Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przywileje emeryta

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671878 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 21:36

Komentarz do artykułu: Przywileje emeryta

#2 Guest_stajan

Guest_stajan
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 21:36

To bardzo żle,że emeryt może pracować dodatkowo na państwowym stanowisku,a młodzi bezrobotni muszą szukać chleba na obczyżnie.Ze strony emerytów to prawie "zbrodnicze"postępowanie.Emeryt też powinien mieć godną emeryturę.

#3 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2011 - 21:36

He, he, znam emerytów którzy dostają po 3-4 tys zł emerytury a dalej pracują by wspomóc dzieci i wnuki. Wszystkiemu winien system prawny w naszym kraju a nie emeryci. Bo skoro emeryt świadczenia już ma to dla pracodawcy jest on "tańszy" w utrzymaniu o składki ZUS np...
Pozdrawiam
duke

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 13:56

Bzdura! Od wynagrodzenia odprowadza się pełne składki ZUS!

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 14:10

Oczywiście mam na myśli wynagrodzenie emerytów

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 23:27

ostatnio nie otrzymałam zniżki 37% jadąc pociągiem gdyż konduktor stwierdził iż legitymacja emeryta no i DW osobisty to za mało ,w takim razie co należy jeszcze mnieć/ mam ukończone 60l

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 13:47

http://prawa-seniora...ych-koleja.html

#8 Guest_wreda_emerytka

Guest_wreda_emerytka
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2015 - 16:41

Najważniejsze, że " również skanseny oferują zniżki dla seniorów"! i to w dziedzinie " rozrywka"! Nasi górą!

#9 Guest_Lwowianka

Guest_Lwowianka
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2015 - 18:58

karta seniora kosztuje 150 zl ( wiem, bo mam) zasilek pielęgnacyjny wynosi obecnie 203 zl (wiem, bo mama) ulgę " TĘ" a nie "TĄ "( karta seniora) Proszę poprawić dane.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2016 - 12:08

A abonament rtv?

#11 Guest_Pomorzanka

Guest_Pomorzanka
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 11:34

Lwowiance - ponoć obecnie TĘ i TĄ można używać zamiennie. O tempora...

#12 Guest_Podróżny 60+

Guest_Podróżny 60+
  • Goście

Napisano 16 październik 2017 - 12:00

Informacja wasza (cytuję): "Emeryci, którzy częściej korzystając z usług kolei, powinni się zaopatrzyć w legitymację seniora. Dokument ten można nabyć na dworcu, za okazaniem dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Legitymację tą można nabyć po ukończeniu 60 roku życia, uprawnia ona do podróżowania z 50-procentową ulgą na przejazdy wszystkimi pociągami krajowymi w klasie 1. i 2., w tym także pociągami InterCity. Legitymacja seniora jest ważna przez rok i kosztuje 75 złotych" jest fałszywa od początku do końca!!! Jej autorka (autor) niech sprawdzi to, o czym napisała(napisał). Jeżeli nie jest z przyczyn oczywistych wykonać tego doświadczenia na sobie samym, niech uda się na najbliższy dworzec kolejowy ze znajomą osobą w wieku 60+

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2017 - 12:22

Informacja wasza (cytuję): "Emeryci, którzy częściej korzystając z usług kolei, powinni się zaopatrzyć w legitymację seniora. Dokument ten można nabyć na dworcu, za okazaniem dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Legitymację tą można nabyć po ukończeniu 60 roku życia, uprawnia ona do podróżowania z 50-procentową ulgą na przejazdy wszystkimi pociągami krajowymi w klasie 1. i 2., w tym także pociągami InterCity. Legitymacja seniora jest ważna przez rok i kosztuje 75 złotych" jest fałszywa od początku do końca!!! Jej autorka (autor) niech sprawdzi to, o czym napisała(napisał). Jeżeli nie jest z przyczyn oczywistych wykonać tego doświadczenia na sobie samym, niech uda się na najbliższy dworzec kolejowy ze znajomą osobą w wieku 60+

Artykuł jest z 2011 r. więc nieaktualny.

#14 Guest_gabi

Guest_gabi
  • Goście

Napisano 14 październik 2019 - 18:50

Mnie tam ulgi raczej nie bardzo interesują. Co mi po uldze pociagowej jak mnie nie stac na wyjazd nad morze. Spójrzmy prawdziwe w oczy - z czego jechac... troche za pozno wprowadzili to ppk. Nasze pokolenie to juz sie nie załapie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych