Skocz do zawartości

Zdjęcie

Egzekucja alimentów krok po kroku

60 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_kasandra1

Guest_kasandra1
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2011 - 21:45

No i brawa dla pana! Zgadza się dziecko to nie udręka - święta prawda i płacenie alimentów winno być czystą radością. Cieszę się, że wreszcie to pan przyznał. jeśli rodzic nie potrafi sprostać tak małej rzeczy jak alimentacja to rodzicem nie powinien być nigdy.
Brak instytucji alimentów ułatwi życie nie dzieciom ale nierobom, którzy zamiast zarabiać na alimenty , krzyczą o ich zniesienie na forach internetowych.
Pozdrawiam

#22 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2011 - 22:28

Może nie którzy powinni sobie kupić kolejny telewizor albo kolejną parę butów zamiast rodzić dzieci.

#23 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 00:25

tjaaa faktycznie bo zamiast urodzić kupić sobie telewizor, bo tansze to odwychowania dziecka i czas na ogadanie jest, szkoda,że twojej matce nikt nie dał takiej rady ale ty kup se kolezko i telewizor i kupe kaset i do tego gumową laleczke bo jeszcze bardziejdziej beda cie scigac za niepłacone alimenty i sadów nie przekonasz swoja gadką hahaha

#24 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 00:37

Przyjąłem do wiadomości i zastanowię się nad tą myślą glęboką.

#25 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 00:38

Przyjąłem do wiadomości i zastanowię się nad tą myślą glęboką.

Nad lalką czy telewizorem?

#26 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 01:08

Nad wyrażoną pisemnie myślą.Bo to chyba ....myśl była?

#27 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 01:16

Nad wyrażoną pisemnie myślą.Bo to chyba ....myśl była?

Raczej rada....

#28 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 01:31

To w takim razie może skorzystam, jeszcze to skonsultuje.

#29 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 01:52

To w takim razie może skorzystam, jeszcze to skonsultuje.

Mogę podpowiedzieć:-)

#30 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 08:09

Jak czytam wypowiedzi zniecierpliwionego, to zaczynam przekonywać się, że aborcja powinna być szeroko dostępna...
Jak czytam te jego wypowiedzi, to jakbym ojca moich dzieci słyszała - wszystko ma być pod ich dyktando. A jak dziecko nie chce się z ojcem widywać, to winna jest oczywiście matka. No bo kto? Przecież nie biedy tatuś, który raz na jakiś czas zajmie się przez chwilę z dzieckiem. Niczego nie wyjaśni, niczego nie nauczy, niczego nie pokarze, tylko tłumaczy jak bardzo kocha i jak bardzo mama jest zła. Zapamiętajcie tatusiowie. Dziecko nawet kilkuletnie rozumie więcej niż umie wyrazić. Widzi, czuje i samo sobie świat układa. Jeśli uważacie, że mamusie zrobiły im pranie mózgu (bo nie układa się po waszej myśli), wnioskujcie o przebadanie dziecka przez psychologa. Sami także możecie z nim do psychologa chodzić, żeby nie było podejrzeń, że psycholog jest "nastawiony". Tak poradziłam mojemu byłemu. Był z synami u psychologa, w którego sam wybrał. Pojechał specjalnie do innego miasta. Wiedziałam o tym fakcie - nie ingerowałam. Efekt kilku wizyt był dla niego negatywny. Dzieci "wygarnęły" co im na sercu leżało. Tatuś jednak i tak nie zrozumiał, że ponosi jakąkolwiek odpowiedzialność za obecną postawę dzieci, tylko stwierdził, że wszyscy psychologowie są do d...

Alimenty na dziecko (nie ZA dziecko) to nie kara - wielu rodziców nie mieszkających z dziećmi nie robiłoby tego, gdyby nie przymus sądowy.

#31 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:51

Oczywistym jest ,że brak co dziennego kontaktu powoduje zanik więzi.A jak się jeszcze dzieciak nasłucha nawet mimochodem to już wszystko wie i ma swoje racje i wygarnie.Ja uważam ,że należy mniej dbać o czyste spodnie a bardziej o prawidłowy rozwój dziecka.A do tego potrzebny jest również kontakt dziecka z drugim rodzicem. Odpowiedzialny zaś za to jest ten rodzic przede wszystkim ,któremu powierzono opiekę nad dzieckiem .Bo chodzi przecież o dobro dziecka .Opieka to również wychowywanie.

#32 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 marzec 2012 - 16:54

Chyba na mózg upadłeś! Ja mam czworo dzieci. Odprowadzanie i przyprowadzenie do szkoły zajmuje mi 3 godziny dziennie. Ciekawe, jak mam iść do pracy? Kto mi pracę da? Małżonek właśnie w wieku 40 lat poszedł sobie na emeryturę (a co? wolno mu!). Zabrał mieszkanie, samochód, wszystko, co miało w domu jakąkolwiek wartość materialną. Ma kochankę i jest free... A ja zasuwam koło dzieci od rana do rana bez urlopu, wolnego weekendu, czy chorobowego... Wypadałoby zapakować dzieci, postawić mu pod progiem- niech sobie chowa za emeryture, która i tak jest dużo wyższa, niż alimenty, które płacił. A ja sobie spokojnie pójdę do pracy... Tylko nie wiem, czy dzieciom mieszkanie z takim gnojem co je zostawił wyjdzie im akurat na zdrowie.

#33 Guest_andruszka

Guest_andruszka
  • Goście

Napisano 06 marzec 2012 - 14:02

no widzisz ,iż matka ma prawo do 14 -go roku życia dziecka ,ma prawo siedzieć w domu ,i nie pracować ,więc nie wymyślaj kobiecie ,bo wam się w głowach przewraca ,jak nasienie dawać to jest komu ,ale odpowiedzialności 0000,wy zawsze jesteście biedni nigdy do pracy ,ale kochance wszystko ,.skoro wziełeś na siebie obowiązek ,założenia rodziny ,to mniej swoją godność w płaceniu alimentów ,i nie róbcie ze swoich byłych żon czarownic ,.bo kochanka jest dobra wtedy gdy masz kase ,(jesteście obleśni )bez grama godności ,kultury .
i honoru jak przystało na dżentelmena .
obąwiązek płacenia alimentów na dziecko ,i na byłą ,jest w waszej kwesti ,na żonę do ukończenia 14-go roku życia ,swojego dziecka .

#34 Guest_Tatuś córeczki

Guest_Tatuś córeczki
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:04

Jak czytam wasze komentarze szanowne Panie to zastanawiam się nad waszym trudnym i pełnym wypominania losem. Ja wychowuję samotnie swoje dziecko już 8 lat, staram się aby wychować ją porządnego człowieka, bez zachłanności, bez złosliwości z szacunkiem do innych. W zamian Ja dostaję od niej to czego jej matka nigdy nie dostała i nie dostanie, miłości dziecka. Mam zasądzone alimenty od żony, Ona przez 8 lat nie dała zł, a Ja, bo ambicja i honor nie pozwala, nie wyciągnąłem od niej zł. I nie potrzebuję jej pieniędzy. Ja też zasuwam od rana do późna wieczora, wiekszość czasu poświęcają córce, tak aby zapamietała swoje dzieciństwo pozytywnie. Odprowadzałem Ją do żłobka, do przedszkola, a teraz do szkoły, i nigdy nie narzekałem na swój los. Wy, odwrotnie, ciągle wam mało. Dziwicie się dlaczego facet od was odszedł? A może trzeba zastanowić się dlaczego to zrobił? I dla waszego zrozumienia, potępiam to że Tatusiowie nie dbaja o swoje "geny", jest to dla mnie odrażające, ale też zastanówcie się że może gdybyście w równym stopniu zadbały o siebie, o dziecko to i również o swojego faceta, a nie traktować go tylko jako reproduktora i robota do zasuwania na wasze utrzymanie. Związek wg mojej myśly polega na tym aby problemy rozwiązywać we dwoje, jak również aby razem utrzymać to co się stworzyło. Każdy chce w zyciu dla siebie jak najlepiej, skoro odszedł od was to nie dlatego że wasz związek był super, tylko dlatego że coś było nie tak.

#35 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 19:06

Tatuś lepiej zdradź kto ci pomaga??? Kto ci pierze,gotuje,sprząta,jak sobie pracujesz do wieczora?I weź się nie ośmieszaj bo jako faceci z reguły zarabiacie więcej weź to powiedz kobiecie stojącej za ladą za 1500 zł.Ty byś może alimentów nie potrzebujesz ona je mieć musi by przeżyć.

#36 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 19:08

A tak nawiasem to może gdybyś o swój związek dbał córka miała by mamę i tatę bo rzucasz oskarżeniami a sam co masz???Rozpieprzoną rodzinę dla dziecka...

#37 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 22:18

"""""" no widzisz ,iż matka ma prawo do 14 -go roku życia dziecka ,ma prawo siedzieć w domu ,i nie pracować ,"""""""

A gdzie jest takie prawo? Bo na pewno nie w Polsce.

#38 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 22:18

"""""" no widzisz ,iż matka ma prawo do 14 -go roku życia dziecka ,ma prawo siedzieć w domu ,i nie pracować ,"""""""

A gdzie jest takie prawo? Bo na pewno nie w Polsce.

#39 Guest_:)

Guest_:)
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 13:15

Dzieci sie ma po to zeby je kochac,cieszyc sie nimi i z nimi,poswiecac im czas i zainteresowanie. Czesliwi sa Ci co je maja i kochaja bo to co dajemy wraca do nas:)

#40 Guest_kazik331

Guest_kazik331
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 23:55

Powiedzcie mi, jak to z tymi alimentami jest. Czy faktycznie muszę je wnosić. Przeczytałem pewien artykuł, konkretniej - http://www.kancelari...y-wobec-dzieci/

I nie wiem, czy jeżeli nie było mojej winy, to muszę płacić alimenty ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych