Skocz do zawartości

Zdjęcie

Władza rodzicielska powierzona ojcu

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671197 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 20:13

Komentarz do artykułu: Władza rodzicielska powierzona ojcu

#2 Guest_szalona_sol

Guest_szalona_sol
  • Goście

Napisano 25 marzec 2011 - 20:13

Artykuł ładnie brzmi i tylko tyle od lat wiadome jest, iż zawsze matka ma powierzaną opiekę nad małoletnim przez sądy. Mężczyzna ojciec dziecka (dzieci) nie ma nic do gadania. Przykre, ale prawdzie. Znam przypadek konkretny. Matka małoletniego leczy sie jest człowiekiem chorym (i utrudniającym ludzią życie) a mimo wszystko sąd powierzył jej opiekę. Ojcowie nie maja szans nawet ci dobrzy sądy traktują takie rozprawy jak przyznanie opieki nad dzieckiem stereotypowo bez konsekwencji i działań matek: ( i to się chyba nigdy nie zmieni. Choć warto próbować :)

#3 Guest_iza47

Guest_iza47
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 20:55

Racja, trzeba próbować czasem się udaje.Znam przypadek kiedy Sąd przyznał opiekę nad dzieckiem ojcu.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 20:13

mam problem wiem że nasze sondy stajom po stronie matki ale bende walczył o 8śmio letniego synka matka zostawiła nas niewiem dlaczego moge się tylko domyślać bo od pewnego czasu pisywała na internecie z innymi mężczyznami ija się o tym dowiedziałem i pżez to zaczeły się kłutnie między nami wkońcu żona nas zostawiła niemartwiąc się o nic pojechała do obcych ludzi nawet niemuwiąc gdzie jest złożyłem wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich może ktoś mi powie czy mam szanse wygrać dodam jeszcze to że pżed wyjazdem odgrażała się że wywiezie mi syna tak że niebende wiedział gdzie jest prosze jak jest jakiś prawnik ktury może odpowiedzieć na moje pytanie to prosze

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2014 - 11:13

w jaki sposób możemy z mezem starac się o opieke nad synem z jego poprzedniego związku,w momencie kiedy szkola zlozyla wniosek do prokuratury o odebranie praw rodzicielskich matce i ojcu. matka zaniedbywala dzieci przez dlugi okres co wzbudzilo zainteresowanie szkoły. maz nie utrzymywal kontaktow z synem przez ok dwa lata z jej winy-przykry i dość dlugi temat-teraz jednakże chcielibyśmy aby syna zabrać do siebie,poniewaz matka zupełnie nie jest w stanie zapewnić mu podstawowych potrzeb-a raczej nie stawia ich jako priorytet. chłopak nie posiadal nawet ubezpieczenia. ubraliśmy go z mezem,zakupiliśmy książki,przybory,obiady w szkole-chociaż w takiej sytuacji mogla była zalatwic je przez opieke spoleczna. nie interesuje jej ewidentnie dobro dziecka a cala wine za zaistniala sytuacje zrzuca na mojego meza. co możemy teraz zrobić. chłopak jest naprawdę wspanialy i nie chcielibyśmy dopuscic żeby zabralo go pogotowie opiekuńcze czy inny organ,poniewaz swietnie zaklimatyzowal się w naszym domu i chciałby u nas zostać....

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2014 - 13:29

w jaki sposób możemy z mezem starac się o opieke nad synem z jego poprzedniego związku,w momencie kiedy szkola zlozyla wniosek do prokuratury o odebranie praw rodzicielskich matce i ojcu. matka zaniedbywala dzieci przez dlugi okres co wzbudzilo zainteresowanie szkoły. maz nie utrzymywal kontaktow z synem przez ok dwa lata z jej winy-przykry i dość dlugi temat-teraz jednakże chcielibyśmy aby syna zabrać do siebie,poniewaz matka zupełnie nie jest w stanie zapewnić mu podstawowych potrzeb-a raczej nie stawia ich jako priorytet. chłopak nie posiadal nawet ubezpieczenia. ubraliśmy go z mezem,zakupiliśmy książki,przybory,obiady w szkole-chociaż w takiej sytuacji mogla była zalatwic je przez opieke spoleczna. nie interesuje jej ewidentnie dobro dziecka a cala wine za zaistniala sytuacje zrzuca na mojego meza. co możemy teraz zrobić. chłopak jest naprawdę wspanialy i nie chcielibyśmy dopuscic żeby zabralo go pogotowie opiekuńcze czy inny organ,poniewaz swietnie zaklimatyzowal się w naszym domu i chciałby u nas zostać....

Jeśli ojcu jednak nie zostanie odebrana władza rodzicielska, mimo że szkoła wystąpiła z takim wnioskiem do prokuratury, należy podjąć starania, żeby dziecko zamieszkało wraz z ojcem. Wszystko załatwia się w sądzie rodzinnym. 

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 luty 2016 - 12:06

czyli działają stereotypy

#8 Guest_Gostek

Guest_Gostek
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 19:51

Co zrobić kiedy strony stwierdzily że władza rodzicielska będzie przysługiwała ojcu dziecka to ojciec ma takie same prawa jak matka dziecka??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych