Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Ile kosztuje podział majątku małżonków?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672464 postów

Napisano 25 luty 2011 - 16:33

Komentarz do artykułu: Ile kosztuje podział majątku małżonków?

#2 Guest_Ilona

Guest_Ilona
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 16:33

No to pięknie, rozwód kosztuje sporo, podział majątku swoją drogą. Trzeba dobrze się zastanowić zanim weźmie się ślub.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 luty 2012 - 13:49

No to pięknie, rozwód kosztuje sporo, podział majątku swoją drogą. Trzeba dobrze się zastanowić zanim weźmie się ślub.

Można zrobić rozdzielczośc majątkową u notariusza w chwili zawierania związku małżeństkiego, wziąść tylko ślub cywilny, wówczas tylko rozwód będzie kosztował.

#4 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 12 luty 2012 - 14:05

Albo dobrze się zastanowić czy brać rozwód.

#5 Guest_michu

Guest_michu
  • Goście

Napisano 23 maj 2012 - 16:14

hehe - podzial u notariusza - pytalem - taksa ponad szesc tysi :)
to juz wole sie dogadac, poczekac kilka miesiecy i zrobic to w sadzie za trzy stowki, z czergo w dodatku polowe zaplaci zona :)

#6 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2012 - 13:57

Czy mogę prosić o rozwinięcie części "Umownie"?
Powiedzmy, że istnieje między małżonkami zgodność w sprawie podziału majątku i nie chcą tego robić z kosztami notariuszy ani fatygować sądu... to najlepszy i najszybszy sposób do którego ludzie powinni być zachęcani - a najmniej miejsca poświęcono temu...

#7 Guest_Pixel

Guest_Pixel
  • Goście

Napisano 17 marzec 2013 - 09:52

Do znudzenia będę młodym i zakochanym powtarzał! INTERCYZA

Dziś po 10 latach małżeństwa obudziłem się w wielkiej ku.pie. Kredyt mieszkaniowy, dwoje dzieci, leniwa a pyskata żona. tzw "prawo" zawsze trzyma stronę matki choćby była podłą suką. Dowodów na to nie brakuje. Radzę więc facetom - INTERCYZA

#8 Guest_malpa1970

Guest_malpa1970
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 15:22

Jesli sie dogadacie mozecie podzielić majatek samemu, czyli ja biore lodowke a ty pralke i nie ma problemu.
Jesli juz wiece co kto wezmie idziecie z lista do notariusza i tam spisujecie umowe. Koszt umowy w/g stawek i w tym miejscu trzeba napisac ze lepszym rozwiazaniem jest zalozenie sprawy w sadzie o podzial majatku.
Jesli przedstawiacie wspolny podzial majatku w sadzie kosztuje to 300zl i jest od reki :)

Jesli calkowicie nie dogadujecie sie co do podzialu majatku skalda sie wniosek o podzial majatku do sadu co kosztuje teraz juz 1000zl.
Do tego dojada koszty np wyceny mieszaknia, samochodu albo koszt zdwokata.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 21:36

TO samo moge polecić wszystkim kobietą nawet tym najbardziej zakochanym bądźcie rozsądne i spiszcie intercyzę.
Ja tego nie zrobiłam, dobrze ze przed małżeństwem miałam mieszkanie bo pewnie zostałabym bez niczego. Pazerny i leniwi mężuś rozliczał mnie i córkę nawet z zawartosci lodówki. Żenujący gatunek bo na miano faceta nie zasługuje.

#10 Guest_zmieszany

Guest_zmieszany
  • Goście

Napisano 28 październik 2013 - 08:16

witam,mam takie pytanie bo nie wiem gdzie je umieścić.
jestem z żoną po rozwodzie 4lata nie mieszkamy razem wyprowadziła się
ja spłacam zaległe rachunki na które dostała pieniądze ale nie zapłaciła i po paru latach zapukał komornik mało tego na wykup mieszkania też nie zapłaciła które był rozłożony na raty też zapukał komornik do mnie i ja to wszystko spłacam zostało mi już mało do spłaty a teraz moja była chce podziału mieszkania i co mam teraz zrobić jak ona tylko długi narobiła wyprowadziła się ja to sam spłaciłem prawie a teraz chce o demie pieniędzy proszę pomóżcie

#11 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 28 październik 2013 - 10:26

witam,mam takie pytanie bo nie wiem gdzie je umieścić.
jestem z żoną po rozwodzie 4lata nie mieszkamy razem wyprowadziła się
ja spłacam zaległe rachunki na które dostała pieniądze ale nie zapłaciła i po paru latach zapukał komornik mało tego na wykup mieszkania też nie zapłaciła które był rozłożony na raty też zapukał komornik do mnie i ja to wszystko spłacam zostało mi już mało do spłaty a teraz moja była chce podziału mieszkania i co mam teraz zrobić jak ona tylko długi narobiła wyprowadziła się ja to sam spłaciłem prawie a teraz chce o demie pieniędzy proszę pomóżcie

Jeżeli ma tytuł prawny do mieszkania to ma prawo żądać podziału mieszkania.
Jeżeli tytuł prawny powstał w trakcie małżeństwa , to również ma prawo do podziału. Chyba ,że mieszkanie zostało zakupione z Twojego majątku osobistego to wtedy nie. Jeżeli oboje podpisywaliście umowę o wykupie mieszkania to masz prawo zasądzić od niej zwrot części opłat. Pieniędzy może żądać ale sąd raczej zdecyduje o sprzedaży mieszkania.Przez właścicieli mieszkania. Nie każdego bowiem jest stać na spłatę współwłaściciela. Jeżeli nie dojdziecie do porozumienia to sąd o tym zdecyduje.

#12 Guest_cleona

Guest_cleona
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2016 - 13:32

oj, intercyza to chyba taka podstawa, nieważne jak bardzo zakochani jesteście. moja koleżanka ponad rok spędziła denerwując się rozwodem... gdyby nie mecenas Budrewicz, to pewnie i wiele dłużej by to trwało a tak to i podział majątku dość sprawnie poszedł :)

#13 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 21:06

W sprawach o podział majątku polecam blog www.podziel.com

#14 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 09:57

W sprawach o podział majątku polecam blog www.podziel.com

#15 Guest_tomasz

Guest_tomasz
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 08:19

Jeżeli ktoś zawiera związek małżeński , a nie zabezpiecza swojego majątku a oraz majątku swoich przodków to jest szalony i nie powinien otrzymać ślubu to powinno być zabronione prawem

#16 Guest_Aska

Guest_Aska
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2021 - 09:34

Wszystko oczywiście zależy, więc nie można podać sztywnej kwoty. Dla mnie podział majątku okazał się korzystny, a reprezentował mnie adwokat Cejrowski z Tczewa i na pewno jestem zadowolona z tego wyboru. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy