Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kogo obejmie dozór elektroniczny

157 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671195 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 19:06

Komentarz do artykułu: Kogo obejmie dozór elektroniczny?

#2 Guest_nieznajomy

Guest_nieznajomy
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 19:06

ja mialem 4miesiace wyroku od siedzialem 2 miesiace i tydzien a reszte wykonuje kare dozur elektroniczny i jestem zadowolony ale jestem pewny ze by mi nie dali tego dozoru gdybym nie mial zony i dzieci

#3 Guest_wIOLKA

Guest_wIOLKA
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2011 - 22:17

Mam pytanie mój chłopak dostał 6 miesiecy praktycznie za głupote za paserke dostał papiery od derektora zk własnie na ta branzolete czy ma szanse na wyjscie?

#4 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 00:46

Może odbyć karę w systemie dozoru elektronicznego albo siedzieć w zakładzie karnym. System dozoru elektronicznego jest dobrowolny. Nikt nie zmusi Pani chłopaka do korzystania z niego. Krótkie kary można odbywać w tym systemie. Jest sporo wygodniejszy. Musi dobrze uzasadnić to że chce wykonywać karę w dozorze elektronicznym

#5 Guest_wIOLKA

Guest_wIOLKA
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 14:56

Aha rozumie? czyli ma szanse aby wyjsc na wolnosc z ta branzoleta

#6 Guest_Ewa Karaś

Guest_Ewa Karaś
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 15:29

Poddanie się Systemowi Dozoru Elektronicznego (SDE) jest dobrowolne. Skazany powinien złożyć wniosek, którego koszt wyniesie 80 złotych.

#7 Guest_wIOLKA

Guest_wIOLKA
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 22:52

ja jak składałam ten wniosek chłopakowi nic za niego nie płaciłam. Ale tez myslałam ze sie za to płaci za znaczki ale jednak nie

#8 Guest_Damian Skowron

Guest_Damian Skowron
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 12:50

Wniosek o wykonywanie kary w systemie dozoru elektronicznego należy uzasadnić. Nie jest to trudne ale dość ważne, ponieważ sąd penitencjarny który rozpatruje wniosek bierze pod uwagę wszystkie okoliczności. Można się powołać np. na możliwość pracy podczas wykonywania kary w SDE, wychowanie dzieci, wsparcie drugiego małżonka, opieka nad rodziną itd.) Idealnie jest jeżeli skazany do tej pory pracował, nawet dorywczo. Wówczas można się powołać na to, iż jest główny żywicielem rodziny i dozór elektroniczny pozwoli mu nadal zarabiać na utrzymanie rodziny. Istotą wykonywania kary w systemie dozoru elektronicznego jest fakt, iż jest to kara nieizolacyjna a skazany uczestniczy w kosztach wykonywania kary. Zryczałtowany koszt postępowania wykonawczego związany z wykonywaniem kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego wynosi 80 złotych, zaś koszt jednego dnia kary odbywanej w SDE - 2 zł.

#9 Guest_Krzysztof Kossakowski

Guest_Krzysztof Kossakowski
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 16:59

Mała uwaga. Dozór elektroniczny nie jest "alternatywną karą do kary pozbawienia wolności". To właśnie jest kara pozbawienia wolności, tylko wykonywana w specyficznym trybie i warunkach. Katalog kar nie zawiera odrębnej kary "pozbawienia wolności w warunkach dozoru elektronicznego".

#10 Guest_Wika

Guest_Wika
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2011 - 17:37

Witam chcem złożyć taki wniosek lecz prosze o napisanie jakie wymagania elektroniczne musze spelniac. Np. Internet kamery czy cos takiego. Oczywiscie ile płaci sie za tak zwana branzoletke oraz za inne rzeczy zwiazane z tym procederem. Bardzo dziekuje za wszelkie informacje. Jesli nie bylby to problem prosze pisac na e-mail weronia20@op.pl

#11 Guest_prezes

Guest_prezes
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 16:04

witam odbywam taka kare pozbawienia wolnosci poprzez dozor elektroniczny wszystko jest ok tylko trzeba przestrzegać zasad i pilnowac zegarka zeby byc kilka minut przez wyznaczonym czasem i oczywiscie zachowanie i zycie w trzezwosci i bedzie git polecam wszystkim takie rozwiazanie i oczywiscie sam sobie jestem winny za jazde po pijaku

#12 Guest_balbina

Guest_balbina
  • Goście

Napisano 28 listopad 2011 - 10:03

witam ,mam sie wstawic z pocztkiem grudnia ale w styczniu skladam wniosek na elektroniczny dozor jak dlugo trwa oczekiwanie na decyzje sadu i wg czas oczekiwania na ten dozor

#13 Guest_prezes

Guest_prezes
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2011 - 21:49

wszystko zalerzy od zlorzonego wniosku i czas w jakim rozpatrzy to sad w moim przypadku trwalo to okolo 2 miesiecy pozdrawiam

#14 Guest_mz

Guest_mz
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 20:05

witam jestem właśnie na dozorze elektronicznym , wszytsko jest ok poza jedna kwestia z tego sie nia da wyjsc po połowie kary

#15 Guest_balbina

Guest_balbina
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 15:29

dzieki za wiesci,ale wiem juz ze sad ma 2tyg na rozpatrzenie wniosku ale czy to tak dziala zobaczymy,pozdrawiam

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 luty 2012 - 14:14

nie prawda ze w ciagu dwóch tygoni, ja czekałam prawie miesiac czasu na posiedzenie.

#17 Guest_prezes

Guest_prezes
  • Goście

Napisano 12 luty 2012 - 14:25

dlatego ja napisalem ze czekalem prawie dwa miesace zalerzy ile sad penitencjarny ma wnioskow i niewszystkim daja dozor niestety daja nrmalnie areszt

#18 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 20:31

Człowieku nie opowiadaj głupot. Pracuje w dozorze i za nic się tam nie płaci!!!

#19 Guest_zzzz

Guest_zzzz
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 13:14

h*ja sie znacie

#20 Guest_UPSSS

Guest_UPSSS
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 00:30

No to może ja wyjaśnię co i jak:
Ogólnie odbywam już kare jakieś 3 miesiące (mam 8).
Po złożeniu wniosku po ok 2 miesiącach odbyła się sprawa.
Wcześniej był pracownik na pomiar i było ok.
Po sprawie (praktycznie 3godz później) już miałem bransoletkę na nodze.

Co fajne w tym? A no to że nie siedzę na puszce.Moge zarabiać,piwko można wypić,z rodziną pobyć itd.

Jakie są minusy?
Na to też odpowiem.
Nie będę zachwalał tego urządzenia do nieba bo to straszny szajs.
Gówno jakich mało na tym świecie.
Po wejściu do wanny i posiedzeniu ok 5-10 min badziew zamaka (paruje w środku) i się psuję.
Przygłupy,które siedzą w tej centrali nie zapisują tego jako awaria z ich winy tylko jako wykroczenie!
W ciągu 3 miesięcy miałem to wymieniane dwa razy.
Jak ich opie.....liłem że to made in taiwan i to totalny f*ck Pan w słuchawce stwierdził że nie mam się kompa w takim razie....nie miałem siły tego komentować....
Więc pracownicy tego SDE to totalni idioci.
Nie ogarnięci i podejrzewam że Pani która mi wciska nowy tel w orange to chyba jest bardziej ogarnięta.

Kolejny przykład:
Nadajnik zamókł o 20 a oni na wymianę sobie dojechali o 3 rano.(mieszkam w dużym mieście) ale ludzie! w 7 godzin to bym pierdzielnął trasę warszawa-szczecin.

Co jeszcze jest ciekawe..ale prawdziwe....??
Koszt utrzymania więźnia w areszcie?ok 2000-2500pln miesięcznie a w domu sam się żywi.To dla czego sądy tak mało tego rozdają?
Czyżby z zasady trzeba było trwonić pieniądze podatników??

pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych