Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak długo trzeba płacić alimenty po rozwodzie?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671485 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 19:07

Komentarz do artykułu: Jak długo trzeba płacić alimenty po rozwodzie?

#2 Guest_kanane

Guest_kanane
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2011 - 19:07

WITAM,JAK TO WSZYSTKO CZYTAM TO UWAŻAM ŻE WSZYSTKO JEST PATRZONE Z PERSPEKTYWY KOBIETY...FACET JEST PO ROZWODZIE NIKIM I JUZ NIC NIE MOZE...

ZNAM TAKĄ SYTUACJE...ROZWIEDLI SIĘ BO CHCIELI TEGO OBOJE...TERAZ BYŁEJ SIĘ ODMIENIŁO I ZACZĘŁA DRĘCZYĆ BYŁEGO...I OKAZUJE SIĘ ZE ONA WSZYSTKO MOŻE A ON NIC...

#3 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 29 listopad 2011 - 17:35

przyznoan mi po rozwodzie alimenty wysokosci 600 zl place regulsrnie ale syn mieszka u bylych tesciow skonczyl 18 lat byly maz nie doklada nic na dziecko ,, w takim przypadku chyba powinnien tez placic polowe tzn 300 zl

#4 Guest_ojciec

Guest_ojciec
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2011 - 08:15

żebyście wszystkie chciały tylko połowę kosztów utrzymania dziecka..

sądy to jedna wielka porażka systemu sprawiedliwości - niespełnione kobiety, którym się wydaje, że naprawiają świat..

w moim przypadku ograniczają pieniądze jakie jestem w stanie przeznaczyć na dziecko i które realnie trafiały do dziecka, od mamusi dziecko dostaje minimum niezależnie od wysokości płaconych przeze mnie alimentów..

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2012 - 15:11

ile czasu trzeba płacić alimenty na byłego małzonka

#6 Guest_lucjano17

Guest_lucjano17
  • Goście

Napisano 14 luty 2012 - 23:28

Mam pytanie do magów tego forum mając 1720 złotych emerytury jaką kwotę max. może zasądzić Sąd na dwoje dzieci, do tej pory płaciłem 400 i 350 sam podniosłem od roku o 100złotych i płaciłem 850 czyli 50% mojej emerytury.Niestety Sąd na końcowej rozprawie o podniesienie mi alimentów zasądził mi alimenta do kwoty 1200 złotych moje pytanie brzmi czy to jest z godne z prawem żeby dziecko dostawało więcej niż mi zostaje na życie.

#7 Guest_xyz

Guest_xyz
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 16:52

a kto Ci broni wychowywać dzieci? bierz jedno do siebie, drugie u żony - nikt nikomu alimentów płacić nie będzie. Wysokość alimentów jest uzależniona od potrzeb dziecka, od Twoich możliwości zarobkowych a nie ile oficjalnie na papierze zarabiasz. Skończyły się czasy okradania własnych dzieci poprzez pracę na czarno

#8 Guest_kiti

Guest_kiti
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 08:53

mąz poszedł do innej dostałam rozwód ale jestem tez winna rozpadowi naszego małżeństwa tak stwierdziła sędzina ,widocznie takie jest prawo ale nie zgadzam się z tym i nie wiem czy mam wnieść apelacje od wyroku czy zostawić tak jak jest.

#9 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 10:53

WITAM,JAK TO WSZYSTKO CZYTAM TO UWAŻAM ŻE WSZYSTKO JEST PATRZONE Z PERSPEKTYWY KOBIETY...FACET JEST PO ROZWODZIE NIKIM I JUZ NIC NIE MOZE...

ZNAM TAKĄ SYTUACJE...ROZWIEDLI SIĘ BO CHCIELI TEGO OBOJE...TERAZ BYŁEJ SIĘ ODMIENIŁO I ZACZĘŁA DRĘCZYĆ BYŁEGO...I OKAZUJE SIĘ ZE ONA WSZYSTKO MOŻE A ON NIC...

A kto na to pozwolił i dlaczego ciągle pozwala? A ,że baby po rozwodzie są beznadziejne to żadna tajemnica.Czują przyzwolenie do bycia beznadziejną.A pomagają w tym instytucje państwowe.
Państwo coraz bardziej upada.Nie spełnia swojej roli. Ci ,którzy wykonują funkcje państwowe nie poczuwają się do tych funkcji.A zaczyna się to od tych ,którzy rządzą. A rządzić nie potrafią.

#10 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 11:01

Mam pytanie do magów tego forum mając 1720 złotych emerytury jaką kwotę max. może zasądzić Sąd na dwoje dzieci, do tej pory płaciłem 400 i 350 sam podniosłem od roku o 100złotych i płaciłem 850 czyli 50% mojej emerytury.Niestety Sąd na końcowej rozprawie o podniesienie mi alimentów zasądził mi alimenta do kwoty 1200 złotych moje pytanie brzmi czy to jest z godne z prawem żeby dziecko dostawało więcej niż mi zostaje na życie.

Należy zaskarżyć sąd do sądu. I nie bać się. Nie można poprzez wyrok sądowy zostać pozbawionym środków do życia.

#11 Guest_edward

Guest_edward
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2013 - 17:19

od lat sadze się o alimenty które place zasadzone przez sedzine alkocholiczke po przez szantaż albo idzie pan na ugode albo zasadze sume jaka mi się spodoba ,Takie mamy sadownictwo w srodzie d\slaskiej,Kobieta pracuje od lat 2000r nie placi podatkow itd.chroniona jest przez zus interwencje do skarbowego nie przynoszą rezultatu takie mamy układy sadowe i zasrane ustawodastwo w Polsce

#12 Guest_łatnik alimentów

Guest_łatnik alimentów
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2014 - 14:16

jestem po rozwodzie bez orzekania o winie, zgodziłem się na alimenty dla byłej żony, płaciłem 1000 zł miesięcznie, po jakimś czasie założyłem sprawę o obniżenie alimentów, zostały obniżone do 700 zł, płacę regularnie, czy po upływie 5-ciu lat muszę zakładać sprawę o zniesienie alimentów czy odbywa się to samoczynnie?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2014 - 21:44

jestem po rozwodzie bez orzekania o winie, zgodziłem się na alimenty dla byłej żony, płaciłem 1000 zł miesięcznie, po jakimś czasie założyłem sprawę o obniżenie alimentów, zostały obniżone do 700 zł, płacę regularnie, czy po upływie 5-ciu lat muszę zakładać sprawę o zniesienie alimentów czy odbywa się to samoczynnie?

Trzeba wystąpić do sądu o zniesienie obowiązku alimentacyjnego.

#14 Andrzej P.

Andrzej P.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 13:12

W styczniu 2016 roku kończy mi się 5 letni okres alimentacyjny (rozwód nastąpił za porozumieniem stron, bez orzekania o winie). Czy muszę wystąpić do sądu o zniesienie obowiązku alimentacyjnego czy też obowiązek ten ustaje automatycznie?

#15 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 20:43

Mój brat przestał płacić po 5 latach, a jego była małżonka wniosła do sądu pozew o przedłużenie płacenia. Żadne tłumaczenie nie przekonało sądu. Musiał zwracać z odsetkami to czego nie płacił od 5 do 7 roku po rozwodzie. Obecnie płaci temu pasożytowi nadal już 11 lat po rozwodzie.

#16 Guest_dzo

Guest_dzo
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 12:40

mi sad zasadzil na byla 1000 zl z powodu jak to uzasadnil obnizenia poziomu zycia ja sie pytam jak mi firma zbankrutuje i pojde na zasilek to sad mi zasadzi wyszy zasilek bo wiecej zarabialem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych