Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przymusowe leczenie alkoholika

80 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671213 postów

Napisano 09 czerwiec 2011 - 16:12

Komentarz do artykułu: Przymusowe leczenie alkoholika

#2 Guest_alkoholik100

Guest_alkoholik100
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2011 - 16:12

brakuje tu czegoś co gwarantuje mi Konstytucja. prawa do wolności i godności. o ile sąd może mnie skierować do zakładu zamkniętego na leczenie a policja może mnie tam zawiezć, to już na miejscu mam prawo nie wyrazić zgody na terapię. nie ma możliwości leczenia pod przymusem. zatem, nawet będąc w placówce zamkniętej - będę tylko izolowany i będę miał 6tygodniowe wczasy. będę bierny na zajęciach lub nie będę na nie chodził. a po skończeniu i wyjściu znów pójdę na piwo...kiedy wreszcie ustawodawca zrozumie, że przymusowo to należy leczyć tych, którzy popełniają przestępstwa w związku z alkoholem. podkreślam ,że po wypiciu zawsze jestem spokojny i idę spać.

#3 Guest_ojciec

Guest_ojciec
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2011 - 20:31

A pijesz dziennie jeżeli nie to nie zabieraj głosu wielbicielu konstytucji.

#4 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2011 - 23:51

brakuje tu czegoś co gwarantuje mi Konstytucja. prawa do wolności i godności. o ile sąd może mnie skierować do zakładu zamkniętego na leczenie a policja może mnie tam zawiezć, to już na miejscu mam prawo nie wyrazić zgody na terapię. nie ma możliwości leczenia pod przymusem. zatem, nawet będąc w placówce zamkniętej - będę tylko izolowany i będę miał 6tygodniowe wczasy. będę bierny na zajęciach lub nie będę na nie chodził. a po skończeniu i wyjściu znów pójdę na piwo...kiedy wreszcie ustawodawca zrozumie, że przymusowo to należy leczyć tych, którzy popełniają przestępstwa w związku z alkoholem. podkreślam ,że po wypiciu zawsze jestem spokojny i idę spać.

To po wyjściu wypij za moje zdrowie:-)

#5 Guest_40mama

Guest_40mama
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 00:27

znam osoby, ktore "po wypiciu" dla znajomych sa spokojne pokorne i ida spac, a tak naprawde zanim zasna sa naprawde delikatnie mowiac niemile- a co gorsze tego nie pamietaja i mowia ze sie im wmawia. nie wiem jak jest u Pana. ale to ze ktos kieruje Pana na odwyk to 1.) bo nie umie juz sobie z tym problemem z Panem poradzic w domu 2.)bo chce by wrocila ta osoba z przed lat a nie wie jak to zrobic a zlezy jej na Panu , 3.) by kogos skierowac sadawnie na odwyk to nie takie chyba proste i trzeba miec do tego niezle podstawy.

ale skoro Pan klika po necie to nie jest zle,
na te czasy nie ma co ukrywac duzo osob poprawia sobie humor piwem, ale to jest tylko na chwile i znow powraca rzeczywistosc,
pozostaje sobie zadac pytanie --czy na pewno chce by tak wygladalo moje zycie ?
czasu nie idzie cofnac, nie ma co sie ogladac ze juz tyle zepsulem, tylko myslec co moge zrobic i kladac sie spac i byc z siebie zadowolonym.Latwo sie mowi? to Pan jest kowalem swego losu i tylko od Pana zalezy co bedzie dalej, bo na sile nikt do niczego nikogo nie zmusi-wiec czego Pan chce -to pytanie niech se Pan zada przed lustrem a komus komu zalezy na zmianie nie potrzebny odwyk tylko zapal , sila i motywacja , a jak nie chce Pan byc kierowany na odwyk to najprosciej sie jest wymeldowac i nie pojawiac sie w domu dla ktorych najwyrazniej Pana los nie jest obojetny.to nie jest reprymenda tylko cos co moze warto przemyslec. moja kolezanka zalozyla rodzine z kims co przez 20 lat pil, teraz zyja normalnie, wypije sobie na imieninach 2-3 piwa i jest ok. ale jak zdarzylo sie ze wypil wodke to awaria w domu , niestety ale wodka powoduje cos takiego ze duzo ludzi na drugi dzien zaluje ze wypili a czasu jak mowilam nie idzie cofnac.szczerze zycze powodzenia .

#6 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 00:32

znam osoby, ktore "po wypiciu" dla znajomych sa spokojne pokorne i ida spac, a tak naprawde zanim zasna sa naprawde delikatnie mowiac niemile- a co gorsze tego nie pamietaja i mowia ze sie im wmawia. nie wiem jak jest u Pana. ale to ze ktos kieruje Pana na odwyk to 1.) bo nie umie juz sobie z tym problemem z Panem poradzic w domu 2.)bo chce by wrocila ta osoba z przed lat a nie wie jak to zrobic a zlezy jej na Panu , 3.) by kogos skierowac sadawnie na odwyk to nie takie chyba proste i trzeba miec do tego niezle podstawy.

ale skoro Pan klika po necie to nie jest zle,
na te czasy nie ma co ukrywac duzo osob poprawia sobie humor piwem, ale to jest tylko na chwile i znow powraca rzeczywistosc,
pozostaje sobie zadac pytanie --czy na pewno chce by tak wygladalo moje zycie ?
czasu nie idzie cofnac, nie ma co sie ogladac ze juz tyle zepsulem, tylko myslec co moge zrobic i kladac sie spac i byc z siebie zadowolonym.Latwo sie mowi? to Pan jest kowalem swego losu i tylko od Pana zalezy co bedzie dalej, bo na sile nikt do niczego nikogo nie zmusi-wiec czego Pan chce -to pytanie niech se Pan zada przed lustrem a komus komu zalezy na zmianie nie potrzebny odwyk tylko zapal , sila i motywacja , a jak nie chce Pan byc kierowany na odwyk to najprosciej sie jest wymeldowac i nie pojawiac sie w domu dla ktorych najwyrazniej Pana los nie jest obojetny.to nie jest reprymenda tylko cos co moze warto przemyslec. moja kolezanka zalozyla rodzine z kims co przez 20 lat pil, teraz zyja normalnie, wypije sobie na imieninach 2-3 piwa i jest ok. ale jak zdarzylo sie ze wypil wodke to awaria w domu , niestety ale wodka powoduje cos takiego ze duzo ludzi na drugi dzien zaluje ze wypili a czasu jak mowilam nie idzie cofnac.szczerze zycze powodzenia .

No i proszę bardzo:-) ma tu terapię a darmochę:-)Nie potrzeba żadnego zakładu zamkniętego:-))

#7 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2011 - 11:34

Alkoholizm to bardzo niewdzięczna choroba z której trudno się wyleczyć. podobnie jak nowotwory. Dzięki tej stronie możesz sprawdzić czy tobie również to grozi: http://epoznan.pl/in...&t=26184&page=3. Wracając do Alkoholizmu mam sąsiada który po 10 latach znowu zaczął pic.... czy da się z tego wyleczyć?

#8 Guest_poradaKRIO

Guest_poradaKRIO
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2011 - 07:45

Alkoholizm nie powinien zaliczać się do chorób ,dla własnej przyjemności zalewać się by nie wyczuć momentu uzależnienia? a po za tym alkoholikiem jest i ten co pije raz na 3 tyg ,przy czym z góry zakłada sobie kolejne za 3 i kolejne,czyli pije regularnie.A fakt że na przymusowe leczenie skierować kogos by ten został zakwalifikowany jest ciężko,dodam iż należy zgłaszać ze świadkiem,czyli w 2 osoby.

#9 Guest_antyforumowicz

Guest_antyforumowicz
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2011 - 15:19

Alkoholizm nie powinien zaliczać się do chorób .

Ewa,pierdzielisz.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2011 - 15:39

brak zobowiązań w postaci dzieci pracy etc jak najbardziej sprzyja RADOSNEJ BANI którą pan wciela w życie.

Dla obruszonych wyjaśniam po co Pan się alkoholizuje cytatem z klasyka gatunku: "by wyrobić się lirycznie i wprowadzić w życie elementy bajkowe..."

Jeżeli Pana alkoholizm jest świadomym wyborem, nie zaś próbą ucieczki od problemów to wpieram w tej decyzji i życzę wytrwałości. Mogą Panu skoczyć.

Wolność jednostki ponad wszystko.

#11 Guest_Emi

Guest_Emi
  • Goście

Napisano 22 listopad 2011 - 10:34

Alkoholizm jest chorobą tylko,że ta choroba zabija bardzo wolno(w zależności od stanu zdrowia chorego).Alkoholik nie pije ,bo chce,a pije,bo musi i w tym różnica,więc niczym nie różni się od narkomana czy też innych uzależnień. Uzależnienie=choroba

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2011 - 11:09

takich ludzi co tak piją codziennie powinno sie zamkonąć na conajmniej rok bo taka osoba nie zdaje sobie sprawy co robi ja się dosyć napatrzałam na takie zachowanie osoby która nic innego nie umie tylko pije codziennie po conajmniej 10 piwek a skąd kasę bierze oczywiście kradnie z domu wszystko co się da wynosi nie pracuje tylko chleje całe szczęście że idzie na przymusowe leczenie to zdążymy go wywalić na zbity ryj bo już tyle razy człowiek pomagała a to g... daje a tu sobie gościu pogada żenic nie da wiesz co zachlej się na śmierć będzie święty spokój

#13 Guest_opiekun alkoholika

Guest_opiekun alkoholika
  • Goście

Napisano 23 maj 2012 - 00:40

Jak mało ludzie wiedzą o tej chorobie....A takim jak "gość(88.199itd) powinno się usta zakleić na zawsze. Nie jestem psychiatrą ale jestem wolontariuszką w zamkniętym zakładzie leczenia odwykowego i jednego czego się tam nauczyłam to tego że należy słuchać. Nie znam alkoholika co pije bez powodu. Ja mam pracę i jestem panną bez zobowiązań a co ma powiedzieć tata którego syn pyta czy będzie śniadanie a ojciec nie pracuje nie zarabia ...nie ma na to. Wiadomo ktoś powie "na wódkę ma" Nie ma. To jak z narkotykami raz...drugi....trzeci ...ktoś poczęstuje i tak idzie. A po co pije? zapytasz...Aby zapomnieć. Raz zapomnę a jak przetrzeźwieję to się napiję i znów zapomnę. NIE OCENIAJ A NIE BĘDZIESZ OCENIANY. Boli mnie osobiście jeśli ktoś tak osądza bo tak jakby osądzać osobę cierpiącą na białaczkę że się zaraziła. A skąd człowieku wiesz że TY nie będziesz alkoholikiem?

#14 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 23 maj 2012 - 00:45

Jak mało ludzie wiedzą o tej chorobie....A takim jak "gość(88.199itd) powinno się usta zakleić na zawsze. Nie jestem psychiatrą ale jestem wolontariuszką w zamkniętym zakładzie leczenia odwykowego i jednego czego się tam nauczyłam to tego że należy słuchać. Nie znam alkoholika co pije bez powodu. Ja mam pracę i jestem panną bez zobowiązań a co ma powiedzieć tata którego syn pyta czy będzie śniadanie a ojciec nie pracuje nie zarabia ...nie ma na to. Wiadomo ktoś powie "na wódkę ma" Nie ma. To jak z narkotykami raz...drugi....trzeci ...ktoś poczęstuje i tak idzie. A po co pije? zapytasz...Aby zapomnieć. Raz zapomnę a jak przetrzeźwieję to się napiję i znów zapomnę. NIE OCENIAJ A NIE BĘDZIESZ OCENIANY. Boli mnie osobiście jeśli ktoś tak osądza bo tak jakby osądzać osobę cierpiącą na białaczkę że się zaraziła. A skąd człowieku wiesz że TY nie będziesz alkoholikiem?

Dużo w tym prawdy . By leczyść skutki ...trzeba najpierw wyleczyć przyczyny.

#15 Guest_ofiara

Guest_ofiara
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2012 - 16:23

opiekun alkoholika co ty mowisz kobieo ja jetsem corka alkoholiczki od kad pamietam pila i wyrzywała sie na mnie bracie,i chodzby nieiwem jakie miala powody do picia to nie ma prawa za to wyrzywac sie na swojich dzieciach bo one nie sa niczemu winne!!!alkoholika nie mozna usprawiedliwaic tylko trzeba działać,a nie litowac sie nad nimi z nimi trzeba konkretnie bo chodzbys niewiem ile z nim rozmawiala to i tak nieczego nie zmieni tutaj potrzebne sa radykalne kroki bo nie chodzi już o tego alkoholika,ale o cała rodzine która na tym cierpi!!

#16 Guest_Nowak

Guest_Nowak
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 01:06

Wzór wniosku o przymusowe leczenie można pobrać tu: http://www.prawo-porady.pl/wzory.html

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2012 - 13:31

"ofiara" - zgadzam się z Tobą w 100%, a "zniecierpliwiony" - skąd możesz wiedzieć jak to jets życś z alkoholikiem, jeśli widujesz ich tylko w ośrodkach, gdzie pewnie przymusowo są tzreźwi, wtedy kazdy z nich mówi, że chce się zmienić, i że ma problem. Przeżyj z alkoholikiem tydzień, wtedy zrozumiesz jak wygląda takie życie. Jeśli oni mają powód do picia, my (ich rodziny) powinniśmy pić przez nich.

#18 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2012 - 11:42

Mój mąż pije i zażywa środki odużające. Po czym moje życie i córki zamienia w koszmar jest coraz gorzej. Rozbija w domu wszystko i straszy ze podpali dom. Co zrobić by wysłać go na leczenie ? Mam pare nagrań z takich awantur .

#19 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 23:24

mój partner nadlużywa alkochol ma załzona karte niby przychodzi dzielnicowy ale posiedzi 5 min i wychodzi a on zaraz sie upija i jest awantura moim zdaniem dzielnicowi i tak nie potrafia sobie poradzić z alko.

#20 Guest_gabi1234

Guest_gabi1234
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 10:15

takie leczenie jak i psychiatryczne powinno być przymusowe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych