Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nieznane miejsce pobytu pozwanego

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671280 postów

Napisano 31 sierpień 2011 - 17:28

Komentarz do artykułu: Nieznane miejsce pobytu pozwanego

#2 Guest_yyyyy

Guest_yyyyy
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2011 - 17:28

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) nie zajmuje się ustalaniem adresów osób, a jeśli chodzi o coś takiego jak Centralne Biuro Adresowe to nie istnieje od wielu lat

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2011 - 18:52

MSWiA gromadzi informacje o wszystkich osobach zameldowanych w Polsce w wyspecjalizowanej komórce Wydział Udostępniania Informacji Departamentu Spraw Obywatelskich (dawniej w Centralnym Biurze Adresowym). Wydział ten zajmuje się m.in. udzielaniem informacji adresowych ze zbioru PESEL. W celu uzyskania informacji należy złożyć wniosek wraz z uzasadnieniem oraz podać jak największą ilość informacji, jakimi dysponujemy, o poszukiwanej osobie. Trzeba wykazać dla jakich celów informacja ta jest nam potrzebna - i używać jej można wyłącznie do wskazanego tam celu.
Opłata to chyba 31 zł.
Jeżeli otrzymamy informację, że nie ma możliwości ustalenia obecnego adresu szukanej osoby, należy złożyć do sądu wniosek o ustanowienie kuratora. Zgodnie z art. 143 Kodeksu postępowania cywilnego.

#4 Guest_mamanastolatka

Guest_mamanastolatka
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2011 - 23:46

Ale po co gdzieś zgłaszać? Wygląda to trochę inaczej. W sądzie podaje się ostatni adres zameldowania. Podczas sprawy informujemy, że pozwany nie zamieszkuje pod tym adresem ale był to ostatni znany adres. Sędzina powinna zaproponować (tak było w moim przypadku) że będzie zrobiona adresówka do UM. Po adresówce sąd zwraca sie do rodziców pozwanego z pytaniem czy znają aktualny adres zamieszkania. Po odpowiedzi np negatywnej sąd ponownie kieruje do nich pismo z pytaniem czy nie chca jego reprezentować. Po kolejnej negatywnej odpowiedzi sąd wyznacza kuratora. Tak mi to tłumaczyła sędzina. I tak też mialo być w moim przypadku. Ale czasami zapominamy że w googlach wiele informacji można uzyskać i w ten sposob moglam zlożyć do sądu info o aktualnym adresie zamieszkania pozwanego (a była to Szkocja).
Jak coś to moge podpowiedzieć kilka sposobów na wyszukanie być może się uda odszukać.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2014 - 20:08

A co jeśli mąż nie ma meldunku i celowo zgłosi ze podaje nie prawdziwy adres a jego rodzina nie chcecie podać adresu aby utrudnić o przedłużyć rozwód

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 listopad 2014 - 11:51

A co jeśli mąż nie ma meldunku i celowo zgłosi ze podaje nie prawdziwy adres a jego rodzina nie chcecie podać adresu aby utrudnić o przedłużyć rozwód

Jedynie może Ci utrudnić i przedłużyć sprawę rozwodową, bo w końcu sąd orzeknie rozwód bez udziału męża.

#7 Guest_rozczarowana

Guest_rozczarowana
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 12:31

mąż nie chcę rozwodu i jako adres swojego zamieszkania podaje "las", choc wiem, ze swego czasu mieszkał w domku na działce. Jego Rodzice go wyrzucili z domu, więc adresu rodziców nie mogę podac, u kochanki jeszcze nie mieszka, bo ona rozwodzi się bez orzekania o winie, ja też go wyrzuciłam, więc mój adres tym bardziej jest niemożliwy, podałam adres pracy, a sąd grozi mi odrzuceniem pozwu, jeśli nie podam aktualnego adresu. To co ja mam zrobic, żeby rozwiązac ten chory układ. oczywiście mąż do dziecka przyjeżdża - spędza z nim czas tylko pod moim adresem zamieszkania, twierdzi, że nie ma gdzie syna zabrac, bo jest bezdomny. Synowi powiedział, ze mama go wyrzuciła i mieszka pod mostem. To co ja nigdy nie dostanę rozwodu, bo mąż bawi sie w kotka i myszkę???? Nie mam po co pisac, o ustalenie jego adresu, bo jestem pewna, że nigdzie się nie zameldował. Żyjąc ze mną przez 13 lat nigdy nie zgodził sie przemeldowac od rodziców. I co mam zrobic? Do sądu pismo mam dostarczyc w 7 dni!!!!

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 12:40

mąż nie chcę rozwodu i jako adres swojego zamieszkania podaje "las", choc wiem, ze swego czasu mieszkał w domku na działce. Jego Rodzice go wyrzucili z domu, więc adresu rodziców nie mogę podac, u kochanki jeszcze nie mieszka, bo ona rozwodzi się bez orzekania o winie, ja też go wyrzuciłam, więc mój adres tym bardziej jest niemożliwy, podałam adres pracy, a sąd grozi mi odrzuceniem pozwu, jeśli nie podam aktualnego adresu. To co ja mam zrobic, żeby rozwiązac ten chory układ. oczywiście mąż do dziecka przyjeżdża - spędza z nim czas tylko pod moim adresem zamieszkania, twierdzi, że nie ma gdzie syna zabrac, bo jest bezdomny. Synowi powiedział, ze mama go wyrzuciła i mieszka pod mostem. To co ja nigdy nie dostanę rozwodu, bo mąż bawi sie w kotka i myszkę???? Nie mam po co pisac, o ustalenie jego adresu, bo jestem pewna, że nigdzie się nie zameldował. Żyjąc ze mną przez 13 lat nigdy nie zgodził sie przemeldowac od rodziców. I co mam zrobic? Do sądu pismo mam dostarczyc w 7 dni!!!!

Przeczytałaś wszystkie posty w tym wątku? Są podane pomysły co zrobić w sytuacji, w jakiej znalazłaś się.Przeczytaj także załączony artykuł.

#9 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 10:06

W sprawach o rozwód oraz podział majątku polecam blog www.podziel.com

#10 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2017 - 21:28

Maz chce rozwod w nosie ma mnie i dziecko jest za granica ale dokladnie niewiem gdzie. Ma w d....e wszelkie formalnosci i musze sama sie rozwiesc-Da sie tak? jakos zaocznie czy na czym to polega...?Kazal sie podac o alimenty jak chce pieniadze nie interesuje sie nami wogole

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:52

Maz chce rozwod w nosie ma mnie i dziecko jest za granica ale dokladnie niewiem gdzie. Ma w d....e wszelkie formalnosci i musze sama sie rozwiesc-Da sie tak? jakos zaocznie czy na czym to polega...?Kazal sie podac o alimenty jak chce pieniadze nie interesuje sie nami wogole

Na górze tego wątku masz artykuł, który dokładnie wszystko wyjaśnia. Możesz go przeczytać, czy nie możesz?

#12 Guest_Iza czarniak

Guest_Iza czarniak
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 22:44

żona nie odbiera pozwu rozwodowego miejsce zamieszkania Majorka ja w Polsce co zrobic nalezy

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2017 - 11:06

żona nie odbiera pozwu rozwodowego miejsce zamieszkania Majorka ja w Polsce co zrobic nalezy

Odpowiedź jak w poście powyżej, czyli przeczytać artykuł zawarty w pierwszym poście tego wątku.

#14 Guest_pypt

Guest_pypt
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 11:50

nic nie daje artykuł

#15 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 15:36

Mieszkam w UK i mój mąż też przebywa na terenie UK tylko nie wiem gdzie gdyż od 2 lat nie daje znaku życia.Ostatnie miejsce z którego się odzywał to Manchester(nie kontaktuje się nawet z dziećmi).Chcę wnieść pozew o rozwód i teraz jak by to miało wyglądać?

#16 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 10 październik 2018 - 22:43

Co mam zrobić chcę się rozwiesc ale nie wiem gdzie przebywa mój mąż

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 11:54

Co mam zrobić chcę się rozwiesc ale nie wiem gdzie przebywa mój mąż

Masz wszystko napisane w artykule powyżej, wystarczy przeczytać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych