Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uregulowanie kontaktów rodzica z dzieckiem

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670972 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 14:50

Komentarz do artykułu: Uregulowanie kontaktów rodzica z dzieckiem

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2011 - 14:50

W maju zawarłam ugodę z ojcem dzieci w sprawie widzeń.Zawierając ugodę byłam pewna żę zapewni to bezpieczeństwo moim dziecom .niestety ojciec próbował porwać młodszego syna podczas widzenia ja zostałam pobita nas oczach syna.Dzieci znienawidziły ojca i nie chcą go znać.Chłopcy od ośmiu lat wychowywani są przeze mnie i mojego partnera. Zawsze jednak wiedziały żę mają tatę.Po zawarciu ugody policja jest u nas w domu dwa trzy razy w tygodniu zawsze przez byłego męża wzywana. nasze życie to wieczne piekło.Nasza rodzina ma same pozytywne opinie-ze szkoły synów, pedagoga, kuratora. ón niestety nie-est alkocholikiem i jest nie zrównoważony psycicznie.a mimo to wciąż chodzi po ulicach i9 uprzyksza naszej rodzinie czas.Bo prokuratura ma swój czas na rozpatrzenie sprawy.A w sAdzie na pozbawieniwe władzy rodzicielskiej czeka się nawet do pół roku.

#3 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2011 - 14:57

W maju zawarłam ugodę z ojcem dzieci w sprawie widzeń.Zawierając ugodę byłam pewna żę zapewni to bezpieczeństwo moim dziecom .niestety ojciec próbował porwać młodszego syna podczas widzenia ja zostałam pobita nas oczach syna.Dzieci znienawidziły ojca i nie chcą go znać.Chłopcy od ośmiu lat wychowywani są przeze mnie i mojego partnera. Zawsze jednak wiedziały żę mają tatę.Po zawarciu ugody policja jest u nas w domu dwa trzy razy w tygodniu zawsze przez byłego męża wzywana. nasze życie to wieczne piekło.Nasza rodzina ma same pozytywne opinie-ze szkoły synów, pedagoga, kuratora. ón niestety nie-est alkocholikiem i jest nie zrównoważony psycicznie.a mimo to wciąż chodzi po ulicach i9 uprzyksza naszej rodzinie czas.Bo prokuratura ma swój czas na rozpatrzenie sprawy.A w sAdzie na pozbawieniwe władzy rodzicielskiej czeka się nawet do pół roku.

W takim przypadku należy zlożyć wniosek do prokuratury o nękanie Wasze rodziny przez tego człowieka.Należy wszystko opisać a najlepszymi śwaidkami są policjanci interweniujący 2 -3 razy w tygodniu.Od czegoś należy zacząć.Przede wszystkim nie możecie pozwolić na utrudniania Wam życia.

#4 Guest_-praw-m.dobrowolska

Guest_-praw-m.dobrowolska
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2011 - 14:57

można wystąpić do sądu rejonowego o zakazanie kontaktów

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2011 - 12:27

w sądzie na sprawę o pozbawienie władzy czekałam 1 miesiąc,jest bardzo łatwo pozbawić ojca władzy który nie odwiedza dziecka długo..i nie utrzymuje z nim kontaktu,moja sprawa trwała 10 min.ojca pozbawiono władzy

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2011 - 12:30

wszystko w sądach jest indywidualnie,bo każda sprawa jest inna,zależy też od sędziego i ławników,mój ojciec dziecka nie zna więć było szybko..,natomiast teraz tatuś płacze i po 12 latach chce odzyskać władze,wnosi do sądu o kontakty ip.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

wszystko w sądach jest indywidualnie,bo każda sprawa jest inna,zależy też od sędziego i ławników,mój ojciec dziecka nie zna więć było szybko..,natomiast teraz tatuś płacze i po 12 latach chce odzyskać władze,wnosi do sądu o kontakty ip.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

#9 Guest_sallybum

Guest_sallybum
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2012 - 22:30

W maju tego roku zostały zasądzone alimenty na mojego syna, od sprawy "tatuś" synem się nie interesował ani nie płacił alimentów. W lipcu mieliśmy kolejną sprawę o ustalenie miejsca pobytu syna przy mnie na której tatuś wyskoczył że on się chce widzieć z synem raz w tygodniu (bez mojej obecności oczywiście
) i jeden weekend w miesiącu zabierać go do siebie na co ja się kategorycznie nie zgadzam. Zaznaczam że przed samą sprawą zaczął się znowu synem interesować i wpłacił całą zaległą kwotę. W sądzie powiedziałam że syn nie zna ojca, jest dla niego obcą osobą i sędzina mi przyznała rację. Sprawa została odroczona do października, do przyszłego tygodnia mam czas na złożenie wniosków dowodowych i ewentualne powołanie świadków, moją mamę która potwierdzi że się nie interesował a kiedyś przychodził do syna pod wpływem alkoholu. Tylko kompletnie nie wiem jak to napisać i jak się do tego zabrać. Dlatego proszę o pomoc jak to napisać,
z góry dziękuję

#10 Guest_mfilipinka

Guest_mfilipinka
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2012 - 11:02

napisz krotko i zwiezle nie ma co duzo pisac bo swiadek i tak powie wszystko na sali ale moze znajdz jeszcze jakiegos swiadka bo jeden i to twoja mama to moze byc malo

#11 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2016 - 09:12

Witam, Złozylismy z mezem do sadu pozew o rozwod bez orzekania o winie. Wszystko mamy ustalone i nie ma miedzy nami zadnych klotni jeżeli chodzi o nasze 6 letnie dziecko Otrzymalam z sadu pismo ze mam dwa tygodnie na "sprecyziwanie stanowiska w zakesie ustalania kontaktów pozwanego z dzieckiem". Jak to ma wyglądać ? Gdzie to złożyc i co tam napisac Z góry dziekuje za pomoc. Barbara

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2016 - 10:33

Witam, Złozylismy z mezem do sadu pozew o rozwod bez orzekania o winie. Wszystko mamy ustalone i nie ma miedzy nami zadnych klotni jeżeli chodzi o nasze 6 letnie dziecko Otrzymalam z sadu pismo ze mam dwa tygodnie na "sprecyziwanie stanowiska w zakesie ustalania kontaktów pozwanego z dzieckiem". Jak to ma wyglądać ? Gdzie to złożyc i co tam napisac Z góry dziekuje za pomoc. Barbara

Złożyć w kancelarii sądu, tam gdzie rozprawa rozwodowa. A w piśmie musicie ustalić wspólnie z mężem jak mają wyglądać jego kontakty z dzieckiem - ile razy w miesiącu, po ile godzin, co w święta, a co w wakacje. Zakładam, że dziecko będzie mieszkało z Tobą. Jeśli nie dojdziecie do wspólnego porozumienia, sąd narzuci Wam kontakty korzystne dla dziecka.

#13 Guest_Miki

Guest_Miki
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2017 - 16:05

Jak napisac wniosek o uregulowanie kontaktow ojca z dziecmi. Jak narazie to dzwoni w ostatniej chwili ze przyjezdza po nich i musze sie zgadzac. A bywaly sytuacje ze umawial sie a nie przyjezdzal

#14 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14679 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 lipiec 2017 - 17:48

http://www.infor.pl/...-dzieckiem.html

#15 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 14 listopad 2017 - 18:38

Witam. Mam ustalone kontakty przez sad.Ojciec dziecka jest obcokrajowcem.Ma wyznaczone kontakty 1x w mcu w mojej obecnosci w Polsce na gruncie neutralnym.Pelna wladze rodzicielska i rozwod uzyskalam za granica.Wyroki sa umiejscowione w polskim Sadzie Okregowym.Ojciec dziecka wystapil o kontakty do Sadu.poprzez Ministerstwo,otrzymal je i sie nie kontaktuje.Mam pytanie :jak wyglada kwestia calkowitego odebrania mu kontaktow?Dziecko widzial gdy mialo 1.5 miesiaca.Obecnie ma ponad 5 lat.Ojciec dziecka nie placil i nie placi alimentow wogole.Ta zagrywka jego o kontakty z sadem ma na celu nie placenie alimentow.Jemu nie chodzi o dziecko gdyz nigdy nawet sie o jego zdrowie nie zapytal.Poczekam kilka miesiecy i chcialabym calkowicie odebrac mu kontakty gdyz sie nie kontaktuje wogole i nigdy nie kontaktowal.Prosze o porade jak to mozliwe lu email itp.

#16 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 09:31

Witam. Mam ustalone kontakty przez sad.Ojciec dziecka jest obcokrajowcem.Ma wyznaczone kontakty 1x w mcu w mojej obecnosci w Polsce na gruncie neutralnym.Pelna wladze rodzicielska i rozwod uzyskalam za granica.Wyroki sa umiejscowione w polskim Sadzie Okregowym.Ojciec dziecka wystapil o kontakty do Sadu.poprzez Ministerstwo,otrzymal je i sie nie kontaktuje.Mam pytanie :jak wyglada kwestia calkowitego odebrania mu kontaktow?Dziecko widzial gdy mialo 1.5 miesiaca.Obecnie ma ponad 5 lat.Ojciec dziecka nie placil i nie placi alimentow wogole.Ta zagrywka jego o kontakty z sadem ma na celu nie placenie alimentow.Jemu nie chodzi o dziecko gdyz nigdy nawet sie o jego zdrowie nie zapytal.Poczekam kilka miesiecy i chcialabym calkowicie odebrac mu kontakty gdyz sie nie kontaktuje wogole i nigdy nie kontaktowal.Prosze o porade jak to mozliwe lu email itp.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 10:36

Witam. Mam ustalone kontakty przez sad.Ojciec dziecka jest obcokrajowcem.Ma wyznaczone kontakty 1x w mcu w mojej obecnosci w Polsce na gruncie neutralnym.Pelna wladze rodzicielska i rozwod uzyskalam za granica.Wyroki sa umiejscowione w polskim Sadzie Okregowym.Ojciec dziecka wystapil o kontakty do Sadu.poprzez Ministerstwo,otrzymal je i sie nie kontaktuje.Mam pytanie :jak wyglada kwestia calkowitego odebrania mu kontaktow?Dziecko widzial gdy mialo 1.5 miesiaca.Obecnie ma ponad 5 lat.Ojciec dziecka nie placil i nie placi alimentow wogole.Ta zagrywka jego o kontakty z sadem ma na celu nie placenie alimentow.Jemu nie chodzi o dziecko gdyz nigdy nawet sie o jego zdrowie nie zapytal.Poczekam kilka miesiecy i chcialabym calkowicie odebrac mu kontakty gdyz sie nie kontaktuje wogole i nigdy nie kontaktowal.Prosze o porade jak to mozliwe lu email itp.[/size]

Musisz wystąpić do sądu o odebranie ojcu dziecka praw rodzicielskich, wtedy nie będzie miał prawa kontaktowania się z dzieckiem.

#18 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 14:59

Musisz wystąpić do sądu o odebranie ojcu dziecka praw rodzicielskich, wtedy nie będzie miał prawa kontaktowania się z dzieckiem.

Pisze wyraznie-ja mam wylaczne prawa rodzicielskie.ojciec dziecka ich nie ma,sad odebral mu je w jego wlasnym kraju

#19 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 15:04

Dziekuje za wiadomosc.

Poza tym w ocenie sadu prawa rodzicielskie to co innego anizeli kontakty.

Wylaczne prawa rodzicielskie mam ja.

#20 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 15:10

Witam.dziekuje za odpowiedz.Juz to analizowalam.Rodzic ktory ma odebrane prawa rodzicielskie zawsze ma prawo do kontaktow.Wyjatek nie bedzie mial gdy je mu Sad odbierze.Czym innym sa prawa do kontaktow,czym innym prawa rodzicielskie.I jak tu ugrysc calkowite odebranie prawa do kontaktow????

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych