Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można odmówić przyjęcia mandatu z fotoradaru?

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671194 postów

Napisano 06 wrzesień 2011 - 16:46

Komentarz do artykułu: Czy można odmówić przyjęcia mandatu z fotoradaru?

#2 Guest_Ana

Guest_Ana
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 16:46

Co w sytuacji, jeśli zdjęcie zostało wykonane z tyłu samochodu?

#3 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 27 listopad 2011 - 17:26

jeśly tablice są niewidoczne na aucie bo była gęsta mgła
czy mam zapłacić

#4 Guest_-praw-zibit

Guest_-praw-zibit
  • Goście

Napisano 27 listopad 2011 - 19:50

jeśly tablice są niewidoczne na aucie...

To w jaki sposób auto i jego posiadacz zostało zidentyfikowane ?

#5 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 23:19

Mialem taki przypadek w Człuchowie była gęsta mgła zdjęcie zrobili mi od tylu, na zdjęciu nic nie bylo widać oprocz świateł i tablicy (zreszta tylko biale pole) a cyfrowo obrobili i mandat dostałem. Zresztą ta gmina to maszynka do zbijania pieniedzy ;)

#6 Guest_as

Guest_as
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 18:34

dostałem mandat bez kopi legalizacji fotoradaru twierdzą że nie muszą wysyłać. leszekbyblewski@wp.pl

#7 Guest_bielszczak

Guest_bielszczak
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2013 - 08:01

Otrzymałem powiadomienie z inspekcji transportu że przekroczyłem predkość ale bez zdjecia /za to z adnotacją że nie musza wysyłać / a w dodatku z fotoradaru który nie posiada aparatu rejestrujacego oraz nie jest w pomalowany w kolorze dopuszczonym prawem , czy tak realizuje się założenia budżetowe ministra finansów ?????.......

#8 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 19:40

dostałem dziś z inspekcji transportu drogowego pismo o przekroczeniu predkości z 31. 07 2013 dzś mamy 6.02 2014 więc licząc jest to 183 dni ile mają czasu na wystawienie bo mi się wydaje że 180

#9 Guest_rotula

Guest_rotula
  • Goście

Napisano 08 luty 2014 - 20:20

dostałam powiadomienie o przekroczeniu prędkości, bez zdjęcia, bez kopii legalizacji. wypełniłam druki, odesłałam, czekam na mandat i kiedy będę miała czyste konto punktowe, liczy się od momentu wykroczenia /wrzesień 2013/, czy od momentu otrzymania mandatu???

#10 Guest_nidelanna

Guest_nidelanna
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 10:39

dostałam zdjęcie, ale nie cchcę płacic. przekroczenie jest minimalne bo 6 km/h. czy jak oleję wezwanie to bedzie lepiej niz jak zloze odwolanie? slyszlaam ze skuteczne są odwołania ze strony yanosik. tzn. wszystko gotowe do druku i tylko wypełnić. obawiam sie trylko ze skuteczne są jak faktycznie mandaty byly niesluszne

#11 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2015 - 15:36

Witam. dzis dostalem pismo od GITD iz w dniu 2014 11 26 przekroczylem predkosc o 26km/h Pytanie moje jest do ilu dniu moga mi wystawic nadat czy tez grzywna bo z tego co wstepnie wyczytalem to do 180 dni a to juz troche wiecej niz 180 dni a co tez dziwne ze bez zdjecia pismo przyszlo i chca bym wskazal kto kierowal w tym dniu pojazdem. kto by pamietam to bylo ponad 8 miesiecy temu. Jkas podpowiedz jak z tego wybrnac??

#12 Guest_waldo

Guest_waldo
  • Goście

Napisano 20 październik 2015 - 18:23

a g.... prawda , dostałem mandat , nie ja prowadziłem swój samochód , były opcje 3 osób , straż nie pokazała mi zdjęcia , stwierdziłem to do sądu , mineły 3 lata i milczą !! czyli g...................... mogą żadnych 5 tys. !!

#13 Guest_rambit666

Guest_rambit666
  • Goście

Napisano 29 październik 2015 - 09:59

a co w przypadku,gdy przyjmuję mandat,ale go nie zapłacę,nie mam konta,nie składam pita i jestem bezrobotny,a mieszkanie jest na żonę?

#14 Guest_gość-Anna

Guest_gość-Anna
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 15:20

Witam

#15 Norma23

Norma23

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 16:02

Tutaj znajdziesz rzetelne informacje na temat mandatów z fotoradarów - fotoradar.   Znajdziesz tam sprawdzone informacje od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, więc są to rzetelene informacje.

#16 Guest_Odpowi Adam

Guest_Odpowi Adam
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2016 - 07:58

A co jeśli mandat przyszedł na jednego współwłaściciela, a samochodu w tym czasie używał (nie: jeździł!) drugi współwłaściciel? Na quizie (który nota bene jest bezprawny) nie ma opcji: "W tym czasie samochód pozostawał we władaniu drugiego z współwłaścicieli". A zeznając, że samochód został użyczony, jest zeznaniem nieprawdy, bo nie można użyczyć samochodu współwłaścicielowi?

#17 Guest_iuyt

Guest_iuyt
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2016 - 19:28

W sobotę jadąc zgodnie z przepisami tj ok 50 km/h na kilka metrów przed jednym z najpopularniejszych fotoradarów w Polsce z olbrzymią prędkością wyprzedziły mnie dwa motocykle. Jedyne co zdążyłam zauważyc to błysk flesza i pierwszą literę rejestracji jednego z motocyklistów. Martwię się, bo jechali tak szybko że bardzo możliwa będzie utrata prawa jazdy o ile Ci piraci je posiadają. Rozumiem , że teraz przede mną wiele miesięcy oczekiwania , a potem w sądzie tłumaczenia. Ciekawe jakie będzie zdjęcie. Najlepsze jest to że jeżdze od prawie 20 lat i nigdy nie miałam mandatu za przekroczenie prędkosci , a tu teraz takie coś.

#18 Guest_Carl

Guest_Carl
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2018 - 16:14

Pomogę w: - anulacji podwójnego ubezpieczenia, - umorzeniu mandatu z fotoradaru, - umorzeniu mandatu z przejazdu na czerwonym świetle. Indywidualna wycena. Carl1980@wp.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych