Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co należy wiedzieć o długach spadkowych

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671965 postów

Napisano 30 sierpień 2011 - 19:24

Komentarz do artykułu: Co należy wiedzieć o długach spadkowych

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2011 - 19:24

Witam,
2 lata temu zmarł mój ojciec, który pozostawił po sobie długi w bankach. 4 mojego rodzeństwa odrzuciła spadek, jedna z sióstr przyjęła spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Niestety siostra, która spadek przyjeła już nie żyje, pozostawiła po sobie odziedziczone długi oraz dodatkowo jeszcze swoje.
Mam teraz pytanie:
1. Czy ważne jest nadal zlożone przeze mnie oświadczenie o odrzucenie spadku po ojcu?
2. czy wierzyciele ojca mogą się domagać spłaty długu po ojcu ode mnie skoro wcześniej odrzuciłem spadek a sprawa spadkowa po siostrze jeszcze się nie odbyła? Czy dług może być egzekwowany od mojego męża, który jako jedyny w rodzinie pracuje?

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:00

Witam,
2 lata temu zmarł mój ojciec, który pozostawił po sobie długi w bankach. 4 mojego rodzeństwa odrzuciła spadek, jedna z sióstr przyjęła spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Niestety siostra, która spadek przyjeła już nie żyje, pozostawiła po sobie odziedziczone długi oraz dodatkowo jeszcze swoje.
Mam teraz pytanie:
1. Czy ważne jest nadal złożone przeze mnie oświadczenie o odrzucenie spadku po ojcu?
2. czy wierzyciele ojca mogą się domagać spłaty długu po ojcu ode mnie skoro wcześniej odrzuciłem spadek a sprawa spadkowa po siostrze jeszcze się nie odbyła? Czy dług może być egzekwowany od mojego męża, który jako jedyny w rodzinie pracuje?

#4 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2019 - 11:25

Polecam sprawdzić pełen majątek w spadku przez www.jakispadek.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych