Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Policja potrzebuje nakazu do przeszukania mieszkania

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671913 postów

Napisano 11 sierpień 2010 - 23:43

Komentarz do artykułu: Czy Policja potrzebuje nakazu do przeszukania mieszkania?

#2 Guest_KAK

Guest_KAK
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2012 - 12:41

NIGDY NIE WYRAŻĘ ZGODY NA PRZESZUKANIE BEZ PISEMNEGO NAKAZU! CZY ZATEM BEZ MOJEJ ZGODY POLICJA MOŻE WEJŚĆ DO MOJEGO MIESZKANIA PRZY UZYCIU SIŁY? ... Moim zdaniem, NIE ! ... Pan prawnik jeszcze musi się dużo uczyć!

#3 Guest_-praw-karrinnkka

Guest_-praw-karrinnkka
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2012 - 18:34

Jest możliwe dokonanie przeszukania bez pisemnego nakazu, to wynika wprost z art. 220 par. 3 k.p.k., na okazanie legitumacji służbowej, wtedy musi być zatwierdzone następczo przez sąd lub prokuratora.

#4 Guest_qmak

Guest_qmak
  • Goście

Napisano 28 listopad 2012 - 00:45

Tak mój drogi. Policja może wejść do Twojego mieszkanka przy użyciu siły a twoje zdanie nikogo nie obchodzi.

#5 Guest_kowalski Marian

Guest_kowalski Marian
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 13:42

Proszę o poradę prawną Policja dokonała przeszukania całego domu mimo ze na nakazie wystawionym figurował adres nie zgodny z adresem mojego zameldowania Przeszukano pomieszczenia będące własnoscia tylko mojej zony i moje mieszkanie fizycznie mimo ze adres na nakazie był inny Podstawą przeszukania była kolesiowa przysługa komendata Policji i mojego sąsiada który podejrzewał mnie ze ja mu pobrudziłam elewacje na kwotę 100 zl -wykroczenie a policja uznała ten czyn za przestępczy Czy 3 policjantów może przeszukiwać w obecnosci 1 domownika ? Czy nakaz kopię lub ksero maja policjancie obowiazek pozostawić w miejscu przeszukania .Brak kopi nakazu moze przczynić się do dopisywania np adresów czy innych nazwisk Przeszukano bez nakazu pomieszczenia domu i to hotelowe będące własnoscia tylko mojej zony adres inny i nazwisko inne niz moje Tak to moga przeszukiwać całe klatki schodowe i wszystkie domostwa Pozdrawiam

#6 Guest_lenaxinska

Guest_lenaxinska
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 15:11

Polska to kraj bezprawia jak to czytam....

#7 Guest_Prawa Człowieka

Guest_Prawa Człowieka
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 20:14

To Policja Polska łamie Prawa Człowieka ,ORAZ KONSTYTUCJA PAŃSTWA POLSKIEGO Dz.U. 1997 nr 78 poz. 483 ART.50 . Zapewnia się nienaruszalność mieszkania.Przeszukanie mieszkania ,pomieszczenia lub pojazdu może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony . Art.8 .1 .Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.Art.32. 1.Wszyscy są wobec prawa równi.Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2.Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym ,społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Zachowanie przypomina z czasów stalinowskich ,kiedy "Prawa Człowieka" były łamane .W okresie międzywojennym Konstytucja Rzeczypospolitej z dnia 17 marca 1921 roku.
Artykuł 100. Mieszkanie obywatela jest nietykalne.Naruszenie tego prawa przez wejście do mieszkania ,rewizję domową i zajęcie papierów lub nieruchomości ,poza koniecznością wykonania zarządzeń administracyjnych ,opartych na wyrażnem upoważnieniu ustawowem ,może nastąpić tylko na polecenie władz sądowych w sposób i w wypadkach ,ustawą przepisanych. Strona 19 /26.

#8 Guest_Kot789

Guest_Kot789
  • Goście

Napisano 12 marzec 2013 - 15:27

oczywiście przypadki niecierpiace zwloki, wymuszajace przeszukanie na legitymacje, to wiekszosc przypadkow

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:50

Na Legitymacje,czyli praktycznie zawsze !

#10 Guest_Jakim

Guest_Jakim
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 04:00

Tak k***a, pewnie jak uznają że sprawa niecierpiąca zwłoki.Wróćmy jeszcze do praw szlacheckich i prawa pierwszej nocy, niech przyjdzie i podymamoja zone...

#11 Guest_ronaldo

Guest_ronaldo
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 21:32

real grol z szalake i real wygral 6 1 real mial pomaranzowe podkoszulki z szalake niebieskie

#12 Guest_lewandowski

Guest_lewandowski
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 21:33

lewandowski jest najlepszy zawodnikiem

#13 Guest_ArK

Guest_ArK
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2015 - 23:43

a co jak zrobią przeszukanie i nic nie znajdą?

#14 Guest_ArK

Guest_ArK
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2015 - 23:44

źle zadałem pytanie! a co będzie jak zrobią przeszukanie bez nakazu lub zgody przełożonych i nic nie znajdą ?!?!

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2015 - 12:45

źle zadałem pytanie! a co będzie jak zrobią przeszukanie bez nakazu lub zgody przełożonych i nic nie znajdą ?!?!

To powiedzą - do widzenia i pójdą sobie.

#16 Guest_Carl121

Guest_Carl121
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 21:22

Co jeżeli zgłoszę żądanie przesłania nakazu przeszukania, po przeprowadzonym przeszukaniu na blachę, a takowego nie otrzymam? (minął już prawie rok i nic) Mogę ubiegać się o zwrot przedmiotów? Jak tak to jak?

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2015 - 02:12

to powiedza,ze mieszkanie sprawzdzali,i zostawili go w idealnym porzadku...

#18 Guest_Gregor

Guest_Gregor
  • Goście

Napisano 08 luty 2016 - 21:06

Jakie to są sytuacje niecierpiące zwłoki. co kryje się pod tym pojęciem? Czy np. jeżeli ktoś zgłosi, że podejrzewa daną osobę, że ona mu ukradła auto to czy policja nie mając na to dowodów może dokonać przeszukania mieszkania bez zgody Prokuratora?

#19 adrian4

adrian4

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 10 luty 2016 - 13:04

jak tak dalej pójdzie to nawet na kartę wędkarska będą mogli przeszukać mieszkanie.

Najlepsze, najtańsze oc - zestawienie

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 luty 2016 - 13:12

Jakie to są sytuacje niecierpiące zwłoki. co kryje się pod tym pojęciem? Czy np. jeżeli ktoś zgłosi, że podejrzewa daną osobę, że ona mu ukradła auto to czy policja nie mając na to dowodów może dokonać przeszukania mieszkania bez zgody Prokuratora?

Do znalezienia auta, to raczej nie trzeba przeszukiwać mieszkania, nie zmieści się w nim nawet fiat 126p ale już np. garaż można przeszukać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych