Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy można żądać umorzenia egzekucjii alimentów?

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672379 postów

Napisano 02 marzec 2011 - 09:01

Komentarz do artykułu: Kiedy można żądać umorzenia egzekucjii alimentów?

#2 Guest_Woytec

Guest_Woytec
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 09:01

Kiedy należy skierować wniosek do komornika, a kiedy do Urzędu (aktualnie alimentami zajmują się OPS-y)?

Czy okresowe zaświadczenie (od 2003r.) o niepełnosprawności w stopniu lekkim stanowi podstawę do umorzenia?

#3 Guest_Gośc

Guest_Gośc
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 01:13

Witam co kiedy wierzycielka jest złośliwa , gdy ja spłaciłem całą należność do OPS ,oni zeszli z zajęcia komorniczego ,a komornik ściąga mi alimenty bieżące , a ja chcę płacić sam . A wierzycielka odsyła alimenty o de mnie .przepisy mówią o złośliwości wierzyciela. Przykro mi ale to nie jest sprawiedliwe bo pomocy niema i nie będzie , przepisy swoje a możemy marzyć i próbować bez końca . dziękuje
.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 18:34

Bo wierzycielka ma cię dokładnie tam gdzie miałeś ją ty kiedy musiała iść do komornika,wpłać sobie łaskawco depozyt do sądu.

#5 Guest_tarlinka

Guest_tarlinka
  • Goście

Napisano 04 marzec 2012 - 12:29

Przepis 883 dotyczy jedynie egzekucji z wynagrodzenia za pracę (patrz rozdział w jakim się znajduje). czy wpłata za 6 miesięcy alimentów do depozytu, gdy egzekucja prowadzona jest z rachunku bankowego również upoważnia do złożenia wniosku o umorzenie postępowania egzekucyjnego?

#6 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 26 marzec 2012 - 19:47

prawda taka kobiety tylko maja prawo. facet zawsze jest najgorszy. nasze pl prawo jest do bani wszystkie sady sa nie sprawiedliwe a komornicy to zwykli zlodzieje.

#7 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 26 marzec 2012 - 20:06

Witam co kiedy wierzycielka jest złośliwa , gdy ja spłaciłem całą należność do OPS ,oni zeszli z zajęcia komorniczego ,a komornik ściąga mi alimenty bieżące , a ja chcę płacić sam . A wierzycielka odsyła alimenty o de mnie .przepisy mówią o złośliwości wierzyciela. Przykro mi ale to nie jest sprawiedliwe bo pomocy niema i nie będzie , przepisy swoje a możemy marzyć i próbować bez końca . dziękuje
.

To nie do końca tak .Wnioskuję z tego co napisałeś ,że wszczęcie egzekucji komorniczej było uzasadnione. Zatem nawet po spłaceniu długu może ta egzekucja być i trwać nadal ...na alimenty bieżące. O jej zniesieniu może zdecydować wierzyciel.

#8 Guest_xena

Guest_xena
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 00:10

A co ma Zrobić człowiek gdy nie stać go na spłatę długu z funduszu. Bo nie pracuje a zlot rośnie . W jakim przypadku można umorzyć spłatę Zaległych alimentów do funduszu alimentacyjnego

#9 Guest_Asik1234

Guest_Asik1234
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 03:38

Wiesz co przykro mi to mówić ale chyba pogodzic sie z tym że dzieki braku funduszy, polskie sądownictwo uczyni z Ciebie prędzej czy póżniej kryminalistę, współczuję Ci poniewaz sam mam podobna sytuacje tylko że u mnie nie chodzi o pieniadze tylko o zasady i prawdę, pozdrawiam.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 14:55

Co mam napisać w wniosku o braku zgody na umorzenie egzekucji komorniczej?

#11 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2013 - 01:51

.

To nie do końca tak .Wnioskuję z tego co napisałeś ,że wszczęcie egzekucji komorniczej było uzasadnione. Zatem nawet po spłaceniu długu może ta egzekucja być i trwać nadal ...na alimenty bieżące. O jej zniesieniu może zdecydować wierzyciel.

Ps. Ostatnio doczytałem się ,że był wyrok sądowy \ nie pamiętam w jakim sądzie \ w którym sąd nakazał wierzycielce zwrot kosztów egzekucyjnych prowadzonych w związku z alimentami na rzecz dziecka. Sprawa dotyczyła skierowania sprawy na drogę postępowania egzekucyjnego przez wierzycielkę z przyczyn nie uzasadnionych.Konkretnie powodem było dziecko Ale jego przedstawicielem ustawowym matka.
Proponuje zadać pisemne pytanie komornikowi w tym zakresie. Pisemne .

#12 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2013 - 01:54

A co ma Zrobić człowiek gdy nie stać go na spłatę długu z funduszu. Bo nie pracuje a zlot rośnie . W jakim przypadku można umorzyć spłatę Zaległych alimentów do funduszu alimentacyjnego

Należy najpierw ustalić dlaczego nie pracuje?

#13 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2013 - 02:12

Wiesz co przykro mi to mówić ale chyba pogodzic sie z tym że dzieki braku funduszy, polskie sądownictwo uczyni z Ciebie prędzej czy póżniej kryminalistę, współczuję Ci poniewaz sam mam podobna sytuacje tylko że u mnie nie chodzi o pieniadze tylko o zasady i prawdę, pozdrawiam.

Tylko ciekawe dlaczego Polskie sądownictwo nie bada tak skrupulatnie obowiązku alimentacyjnego drugiej strony? Bo mu wygodnie? To za co to sądownictwo bierze publiczne pieniądze? I jeszcze skazuje na banicję za publiczne pieniądze.Iza publiczne pieniądze ten wyrok będzie wykonywany.
Jeżeli państwo\sąd żąda od obywatela spełniania swojego obowiązku to najpierw państwo\sąd musi spełniać swój obowiązek.W tym stworzyć możliwości obywatelowi wypełnienia tego obowiązku.Już za PRL mówiono ,że państwo samo się wyżywi.Nie po to człowiek zszedł z drzewa i utworzył państwo by było dla niego barykadą. Lecz po to by było dla niego ostoją.Rządzący są nie wydolni i niedługo będą uciekać szosą zaleszczycką jak w 1939 roku.Zostawiając państwo i naród na pastwę losu. A w pierwszej kolejności ten co nie umie liczyć i pomylił się o 27 mld złotych i ten ,który na to pozwolił.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2016 - 12:19

mam problem bo place podwujnie alimenty i nikt niechce sie zajac moja sprawa

#15 Guest_pit

Guest_pit
  • Goście

Napisano 26 listopad 2017 - 14:15

Patologia i niezgodnosc z konstytucja .jak mozna prowadzic egzekucje z przyszlych alimentow ?z czegos co nie jest jeszcze wymagane

#16 Guest_wsciekly

Guest_wsciekly
  • Goście

Napisano 06 marzec 2019 - 20:38

Sad ma wszystko gdzies i robia tak jak im wygodnie.

#17 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2020 - 20:28

Poradnik jak pozbyć się komornika znajduję się na Play. Tytuł "PORADNIK jak pozbyłem się egzekucji komorniczej: Komornik .... czyli słodka zemsta byłej żony"

#18 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Poradnik jak pozbyć się komornika znajduję się na Play. Tytuł "PORADNIK jak pozbyłem się egzekucji komorniczej: Komornik .... czyli słodka zemsta byłej żony"

#19 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy