Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dłużnicy alimentacyjni zachowają prawo jazdy

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670972 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 20:19

Komentarz do artykułu: Dłużnicy alimentacyjni zachowają prawo jazdy

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 20:19

zawodowy kierowca nie płacił przez 3 miesiące bo jego pracodawca zlikwidował zakład. znalazł następnego i płacił dalej, ale matka komornik zdążył skierować wniosek do OPSu i mimo że pobierał alimenty z pensji zobowiązanego nie poinformował o tym fakcie OPSu przez 8 miesięcy. ci wypłacali alimenty nadal z Funduszu aliment i złożyli wniosek o zatrzymanie prawa jazdy. komornik wpłacał im tylko niewielką część zajętej z pensji kwoty na poczet wynikłego zadłużenia? (co z tą resztą nie chce wytłumaczyć). kierowca był nieświadomy niczego bo komornik nie podał aktualnego adresu. zawiadomienia przychodziły do byłej żony ale ta mimo że ma nowy adres i nr tel pewnie nie powiadomiła go o przychodzącej korespondencji. przypadek sprawił że skradziono mu prawo jazdy i był zmuszony wystąpić o duplikat. wtedy dopiero dowiedział się o całej sprawie. teraz już ponad miesiąc trwa wyjaśnianie pomiędzy komornikiem a OPSem. kierowca stracił pracę. nie wiadomo jak długo to potrwa, wydanie dokumentu też potrwa a szukanie nowej dobrej pracy to jak wiadomo w dzisiejszych czasach sztuka. i kto tu mówi że zabieranie prawa jazdy to dobry pomysł - człowiek który uczciwie pracuje zostaje bez środków utrzymania a jego dziecko tym samym też. nikt nie myśli że prawo jazdy to jednocześnie kwalifikacje do wykonywania pracy! wiadomo zawalił komornik ale to też urzędnik państwoey który powinien być kontrolowany i ponosić odpowiedzialność za błędy.to jednak w naszym kraju tylko słowa...

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2011 - 21:02

co za bzdura ja zrobiłem prawo jazdy jeszcze w szkole średniej na które dali mi rodzice a z jakie racji ma mi je zabierać jakiś urząd
dodam że nie mam samochodu bo mnie na niego nie stać mam blisko do zakładu pracuje jako kierowca i co w tej kwestii
no i oczywiście płacę alimenty tyle ile mogę czyli60% wynagrodzenia co nie pokrywa całości zasadzonych
a i tak mi przysłali zawiadomienie że mi zabiorą prawo jazdy
A nie chcą mnie pozbawić obywatelstwa

#4 Guest_yogi

Guest_yogi
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2011 - 21:48

tylko ktoś zapomniał napisać że trzeba będzie egzamin zdawać

#5 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 04 październik 2011 - 20:34

ja sie zaloze ze jak dadza ludziom prace i zarobki takie jak maja nasze [po]sly po 15 tys miesiecznie to kazdy bedzie placil tylko szanowni politycy zapomnieli ze ludzie zarabiaja 1000 zl miesiecznie na reke i co kur.......a z tym tysiacem mam zrobic

#6 Guest_poradaKRIO

Guest_poradaKRIO
  • Goście

Napisano 04 październik 2011 - 20:56

tak tak - niejeden pracuje na czarno ma 2 - 3 tys a zalega na 9 i powyżej .. bo? a po co płacić ? jestem nie ściągalny... ale do czasu wszystko... pamiętajcie

i temu komuna była pod tym względem odpowiedzialna - nieroby alimenciarze - do roboty! przymusowej

#7 Guest_badteddybear

Guest_badteddybear
  • Goście

Napisano 28 październik 2013 - 17:01

"... twierdziły, że skoro kogoś stać na prawo jazdy''"

- Co ma piernik do wiatraka? A jak "stać" było ćwierć wieku przed zawarciem małżeństwa?

Czytaj więcej na Infor.pl: http://www.infor.pl/...l#ixzz2j1rZHQhH

#8 Guest_M.S.

Guest_M.S.
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 14:42

jasne zabrać proponuję jeszcze świadectwa szkolne , dowód osobisty , świadectwo chrztu , metrykę urodzenia , no i buty żeby się nie szwędał koło swojego dziecka...paranoja

#9 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 19:57

niech ustala prawo dla tych co chca placic alienty, bo jak sie trafi do komornika, to klops, jak podjac legalna prace jak potracane jest 60 procent, jak zyc, dojerzdzac do pracy? ,czy nie moglo by tak byc jak ktos podejmie prace to komornik zawiesza sciaganie dlugu, a jesli ktos by nie placil to np. w ciagu 2 miesiecy to by znawial egzekucje

#10 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 20:11

mialem dobrowolnie placi, od sprawy bylo zaledwie 2 tygodnie jak dostalem komornika zawiadomienie o zajeciu, fajne mamy przepisy

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 21:30

niech ustala prawo dla tych co chca placic alienty, bo jak sie trafi do komornika, to klops, jak podjac legalna prace jak potracane jest 60 procent, jak zyc, dojerzdzac do pracy? ,czy nie moglo by tak byc jak ktos podejmie prace to komornik zawiesza sciaganie dlugu, a jesli ktos by nie placil to np. w ciagu 2 miesiecy to by znawial egzekucje

Czytaj więcej na Infor.pl: http://www.infor.pl/...m#ixzz2tERbJ471

A ja się pytam skąd ten dług??Nikt by nie miał problemu ze ściąganiem 60% wypłaty gdyby regularnie co miesiąć co do dnia płacił alimenty.Ot cała filozofia. Po co dłużnikowi prawo jazdy??Skoro podobno nie pracuje bo nic z niego nie ściągają,a na samochód prywatny go chyba nie stać??Niech zabierają,a potem wypie.....lić do roboty na ulicę niech zamiatają.

#12 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 19 marzec 2014 - 09:27

odbieranie prawa jazdy osobom które nie popełniły wykroczenia drogowego jest bandyctwem-nie płacą alimentow o które upomina sie państwo,poniewarz przez to państwo zostali pozbawieni w imię prawa pracy.owszem konstytucja gwarantuje prawo do pracy ale jest ona dostępna tylko dla kolesiów.polikwidowali zakłady pracy ale swoich urzędów pilnuja dzień i noc.odebranie prawa jazdy jest pozbawieniem danej osoby nadziei na to że tą pracę kiedykolwiek znajdzie.trybunał konstytucyjny niema prawa stosowania nie konstytucyjnych metod.proponuję odebranie dowodu osobistego lub możliwości zakupu chleba niech się nażre MOPS

#13 Guest_JA

Guest_JA
  • Goście

Napisano 19 marzec 2014 - 09:44

PRAWO JAZDY MOŻNA ODEBRAĆ ZA WYKROCZENIE DROGOWE.O ile dobrze wiem niema w kodeksie drogowym wzmianki o tym że alimenciarz jest zagrożeniem w ruchu drogowym niema też znaków zakazu na których widnieje alimenciarz.TAKIM LUDZIOM NALEZY DAĆ PRACĘ ,A NIE ZASTRASZAC I TERRORYZOWAĆ-TO JEST POZBAWIANIE PRAW OBYWATELSKICH-KIERUJCIE SIĘ DO EUROPEJSKIEGO TRYBUNAŁU PRAW CZŁOWIEKA BO SĄ ONE DRASTYCZNIE NARUSZANE

#14 Guest_mmk

Guest_mmk
  • Goście

Napisano 12 listopad 2014 - 06:31

Jebcie sie mamusie zerujace na facetach. Babsko nie pracuje wiec jest pasozytem. Dac dziecko ojcu a niech ona plavi!!

#15 Guest_paweł

Guest_paweł
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2016 - 17:32

to jak to w końcu jest mi odebrano prawo jazdy za nie płacenie alimętów, co spowodowało iż straciłem pracę jako kierowca i co najlepsze nie chca oddsać jak ich do tego zmusić

#16 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 25 październik 2016 - 16:14

Gdzie szukac tego wyroku???

#17 Guest_łukasz

Guest_łukasz
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2017 - 15:11

pisowcy sku...wysyny je...any dyktat masakra wspołczuje alimenty sa nie adekwatne do zarobków porownuja sie do zachodu ale tam sa zupełnie inne zarobki i ich po prostu stac na płacenie alime nawet przy najnizszej pensji tu w tej je...nej polsce nie da sie zyc przy najnizszej krajowej to masakra. jak zyc? je..ne pisowskie społeczenstwo 

#18 Guest_łukasz

Guest_łukasz
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2017 - 15:27

niech sobie pisowcy imunitety poodbierają.poza tym jak sie zmotywowac do płacenia jesli nie mogę miec kontaktu z własnym dzieckiem .złozyłem wniosek do sądu matka dziecka nie zgodziła sie nawet na jedną godzine w miesiącu i nic nie mam do powiedzenia w tej kwesti poniewaz mam ograniczone prawa rodzicielskie a bardzo chce miec kontakt dziecko ma szesc lat wczesniej nie interesowałem sie dzieckiem czego bardzo załuje  ale niestety zyje w polsce jestem załamany mam mysli samobojcze,nie mogę spac po nocach zygac mi sie chce jak bym mogł to bym się zrzekł obywatelstwa zygac mi sie chce na ten narod moje zycie niema sensu do islamistow bym dołączył tylko jak? na niczym mi juz nie zalezy moi rodzice niezyją i kto mi k...rwa pomoze kto? jeb...ny minister sprawiedliwosci zi..bro 

#19 Guest_lukas

Guest_lukas
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 16:44

Witam mam pytanie to już nie odbierają w ogóle prawka? Proszę o odpowiedź pozdrawiam

#20 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 17 październik 2017 - 00:33

Witam mi zabrali prawo jazdy za, nieand placenie aimentow bo nieplacilem w calosci mialem 1050 zl a placilem 500co miesiac I do dzis ich nie, odzyskalem czy jestnie szansa je. Odzyskac czy jest juz nowy wyrok trybunalu czy jestjest to zgodne prosze o pomoc w tej sprawie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych