Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak złożyć wniosek o obrońcę z urzędu

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671554 postów

Napisano 21 październik 2010 - 17:13

Komentarz do artykułu: Jak złożyć wniosek o obrońcę z urzędu?

#2 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 21 październik 2010 - 17:13

Bzdury!!! wniosek o adwokata z urzedu składmay bezposrednio do akt sprawy w sekretariacie Sądu i od razu dostniemy tam formularz do wypełnieneia w którym wpisujemy swoje dochody i wydatki, o tym czy dostaniemy adwokata zdecyduje Sędzia a nie prezes Sądu, o tym kto będzie naszym pełnomocnikeim zdecyduje Okręgowa Rada Adwokacka jeśli oczywiście Sędzia wyrazi zgodę a nie ma podstaw do odmowy jeśli mamy trudną sytuację materialną, w razie gdyby jednak nie wyraził zgody piszemy zażalenie na postanowienie i decyzję podejmuje Sąd wyższej instancji.

#3 Guest_czarny

Guest_czarny
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 16:00

czy w uzasadnieniu można napisać, że pracuje się dorywczo czy tez lepiej napisać, że nie pracuje się wcale? bo przecież praca na czarno to nielegal, ale trzeba coś skrobąć z czego się utrzymuje, więc co mam napisać. Mam narzeczoną i dziecko, więc wiarygodne będzie napisanie utrzymanie przez rodziców?;)

#4 Guest_Cezary oskarzony i z urzędu

Guest_Cezary oskarzony i z urzędu
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2016 - 06:38

moniko masz rację, to sędzia sprawozdawca "daje" nam albo nie adwokata, nie prezes. Prezes zwraca się jedynie do ORA i tyle w temacie. ORA typuje pierwszego z listy mecenasa i jeśli nie ma sprzeciwu jest on obrońcą vel pełnomocnikiem.

#5 Guest_mogiła

Guest_mogiła
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 17:48

mozna wysłac pisemną prośbe do prokuratury o przydzielenie adwokata z urzędu

#6 Guest_dziadek

Guest_dziadek
  • Goście

Napisano 14 luty 2017 - 20:30

Jestem emerytem rolniczym mam 900 zł neto dochodu z emerytury i nic poza tym. mam sprawę karną. Po wyroku I instancji. chciałem złożyć apelację, czy przysługuje mi adwokat z urzędu. W chwili obecnej składam o wydanie wyroku z uzasadnieniem.zapytuję w jakim terminie składać wniosek do sądu o przyznanie adwokata z urzędu?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2017 - 01:57

"Sędzia sprawozdawca" jak może to nie daje, bo po co ma się mocować z łebskim adwokatem, skoro łatwiej i prościej załatwi na szaro obywatela bez obrońcy - i np. nie bedzie miał uchylenia wyroku od czapy z przyczyn chocby formalnych.

#8 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 27 październik 2017 - 11:11

Moja córka prawdopodobnie będzie miała sprawę cywilną uszkodzenia ciała jest pełnoletnią ale nie pracuje uczy się w wyższej szkole to jaki ma dochód wpisać skoro nie ma .Musi przedstawić sytuację rodziny ???mamy i taty ??

#9 Guest_Justi

Guest_Justi
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 21:42

Czy o przyznanie adwokata rodzinnego z urzędu się pisze na jakimś wniosku

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych