Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy pracodawca może podsłuchiwać rozmowy pracownika

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671967 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 21:11

Komentarz do artykułu: Czy pracodawca może podsłuchiwać rozmowy pracownika

#2 Guest_operatio

Guest_operatio
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 21:11

Szanowna Pani. Przeczy pani sama sobie. "kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony.." Dla Pani informacji Pracodawca jest ZAWSZE UPRAWNIONY do uzyskiwania wszelkich informacji na temat pracy swoich pracowników zatrudnionych u siebie na umowę o pracę. Jeżeli zatem telefon służbowy jest przeznaczony pracownikowi wyłącznie do celów uzyskiwania przychodów firmy, a innej prawnej możliwości wykorzystywania środków firmy nie ma, to pracodawca zawsze może takowy podsłuch stosować.
Pozdrawiam i polecam zdać ponownie maturę, podobno dzis uczą już rozumienia tekstu pisanego i wyciągania poprawnych wniosków.

#3 Guest_heniek

Guest_heniek
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 11:41

mature widać, że ty kupiłeś na marnym bazarze, pracodawca może podsuchiwać jeżeli powiadomi pracownika o tym fakcie i tyle w temacie idź pajacu do książek, a później wróć doić krowy

#4 Guest_B-mol

Guest_B-mol
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 16:33

DO "Heniek"
Pokazałeś swoją inteligencję i kulturę - gratuluję ,Nic dodać -Nic ująć!
A swoją drogą telefon służbowy służy do rozmów tylko służbowych , dziś
raczej każdego stać na telefon komórkowy i z niego może sobie prowadzić
prywatne rozmowy ile tylko chce -pod warunkiem że te rozmowy nie odbijają
się niekorzystnie na wykonywanej pracy.

#5 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2014 - 10:36

Sam korzystam,ze Spyloggera do monitorowania moich pracowników ale każdy o tym wie i jest świadomy że informacje nie mogą wyjść poza drzwi firmy.

#6 Guest_111

Guest_111
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2014 - 20:07

witam Mnie cały czas podsłuchują i nic mi nie mogą zrobić bo o tym nie zostałem oficjalie poinformowany

#7 Guest_Biurowiec

Guest_Biurowiec
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 14:32

Witam, Proszę o komentarz co do monitoringu w biurze z mikrofonem. Interesuje mnie czy Szef może słuchać rozmów pracowników bo co do wizji to tylko monitoring niby. Czekam na rzeczowe odpowiedzi.

#8 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 18:42

u mojego poprzedniego pracodawcy część zespołu zaczęła podejrzewać, że jesteśmy nielegalnie podsłuchiwani no ale wiadomo, nikt do szefa nie pójdzie i nie spyta, wynajęliśmy po cichu grupę detektywistyczną Trójmiasto i bardzo sprawnie znaleźli wszystkie podsłuchy a cała sprawa miała swój finał w sądzie

#9 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 27 listopad 2016 - 00:32

Mam pytanie moja mama pracuje w sklepie spożywczym w kt.znajduje się monitoring a przy samej kasie fiskalnej podsluch. Czy jest taka sytuacja dopuszczalna???

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2016 - 11:15

Mam pytanie moja mama pracuje w sklepie spożywczym w kt.znajduje się monitoring a przy samej kasie fiskalnej podsluch. Czy jest taka sytuacja dopuszczalna???

Jest dopuszczalna, jeśli mama o tym wie. Nie byłaby dopuszczalna, gdyby podsłuch i monitoring były zainstalowane i wykorzystywane bez wiedzy pracownika.

#11 Guest_David

Guest_David
  • Goście

Napisano 27 maj 2017 - 12:49

Na stacjach paliw sieci Moya są montowane kamery z mikrofonami, podsłuchuje się tam pracowników (kierownicy stacji mają taki obowiązek, nawet w nocy) ale także klientów którzy siedzą w kąciku bistro i mają nad głową taką kamerę, oczywiście nikt z przebywających tam pracowników i klientów o tym nie wie, jak "u Sowy", dlaczego nikt do tej pory się tym nie zajął!!! Co można z tym zrobić?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2017 - 09:51

Na stacjach paliw sieci Moya są montowane kamery z mikrofonami, podsłuchuje się tam pracowników (kierownicy stacji mają taki obowiązek, nawet w nocy) ale także klientów którzy siedzą w kąciku bistro i mają nad głową taką kamerę, oczywiście nikt z przebywających tam pracowników i klientów o tym nie wie, jak "u Sowy", dlaczego nikt do tej pory się tym nie zajął!!! Co można z tym zrobić?

Zgłosić sprawę w prokuraturze. Oczywiście sam to musisz zrobić, a nie zlecać robotę nam, czyli internautom.

#13 Guest_Gosć

Guest_Gosć
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 11:23

W moim zakładzie pracy wykryliśmy podsłuch założony przez szefa o którym żadnym z pracowników nie wiedział. Co możemy zrobić w tej sytuacji? Gdzie się z tym zwrócić?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 11:51

W moim zakładzie pracy wykryliśmy podsłuch założony przez szefa o którym żadnym z pracowników nie wiedział. Co możemy zrobić w tej sytuacji? Gdzie się z tym zwrócić?

Najpierw do szefa, bo łamie prawo, a jeśli nie zdejmie podsłuchu, do PIP i sądu pracy.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 11:14

Proszę o informację, co w sytuacji, gdy pracownik nie popełnił żadnego przestępstwa, a podsłuchiwany jest jego telefon prywatny? Proszę o informację, co się dzieje i czy mogę iść do sądu, jeśli po wielu miesiącach, kiedy już dawno nie pracuję u tego pracodawcy, byłam dwa lata w domu z dzieckiem, nękano mnie w kolejnej pracy, ten wcześniejszy pracodawca nadal mnie podsłuchuje? Czy mam szansę wygrać sprawę z dużą, bardzo dobrze znaną, globalnym korporacją? Ta firma podsłuchuje nawet telefony moich dzieci (są w podstawowej szkole, więc ciężko wymagać od nich, żeby pracowały) i jej pracownicy wiedzą dokładnie, gdzie spędzam wakacje, mimo, że nie piszę o tym na fb, nikomu się tym nie chwalę, co więcej - nawet sama czasem nie mam w połowie weekendu sprecyzowanych planów urlopowych, ale w poniedziałek oni wiedzą, gdzie byłam. Jak uwolnić się od tej nienormalnej sytuacji, skoro już dawno tam nie pracuję i do tej pory szanowałam te firmy...

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 11:38

Proszę o informację, co w sytuacji, gdy pracownik nie popełnił żadnego przestępstwa, a podsłuchiwany jest jego telefon prywatny? Proszę o informację, co się dzieje i czy mogę iść do sądu, jeśli po wielu miesiącach, kiedy już dawno nie pracuję u tego pracodawcy, byłam dwa lata w domu z dzieckiem, nękano mnie w kolejnej pracy, ten wcześniejszy pracodawca nadal mnie podsłuchuje? Czy mam szansę wygrać sprawę z dużą, bardzo dobrze znaną, globalnym korporacją? Ta firma podsłuchuje nawet telefony moich dzieci (są w podstawowej szkole, więc ciężko wymagać od nich, żeby pracowały) i jej pracownicy wiedzą dokładnie, gdzie spędzam wakacje, mimo, że nie piszę o tym na fb, nikomu się tym nie chwalę, co więcej - nawet sama czasem nie mam w połowie weekendu sprecyzowanych planów urlopowych, ale w poniedziałek oni wiedzą, gdzie byłam. Jak uwolnić się od tej nienormalnej sytuacji, skoro już dawno tam nie pracuję i do tej pory szanowałam te firmy...

Możesz zgłosić sprawę w prokuraturze, jeśli oczywiście masz niezbite dowody na to, że jesteś podsłuchiwana, a nie są to tylko przypuszczenia.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 11:53

Ta firma podsłuchuje nawet telefony moich dzieci (są w podstawowej szkole, więc ciężko wymagać od nich, żeby pracowały)...

A to już raczej zakrawa na paranoję... Duża korporacja podsłuchująca dzieci...

Nie mówiąc, że w połowie weekendu to się raczej trudno wybrać na urlop, o którym można by było gdziekolwiek rozmawiać w poniedziałek.

Niespójne to wszystko, a co miałoby na celu to już totalna zagadka.

#18 Guest_pier

Guest_pier
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:31

Znam takie podsłuchiwane osoby , mają na imię FOBIA

#19 Guest_Pytanie

Guest_Pytanie
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2019 - 21:59

A co jeśli do legalnie założonego podsłuchu/monitoringu ma dostęp osoba, która nie jest przełożoną pracowników i nie jest osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo? Np. jest to pracownik formalnie taki, jak inni lub zdegradowany przełożony, do równoważnej funcji, jak pozostali pracownicy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych