Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jaki sposób dokonać darowizny samochodu?

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671161 postów

Napisano 16 maj 2011 - 19:38

Komentarz do artykułu: W jaki sposób dokonać darowizny samochodu?

#2 Guest_Karola

Guest_Karola
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 19:38

Mam pytanie. Mam 22 lata, od półtora roku mam samochód, który sama sobie kupiłam. Teraz chciałabym zrobić z mamy współwłaścicielkę. Jak w umowie darowizny to zapisać, że pół auta chcę darować? Z góry dziękuję...

#3 Guest_Roman

Guest_Roman
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 21:10

Ta cała ustawa to jakaś paranoja,rodzina już raz zapłaciła podatek kupując samochód,który jest zarejestrowany na syna,teraz syn chce przekazać samochód rodzicom,(bo kupił nowy) który zostaje nadal w tej rodzinie,i nadal pod tym samym adresem,i co??,ponownie rodzice muszą zapłacić podatek???,przecież to jest rozbój w biały dzień,ale w tym kraju wszystko możliwe.

#4 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 15 listopad 2012 - 10:28

Roman, co ty głupoty piszesz? Czytałeś artykuł? Syn spisuje z rodzicami umowę darowizny, a rodzice zgłaszają w ciągu 6 miesięcy w Urzędzie Skarbowym, że dostali darowiznę od syna. Podatek wyniesie ZERO ZŁ!

#5 Guest_darmin27

Guest_darmin27
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 20:03

Dziendobry. mam pytanie, moja mama chce oddac mi samochod, ona jest wlascicielem ale tata jest wspolwlascicielem. obydwoje sa po rozwodzie i nie maja rozdzielnosci majatkowej. pytanie nastepuje takie czy ten samochod moge dostac od mamy bez udzialu ojca bo go nie ma i nie ma z nim kontaktu???? prosze bardzo o odpowiedz

#6 Guest_zizi

Guest_zizi
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 22:54

bez udziału ojca mama moze podarowac Ci swoja czesc samochodu, wówczas współwłascicielami bedziesz Ty i ojciec
mama moze Ci równiez podarowac np. polowe swojego udziału, wówczas wspołwłascicieli bedzie 3

#7 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 28 luty 2014 - 12:51

Witam. Mój ojciec posiada samochód który nie jest już przez niego użytkowany, chce przepisać na mnie umowę darowizny, że względu na to iż w dowodzie nie ma już miejsca na podbicie przeglądu , chciał bym się dowiedzieć czy jest możliwe i jakie są koszty przerejestrowania, zależało by mi żeby nie wiązać się z dodatkowymi kosztami, chciał bym tylko wyrobić nowy dowód, zostawiając blachy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2014 - 12:17

Witam. Mój ojciec podarował mi w styczniu 2014 samochód, ale chcemy odwołać tą darowiznę. Jak to zrobić. I czy po cofnięciu darowizny można ten samochód sprzedać przed upływem 6 miesięcy bez konsekwencji podatkowych.

#9 Guest_Pawel

Guest_Pawel
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 20:11

Mam pytanie , a co jeśli osoba trzecia nie jest rodziną np. była dziewczyna .
W umowie darowizna jest kwota samochodu i tu mam pytanie :)
Co jeśli jest to 3 współwłaściciel pojazdu czy podaje się kwotę całego samochodu czy 1/3 w tym wypadku ?

#10 Guest_Ziiuta

Guest_Ziiuta
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 20:39

Jeśli darowizna została dokonana formalnie umowa/US/przerejestrowanie to tylko w przypadku rażącej niewdzięczności darowiznę można cofnąć.

#11 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 08:21

jakie opłaty są za umowe darowizny auta

#12 Guest_Kordoń roman

Guest_Kordoń roman
  • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 21:19

Chcę podarować wnukowi 16000pl czy muszę zapłacić podatek

#13 Guest_cioco

Guest_cioco
  • Goście

Napisano 22 maj 2015 - 18:27

chce synowi darować jmoją częśc "samochodu ok.17 tys. zł. do dziś jesteśmy obydwoje zsynem właścicielami samochodu ! pyt. jaki i czy płace podatek od darowizny w pierwszej lini !!

#14 Guest_dr

Guest_dr
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 19:15

komentatorzy czytajcie texty ze zrozumieniem

#15 Guest_Wiola

Guest_Wiola
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2015 - 08:18

Witam mam pytanie czy po przekazaniu samochodu niewiele wartego jako darowizna osoba obdarowana musi przerejestrować auto? i ile ma na to czasu? Dziękuję za ew odpowiedzi

#16 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2015 - 08:29

Oczywiście, że musi, bo staje się nowym właścicielm auta, ma na to 30 dni od daty nabycia.

#17 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 17:26

Wszyscy po darmowa poradę prawna... Moze do prawnika pójdźcie i on wam krok po kroku wszystko wytłumaczy...

#18 Guest_Basia K

Guest_Basia K
  • Goście

Napisano 31 marzec 2016 - 07:18

Wszyscy po darmowa poradę prawna... Moze do prawnika pójdźcie i on wam krok po kroku wszystko wytłumaczy...

A Ty mądralo idź po poradę do specjalisty czy na ból d*py możesz zażyć paracetamol... 

#19 Guest_Michal

Guest_Michal
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2016 - 22:15

czy jesli przkaże samochud żonie, po wyjęciu z działności gospodarczej, nie będę musiał płacić podatku dochodowego? ile czasu żona będzie musiało upłynąć do sprzedazy samochodu żeby takowego podatku nie płacić?

#20 Guest_Jan P

Guest_Jan P
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 10:50

SUPERRRR zaraz wszystkich obdaruje heheehhe a tak poważnie to dzieki za info ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych