj sieden. Miesiecy temu nr w kolejce mialam 2004 czy ktos otym wie co sie w nfz
Katowicach bzieje

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 23:14

???? MY TU MAMY SPRAWY RODZINNE:-)

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 23:19

Popieram bardzo dobry pomysl jak nieumia pracowac solidnie to na bruk i niech zebza o pieniadze jak my teraz o sanatorjum

#13 Guest_emerytka

Guest_emerytka
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2015 - 21:46

Nie wiem co mam zrobić dzis dostałam pismo o wyryfikacji skierowania do sanatorium -czekam juz 18 miesięcy .

#14 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14611 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 31 styczeń 2015 - 22:00

Ale o co pytasz?

#15 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2016 - 08:07

Czekam na wyjazd do sanatorium ponad 18 miesiecy i dostałam wpis SKIEROWANIE ZWRÓCONE DO LEKARZA KIERUJĄCEGO W CELU WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH Z POWODU BRAKU MOŻLIWOŚCI JEGO POTWIERDZENIA W OKRESIE 18 M-CY OD DNIA JEGO WYSTAWIENIA.Mój lekarz w czerwcu tego roku pozytywnie zweryfikował moje skierowanie i odesłal do NFZ w Szczecinie.W sierpniu ukazała sie informacja BRAK WERYFIKACJI SKIEROWANIA PRZEZ LEKARZA KIERUJĄCEGO PO UPŁYWIE 30 DNI OD DATY JEGO ODESŁANIA DO WERYFIKACJI.Mam pytanie co taki wpis oznacza?Do tej pory z NFZ nie mam informacji o terminie wyjazdu do sanatorium.Czy to oznacza ,ze zostałam wykreślona z wyjazdu?bardzo prosze o informację,jezeli ktos miał podobne zdarzenie.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2016 - 10:31

Czekam na wyjazd do sanatorium ponad 18 miesiecy i dostałam wpis SKIEROWANIE ZWRÓCONE DO LEKARZA KIERUJĄCEGO W CELU WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH Z POWODU BRAKU MOŻLIWOŚCI JEGO POTWIERDZENIA W OKRESIE 18 M-CY OD DNIA JEGO WYSTAWIENIA.Mój lekarz w czerwcu tego roku pozytywnie zweryfikował moje skierowanie i odesłal do NFZ w Szczecinie.W sierpniu ukazała sie informacja BRAK WERYFIKACJI SKIEROWANIA PRZEZ LEKARZA KIERUJĄCEGO PO UPŁYWIE 30 DNI OD DATY JEGO ODESŁANIA DO WERYFIKACJI.Mam pytanie co taki wpis oznacza?Do tej pory z NFZ nie mam informacji o terminie wyjazdu do sanatorium.Czy to oznacza ,ze zostałam wykreślona z wyjazdu?bardzo prosze o informację,jezeli ktos miał podobne zdarzenie.

A nie prościej byłoby zapytać o to w NFZ? Skąd mamy wiedzieć, co kto zrobił, a co pomyślał, a dlaczego? Prawdopodobnie dokumenty od lekarza nie dotarły do NFZ lub należy zrobić nowe analizy medyczne ( badanie krwi, moczu, rtg płuc), ale to tylko mój domysł. Rusz się kobieto i podejdź do lekarza, który wystawił Ci wniosek do sanatorium, a nie pytaj nas, internautów.

#17 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2016 - 15:18

Dzięki ...zadzwoniłam do Szczecina do NFZ i dowiedziałam się,że moja lekarka nie odesłała moich dokumentów.Wczoraj do niej poszłam i szybko pozytywnie zweryfikowała moje dane i kazała odesłać skierowanie do NFZ.Byłam u niej w czerwcu i obiecała,ze sprawę załatwi,a tego nie zrobiła,bo zapomniała.Odesłałam zweryfikowane skierowanie do sanatorium,ale nie wiem czy będzie pozytywnie rozpatrzone i nie utracę już prawie 2-letniego oczekiwania na wyjazd.Jeśli tak się stanie ,będę się odwoływać,bo to nie z mojej winy,dokumenty leżały w przychodni.Czuję się zniesmaczona tą sytuacją,bo nawet nikt mnie nie przeprosił,nie mówiąc już o tym,że może,przez czyjeś zlekceważenie sprawy, będę musiała czekać znowu 2 lata na leczenie sanatoryjne.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2016 - 10:48

Dzięki ...zadzwoniłam do Szczecina do NFZ i dowiedziałam się,że moja lekarka nie odesłała moich dokumentów.Wczoraj do niej poszłam i szybko pozytywnie zweryfikowała moje dane i kazała odesłać skierowanie do NFZ.Byłam u niej w czerwcu i obiecała,ze sprawę załatwi,a tego nie zrobiła,bo zapomniała.Odesłałam zweryfikowane skierowanie do sanatorium,ale nie wiem czy będzie pozytywnie rozpatrzone i nie utracę już prawie 2-letniego oczekiwania na wyjazd.Jeśli tak się stanie ,będę się odwoływać,bo to nie z mojej winy,dokumenty leżały w przychodni.Czuję się zniesmaczona tą sytuacją,bo nawet nikt mnie nie przeprosił,nie mówiąc już o tym,że może,przez czyjeś zlekceważenie sprawy, będę musiała czekać znowu 2 lata na leczenie sanatoryjne.

Widzisz, dobrze domyśliłam się, że dokumenty utknęły u lekarza. Gdybyś sama nie zadziałała w tej sprawie, pewnie czekałabyś bez końca, a my nie umielibyśmy Ci pomóc.

#19 Guest_Goska50

Guest_Goska50
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 21:21

Witam! Bede jechala poraz 1 z NFZ do sanatorium, czekam 16 miesiecy. Czy moge zadzwonic do NFZ i zaproponowac miejsce i sanatorium tongue.png Pozdrawiam kuracjuszy:)Goska

#20 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14611 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 październik 2016 - 21:43

Nas pytasz? A dzwoń :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych