Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenia rodzinne, gdy jedno z rodziców przebywa za granicą

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671727 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 01:03

Komentarz do artykułu: Świadczenia rodzinne, gdy jedno z rodziców przebywa za granicą

#2 Guest_simiertelny

Guest_simiertelny
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 22:28

ja mam pytanie dlaczego niemiecki urząd odlicza polski zasiłek rodzinny którego nie pobieram w kraju

#3 Guest_wiolatorka

Guest_wiolatorka
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 03:01

Pomimo ze mialam placone alimety przez ojca mojego syna ktore byly zasadzone w sadzie,a on przebywal za granica musialam splacic caly zasilek rodzinny wraz z dodatkiem od wielodzietnosci i odsedkami,nie zyjac z nim w zwiazku i nie prowadzac wspolnego gospodarstwa domowego podkreslam ze po za alimetami nie otrzymalam zadnych innych pieniedzy.Jestem zszokowana dlaczego tak mnie potraktowalo Polskie panstwo.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2014 - 12:31

Mó mąż jest kierowcą tira ,jeździ po wszystkich krajach UE śpi w samochodzie dzisiaj jest np. w Niemczech ,jutro w Dani a po jutrze w Polsce. Pani od zasiłków rodzinnych

#5 Guest_Margo

Guest_Margo
  • Goście

Napisano 21 listopad 2014 - 12:59

Mój mąż jest kierowcą tira, jeździ po wszystkich krajach UE, śpi w samochodzie dzisiaj jest w Niemczech ,jutro w Danii a po jutrze w Polsce Pani od zasiłku rodzinnego stwierdziła że następuje koordynacja systemu zabezpieczenia społecznego, gdyż na umowie jest napisane "miejsce pracy Polska i kraje UE".Wszelkie tłumaczenia nie pomogły że jest ubezpieczony w ZUS, jaki charakter ma jego praca. W wyniku tego mamy wstrzymany zasiłek rodzinny sprawa trafiła do Torunia. Odpowiedzi można się spodziewać w ciągu od 2m-cy do 2 lat. W wyniku tego moje dziecko zostało bez grosza uczy się 40 km. od domu i najprawdopodobniej będzie musiał zrezygnować z mieszkania w internacie bo mnie na to po prostu nie stać.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 10:16

w 2008 roku zlozylem druk e 411 rops w katowicach wypelnil i wydal niemcom niemcy wyplacili kwoty ruznicowe .rops w katowicach w2013 roku cofnol decyzje o nalerznosci w polsce i zarzadal splaty wraz z odsetkami po podsumowaniu odsetki za 6lat przerastaja kwote wyplacona wniemczech swiadczen tak ropsy wkatowicach zarabia na rodzinach wielodzietnych I TAK WYGLADA KOORDYNACJA W WYDANIU POLSKI

#7 Guest_moni

Guest_moni
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2016 - 09:33

Jeżeli ojciec ma odebrane prawa do dzieci czy powilna być koordynacja do zasiłków rodzinnych i nie tylko proszę o pomoc

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 13:43

Witam.Mam taka sytuację;Mąz pracje w Niemczech ma niemiecką umowę ,podatki odprowadzane są w Niemczech od marca tego roku.Mamy autystycznego synka na którego pobieram swiadczenie i zasiłek pielegnacyjny w Polsce poniewaz tutaj mieszkam wraz z synem i tu mały chodzi do przedszkola w Pl.Czy w takim wypadku Polska czy Niemcy powinny wypłacac mi swiadczenie pielegnacyjne?Pytam bo bede musiała wysłac informacje do Rops i nie wiem na co sie przygotowac czy wstrzymaja mi swiadczenie w pl i bede musiala oddac te ktore było wypłacane od marca? Niestety człowiek uczy sie całe zycie nie wiedziałam ze trzeba informowac mops o takich sprawach(zasiłek nie zalezy od dochodu wiec nie przyszlo mi to do głowy-moj bład w mysleniu),prosze o rade.W Polsce nie pobieralismy z mezem nigdy na syna swiadczen rodzinnych gdy poprosilam o te pismo mops celem uzyskania rodzinnego z Niemiec dostałam wezwanie do wyjasnienia tej sprawy i musze teraz wypełnic załacznik o pracy meza w Niemczech który wyslą do Ropsu.Chodzi tu o koordynację systemu zabezpieczen społecznych,nie wiem teraz czego się spodziewać Pani z Mops mnie niezle nastraszyła bo powiedziała że nie wie jaka decyzję podejmie Marszałek :(

#9 Guest_Zzz

Guest_Zzz
  • Goście

Napisano 06 maj 2017 - 07:27

Jeśli osoba przebywająca w Polsce z dzieckiem ma opłacane składki emerytalnego-rentowe z jakiegokolwiek tytułu Polska jest krajem pierwszeństwa do wypłaty swiadczen. Tak samo jest gdy osoba pracująca za granica jest oddelegowana z Polskiej firmy która rozlicza się w Polsce i w Polsce opłaca ZUS. Natomiast w ropsach są tysiące wniosków, a po kilku pracowników, wiec to trwa... niestety jest to wąskie gardło i chyba jedyny urząd gdzie jest za mało pracowników.

#10 Guest_Syluli

Guest_Syluli
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2017 - 07:58

Witam. Jestem z moim mężem po rozwodzie. On pracuje za granicą. Jak długo mogę czekać na odpowiedź rops-u w sprawie 500+ i zasiłku rodzinnego. Zaznaczam ze ja nie pracuje i sama wychowuje dzieci.

#11 Guest_Monia 22

Guest_Monia 22
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 08:17

Wszystko pięknie wygląda w opisie. Tylko czy właściwe organy interesują się ile czasu czeka się na wydanie decyzji o wznowieniu 500 + po zakończeniu koordynacji.Czekam już 9 miesięcy. Mąż wyjeżdża do pracy w Szwajcarii na 6 miesięcy. Ja pracuje w Polsce. W tym czasie w Polsce zawieszone jest świadczenie. Po powrocie męża otrzymuje pieniążki . Natomiast nie mogę się doczekac wypłaty zaległych świadczeń.

#12 Guest_KATARZYNA

Guest_KATARZYNA
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 16:08

DZIEN DOBRY JA MAM TAKIE PYTANIE ILE SIE CZEKA NA TAK DECYZJE O DOSTANIU 500 PLUS W POLSCE MAZ PRACUJE ZAGRANICA WSZYSTKO JEST JUZ W OPIECE ZGLOSZOE TYLKO NIEWIEM ILE SIE CZEKA

#13 Guest_Lena

Guest_Lena
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 00:23

Witam. Ja czekam dwa lata za decyzja z Poznania w sprawie świadczenia rodzicielskiego, i moim zdaniem to jest jakas przesada żeby sobie robić żarty z ludzi

#14 Guest_Aniulkaaaa

Guest_Aniulkaaaa
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 22:09

Witam mam pytanie ,czy jesli mam zasadzone alimenty ,ojciec dziecka przebywa za granica a chciałabym złożyć wnioski na świadczenia rodzinne czy będę musiała czekać na decyzję marszałka ? ( wiąże się to z kilkumiesiecznym oczekiwaniem) czy nie będzie im potrzebne już tego sprawdzać ponieważ mam przyznane te alimenty a może czy jesli dogadam się z byłym partnerem o to żeby wziął tam u nich z urzędu takie zaświadczenie że nic tam na naszą córkę nie pobiera czy to wystarczy ?

#15 Guest_K

Guest_K
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 18:01

Czekam od 2012 roku. Mój były pracuje w Szwecji. Wszyscy mnie zbywaja, żadnej odpowiedzi. Czy mogę iść do sądu?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych