Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co to jest poświadczenie dziedziczenia

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671388 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 22:09

Komentarz do artykułu: Co to jest poświadczenie dziedziczenia?

#2 Guest_modliszka

Guest_modliszka
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2011 - 22:09

Ja zeby własnie nie mieć tego typu problemów postanowiłam jednak zaproponowac swoim najbliszym taka forme zabezpieczenia.Mysle ze jest to o wiele lepsze rozwiazanie,przynajmniej nie biegamy po notoriuszach
https://banknawypadek.pl/

#3 Guest_ELIZA

Guest_ELIZA
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 18:48

Czy można ubiegać się oprawo najmu do mieszkania komunalnego, po śmierci matki , która była dotychczasowym najemcą a jeden z synów był zameldowany i mieszkał w tym lokalu a drugi jest jego opiekunem i nie był zameldowany a chciałby nabyć również prawo jako współnajemca. Czy drogą Aktu poświadczenia dziedziczenia.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 19:44

Czy można ubiegać się oprawo najmu do mieszkania komunalnego, po śmierci matki , która była dotychczasowym najemcą a jeden z synów był zameldowany i mieszkał w tym lokalu a drugi jest jego opiekunem i nie był zameldowany a chciałby nabyć również prawo jako współnajemca. Czy drogą Aktu poświadczenia dziedziczenia.

Możesz wystąpić do urzędu o przydział mieszkania. Mieszkanie komunalne nie podlega dziedziczeniu, więc urząd nie musi go przyznać synom, nawet jeśli byli w nim zameldowani.

#5 Guest_Joasia

Guest_Joasia
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2018 - 10:28

My akt poświadczenia dziedziczenia załatwiliśmy w Krakowie u Notariusz Zarzyckiej na Al. Modrzewiowej. Cała procedura przebiegła sprawnie i bez problemów.

#6 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 19:46

Czy w poświadczeniu dziedziczenia winno być wyraźnie określone co dziedziczę ? Np mieszkanie o powierzchni 40 m2 czy określa to akt notarialny zapisany na osobę która ustanowiła mnie za życia jedynym spadkobiercą ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych