Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszkania komunalne do zmiany

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671197 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 10:50

Komentarz do artykułu: Mieszkania komunalne do zmiany

#2 Guest_aska

Guest_aska
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2011 - 10:50

Po przeczytaniu artykulu ogarnelo mnie dziwne uczucie krzywdy. Zrozumialam, ze po smierci mojej mamy z ktora mieszkam od urodzenia i opiekuja sie nia (mama ma 92 lata), moge zostac bezdomna. W wieku emerytalnym, gdzie nie mam juz mozliwosci zarobienia wiekszych pieniedzy zostane wyrzucona na bruk bo metraz mieszkania moze byc za duzy dla jednej czy dwoch osob. W mieszkaniu w ktorym teraz mieszkam z mama oraz synem robilam remont, zalozylam gazowe ogrzewanie. I co ? Teraz jakis urzednik stwierdzi, za 50 m2 to za dozu dla dwoch osob i wyrzuca mnie na bruk. To znaczy, ze na stare lata ludzie w moim wieku, emeryci zostana bez prawa do mieszkania w ktorym przezyli cale zycie. Nie tedy droga do zlikwidowania nieuczciwych lokatorow. Ci ktorzy nie placa czynszu i tak sie tym wszystkim n ie przejma. Oni spadna na cztery lapy. A uczciwy lokator po 60 latach zostania na ulicy. Czy to jest panstwo prawa z polityka prorodzinna? Czy to raczej sposob zeby pozbyc sie emerytow zeby nie placic im swiadczen? Jest mi bardzo przykro, ze po 30 latach pracy, popierania wladzy wierzenia, ze obecne wladze zapewnia starym ludziom godziwe warunki zycia grozi mi bezdomnosc. Stanowczo nie zgadzam sie z tymi nowymi pomyslami naszych ministrow, ktorzy siedzac na cieplych stolkach n ie maja tego rodzaju problemow.

#3 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:05

Czy autor tej ustawy ma wiedze jaka jest sytuacja finansowa wiekszosci spoleczenstwa w jego kraju,czy tworzac ja opieral sie danymi z pozycji swojego ciepłego stołka.Nastepny osioł w rzadzie ktoremu oddaje co miesiac w podatkach lwia cześć moich zarobkow,sama za najnizsza krajowa wegetuje zajmujac mieszkanie komunalne wraz z kalaruchami,pchłami i bezdomnymi na klatkach.Nie maja samorzady pieniedzy na utrzymanie i remonty tych mieszkan bo w moim miescie\Sandomierz\\ dla kilku blokow komunalnych istnieje specjalny wydzial komunalny w ktorym jest zatrudnionych zbednych kilkunastu urzednikow ksiegowy,administrator,grupa remontowaitp. ktorzy pochłaniaja niepotrzebnie wszystkie pieniadze.A czy nie rozsadniej by było oddac za popularna złotowke stare bloki komunalne lokatorom stworzyc przez to współnoty mieszkaniowe. W praktyce widac natychmiastowe rezultaty tych co logicznie tak uczynili.Ludzie sami doprowadzili rudery do stanów bliskich apertamentowcom,bez zbednych urzednik,bo pieniasze z czynszów przeznaczane sa faktycznie na remonty a stawki nie sa w komunalnych takie niskie jak podaje autor ustawy bo w moim przypadku niższe opłaty sa w spółdzielniach mieszkaniowych.

#4 Guest_fff

Guest_fff
  • Goście

Napisano 22 maj 2012 - 09:19

Im bliżej wyborów tym bardziej się cieszę,że ten partacz spadnie ze stołka

#5 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2012 - 09:53

To będzie koniec rządu Tuska

#6 Guest_Nemo

Guest_Nemo
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2012 - 12:50

Sytuacja jest bardzo zawiła z mieszkaniami komunalnymi. Z jednej strony miasto chce się pozbyć swoich zasobów, a z drugiej nie ma dla osób potrzebujących. A okazuje sie, że osobami potrzebującymi są ludzie naprawdę z głebokiego marginesu, menelstwo. I co z tego, a no to, że do budynku wspólnoty mieszkaniowej zameldują menela.

#7 Guest_zrozpaczona

Guest_zrozpaczona
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2012 - 10:43

i jak zwykle uczciwi ludzie dostaną po głowie. mieszkam razem z chorą mamą od 48 lat w tym samym mieszkaniu, nigdy nie zalegałam z opłatami. Same ponosiłyśmy koszty wszystkich remontów, wymian drzwi i okien itp. Teraz po śmierci mamy nie dostanę mieszkania ???? jestem na emeryturze, nie stać mnie na wynajem , nie mówiąc o zakupie. A co z prawami nabytymi?
niech ten rząd robi porządki na własnym podwórku, bo widzę,że dla takich jak ja, to wystarczy na utrzymanie 200 zł i zameldowanie pod mostem!!! ROZPACZ!!!!

#8 Guest_smutna prawda

Guest_smutna prawda
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2013 - 03:40

Uwaga, uwaga nadchodzi: Polacy na ulicę, a nam kamienice.

#9 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 04:55

mieszkam od 40 lat w mieszkaniu tzw gierkowskim ze wzgledow finansowych sie zadluzylem dzisiaj mam eksmisje i komornika jeden sciaga dlug rosnie bo nie ma z czego placic na bierzaco i kolo sie zamyka.

#10 Guest_do zrozpaczonej

Guest_do zrozpaczonej
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2013 - 16:57

Swoje mieszkanie też byś remontowała skoro nie stać Cię na mieszkanie wynajmij pokój niech każdy ma ile zarobi to jest sprawiedliwość społeczna!

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 listopad 2014 - 22:07

Draństwo i złodziejstwo !! Czyli jak moja rodzina zamieszkuje w mieszkaniu od ponad 60 lat począwszy od prababci i ladujekase w czynsz i remonty to teraz jakas menda z urzedu mnie wywali na bruk, bo po rodzicach mi sie nie nalez?! Moja rodzina sp,acila to mieszkanie pewnie ze 2 lub 3 razy w czynszu! Niech wreszcie ureguluja sprawe z wykupem/ w przypadku problemow z gruntem - u nas sprawa trwa tylko 20 lat! PANSTWO POLSKIE OPANOWALI ZLODZIEJE! Moj dziadek AK w grobue sie przewraca! Smutne!

#12 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 09:40

Przede wszystki budynki komunalne wszystkie są w opłakanym stanie syf kiła i mogiła. Miasto wogóle w nie nie inwestuje tylko kasy chce za czynsze które sa bardzo wysokie. Kiedy ludzie przejmują lokale na własność tworzą się wspólnoty i wiele budynków jest wyremontowanych. Więc czemu nie oddawać ludziom mieszkań do wykupu???? To żałosne. Miasto to taki pies ogrodnika....A stara żydówa Gronkiewiczowa zrobi wszystko zeby ludziom mieszkań nie dac do wykupu...I dalej na tą mende głosujcie

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2016 - 15:08

i znowu dostali po karku najbiedniejsi chorzy kobiety w ciazy samotni emeryci z uboga renta na bruk bo jak sie nie spodobasz sedziemu to ci nie przyzna mieszkania idz inwalido pod most uczciwy ale biedny won na bruk wspaniale panstwo wspaniali poslowie brawo

#14 Guest_inwalidka

Guest_inwalidka
  • Goście

Napisano 15 maj 2016 - 15:15

wspaniale prawo nie chroni nikogo szanowy sedzia nie przyzna lokalu na smietnik inwalido albo na lawke a na noc jak bedzie miejsce do noclegownikobieto urodzisz i wychowasz pod mostem jak mnie wyrzuca pujde do kosciola ciekawe co milosciwy zrobi ? wiem policja i baty dziadu i powies sie dziadu powiedza i taka jest troska dla ubogich biednych

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 17:00

głosowaliście na PIS TO NA BRUK MOCHERY

#16 Guest_Anonymousious

Guest_Anonymousious
  • Goście

Napisano 07 marzec 2017 - 14:12

Juz nie wystarczy placic,trzeba dawac koperty i usmiechac sie aby moc byc w ruderze nie remontowanej latami.W Łodzi to nawet musisz ruine wykupic bo pod most,albo do zamiennego.Nie dlugo pod kamienicami beda nowiutkie Maybachy i Royce.

#17 Guest_smutna

Guest_smutna
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 12:40

brakuje działu prężnie działającej zamiana mieszkań utopia ----żeby mieszkanie komunalne 54m2 rozkwaterować!!!! 20m2+ 34m2 nikt tego nie chce się tykać

#18 Guest_Tfuuu!

Guest_Tfuuu!
  • Goście

Napisano 05 marzec 2018 - 15:35

Za ta ustawe Pisiory my tez was wywalimy na bruk przy najblizszych wyborach.Mieszkancy komunalni!Z utesknieniem czekamy na wybory!!!

#19 Guest_Amen

Guest_Amen
  • Goście

Napisano 05 marzec 2018 - 16:01

To dopiero komunalki beda niszczec,bo mieszkajac w niepewnosci "na chwile" nikt nie bedzie topic pieniadze.A ja w mieszkaniu komunalnym za spora kase wyremontowala(e)m łazieke i jak mi Bog swiadkiem jezeli z jakiegos powodu rozwiaza ze nma umowe to rozp.....e wszystko do golych scian.

#20 Guest_tessa

Guest_tessa
  • Goście

Napisano 19 marzec 2018 - 22:07

jak ktoś napisał nie będzie się opłacać dbać o mieszkanie bo nigdy nie wiadomo jak długo będziesz mieszkał? ciekawe jakie wymyślą kryterium dochodowe? czy to będzie 500 czy 2000 tyś na osobę bo znając naszych mądrych to według ich spojrzenia bogaty najemca to taki co ma 300zl na osobe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych