Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy osoba bezrobotna może założyć firmę

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671918 postów

Napisano 07 maj 2010 - 00:47

Komentarz do artykułu: Czy osoba bezrobotna może założyć firmę

#2 Guest_rat

Guest_rat
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 00:47

pewnie że można a nawet jak unia nie popatrzy na nas przychlnie to z dobrym planem można się o kredyt starać np. w pakiecie na start w getinie można dostać trochę kasy na rozruch i jak ktos chce konto do tego odpowiednie

#3 Guest_pstrong

Guest_pstrong
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 08:08

banki rzeczywiscie powoli otwieraja linie kredytowe dla starterow, ale oczywiscie na poczatku nie ma co liczyc na straszne kokosy

#4 Guest_Nikoś

Guest_Nikoś
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 09:56

Pewnie że można założyć. Najtrudniejsze pierwsze kroki. Dobry biznesplan i rozeznanie z konkurencją to podstawa. Oczywiście bez kasy ani rusz dlatego kredyt często się kłania, ale nie ma to jak na swoim.

#5 Guest_cocos

Guest_cocos
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 11:35

...Tylko we Wrocławiu trzeba mieć jeszcze żyranta o zarobkach ponad przeciętnych,pochodzić na kurs PUP-u w którym uświadomią,że tak naprawdę to nie ma szans i napisać wniosek(biznesplan)w stylu opowiadania sci-fiction,które zrobi wrażenie.

#6 Guest_Timmon

Guest_Timmon
  • Goście

Napisano 05 listopad 2010 - 13:08

Osobiści jestem zdania, że jeśli tylko ma się ciekawy pomysł, wiedzę i wielkie chęci to droga do założenia własnego biznesu stoi w tym momencie otworem. Polecam ciekawy wywiad na ten temat z Michałem Szaniawskim z projektu TEKLA PLUS, w którym pada kilka ciekawych porad: http://www.inwestycj...y;105873;0.html

#7 Guest_iras2015

Guest_iras2015
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2015 - 22:59

Wsparcie w Starcie - super pomoc Państwa ... u mnie euforia zakonczyła sie na żyrantach a jeszcze lepiej (wg doradcy) hipoteka ... tylko skad ja biedny bezrobotny wezmę żyrantów (dwóch ponad średnią krajową) jakbym miał dwóch takich w rodzinie to bym Panstwa o pomoc nie prosił! a hipoteka? odpada bo niby na czym? majątku nie mam (mieszkam u matki z żoną i dwójką synów, dlaczego tak? bo jeszcze15 lat temu miałem firmę, a potem wypadek i długo długo nic) jestem bezrobotny a pomoc? no cóż pomysł świetny ale tylko jako pierwsze wrażenie, a potem jak zwykle, nie dla psa kiełbasa :-(

#8 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 09:53

Mam pytanie. Czy jako osoba otwierajaca firme z up z dofinansowanej moge rowniez liczyc na zatrudnienie osob z UP w swojej firmie? Czy sa jakies zasady i musze miec najpierw wypracowany jakis budzet a dopiero moge zatrudnic pracownikow?

#9 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 983 postów

Napisano 09 październik 2019 - 11:47

Jak dla mnie samo przez się powinno być zrozumiałe, że tak. Podstawową rolą państwa jest aktywizacja bezrobotnych i zmniejszanie poziomu bezrobocia, a zakładanie własnej firmy właśnie ku temu dąży. Tak na logikę, już nie zaglądając do przepisów prawa.

#10 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 09 październik 2019 - 12:09

Mam pytanie. Czy jako osoba otwierajaca firme z up z dofinansowanej moge rowniez liczyc na zatrudnienie osob z UP w swojej firmie? Czy sa jakies zasady i musze miec najpierw wypracowany jakis budzet a dopiero moge zatrudnic pracownikow?

Możesz, na ogół urzędy wymagają prowadzenia firmy przez co najmniej 6 miesięcy.

#11 Guest_Jack

Guest_Jack
  • Goście

Napisano 12 listopad 2019 - 16:41

istnieje także wiele dofinansowań, które pomogą założyć firmę. nawet 250 000 zł na start dowiedz się jakie masz szanse www.bizplanner.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych