Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niezbędna pomoc dla seniora

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672419 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 12:27

Komentarz do artykułu: Niezbędna pomoc dla seniora

#2 Guest_sinbad

Guest_sinbad
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 12:27

dobry i smutny temat. Moi rodzice mają po 60 lat i chyba niedługo muszę z nimi porozmawiać o opiece, bo czuję, że wisi nad nami ten temat, ale ciężko się zebrać.

#3 Guest_sister

Guest_sister
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 13:18

ja już rozmawiałam na ten temat z rodzicami. Nie powiem, że to była łatwa rozmowa, ale w sumie uzgodniliśmy, że przeniosą się do mnie jak już nie będą dawali rady, sprzedadzą swoje mieszkanko i będą mieli na dokładanie do opiekunki, bo z emerytury może być ciężko.

#4 Guest_roza

Guest_roza
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 15:29

moi chcą do domu starców, bo nie chcą być ciężarem... ich decyzja, a i tak wszyscy będą wkoło patrzeć na mnie jak na wyrodną córkę.

#5 Guest_krysia

Guest_krysia
  • Goście

Napisano 31 marzec 2010 - 15:14

zastanawiam się nad wyjechaniem do pracy w Niemczech jako opiekunka. Promedica24 jest znana i długo na rynku z tego, a do tego mają oddział w Opolu, to mam blisko. Moje znajome z nimi wyjeżdżają i mnie namawiają żebym też spróbowała.

#6 Guest_tinusiacz

Guest_tinusiacz
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2014 - 21:15

czuje sie pokrzywdzona za lata pracy joko taksowkarz

#7 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 07 maj 2019 - 12:34

Dzisiaj coraz częściej seniorzy mogą liczyć na pomoc. To dobrze, zwłaszcza, że rodzina często o nich zapomina.

#8 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 952 postów

Napisano 07 maj 2019 - 12:38

Babcia mojego narzeczonego korzysta z usług pomocy domowej (jeśli nie wiedzie, jak ją wybrać, to tutaj http://blogseniora.p...nie-co-jeszcze/ znajdziecie kilka wskazówek). Ona nie jest w stanie wychodzić, robić zakupów, gotować, ale jednocześnie nie zgadza się na przeprowadzkę do rodziny - woli być samodzielna. A dzięki takiej pomocy może sobie na to pozwolić.

#9 Guest_anetaD

Guest_anetaD
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 22:44

Bardzo dobrze sprawdza się opieka dzienna. W ten sposób działa m.in. Dom Dziennego Pobytu „Seniorek” z Rudy Śląskiej, w którym w godzinach naszej pracy przebywa Mama. Ośrodek funkcjonuje 7.30-17 a więc w godzinach pracy większości osób. To świetne rozwiązanie w sytuacji opieki nad osobą starszą i pracy zawodowej.

#10 Guest_lidka11

Guest_lidka11
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2019 - 13:10

powinno się zdecydowanie więcej przestrzegać starsze osoby przed różnymi naciągaczami, firmami które oferują cudowne sprzęty czy pakiety medyczne; wykorzystują naiwność i niewiedzę takich osób, wydzwaniają i potem proszę jest się posiadaczem zbędnego i bardzo drogiego pakietu medycznego tak jak to Geriamedica wciska; więcej asertywności trzeba wpoić starszym osobom, ktoś dzwoni, namawia to od razu dziękuję i do widzenia...

#11 Guest_kelindra

Guest_kelindra
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2019 - 20:39

Wystarczy po prostu się doinformować i poczytać trochę w sieci jaki pakiet medyczny jest najlepszy, ja babci mojej wykupiłam pakiet medicover elite+ bo dzięki niemu ma nielimitowane wizyty domowe, dodatkowo nie czeka na wizytę nie wiadomo ile, nie ma kolejek jak w nfz, no i co najważniejsze, gdyby cokolwiek się działo złego to oczywiście wszelkie zabiegi w szpitalu też jej przysługują. 

#12 mancity

mancity

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 25 grudzień 2019 - 21:29

Jeśli chodzi o opiekę nad osobami starszymi to polecam wszystkim  "Dom Rodzinny" w Nowym Dworze Mazowieckim W samym domu panuje bardzo rodzinna atmosfera a opieka świadczona jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. To idealne miejsce dla osób z Warszawy, które z różnych przyczyn nie mogą zająć się osobami starszymi. Można wtedy zapewnić im wspaniałą opiekę, w niemal idealnych warunkach.

#13 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 768 postów

Napisano 28 kwiecień 2020 - 22:21

Wiele osób się zastanawia czy robić zapasy na czas koronawirusa czy też nie. Sytuacja jest trudna. Nie każdy w godzinach dla seniorów może udać się do sklepu. Tutaj https://zycieseniora...as-koronawirusa warto sobie zerknąć i poczytać na ten temat. Jest tam wiele przydatnych informacji, które mam nadzieję, że rozwieją wątpliwości. 

#14 Guest_barbarka

Guest_barbarka
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2020 - 07:31

Wiadomo, że seniorzy na każdym kroku szukają oszczędności bo emerytury i renty nie są zbyt wysokie. Dlatego powiedzcie im, że w godzinach 8-12 są obecnie dla nich zniżki na leki w DOZie. Aż 20% rabatu - moim zdaniem to bardzo dużo.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2020 - 11:56

Wiadomo, że seniorzy na każdym kroku szukają oszczędności bo emerytury i renty nie są zbyt wysokie. Dlatego powiedzcie im, że w godzinach 8-12 są obecnie dla nich zniżki na leki w DOZie. Aż 20% rabatu - moim zdaniem to bardzo dużo.

Co to takiego ten DOZ? Nie każdy potrafi rozszyfrować taki skrót. Jak już wysilasz się z reklamą, to rób ją czytelną dla wszystkich.

#16 Juras

Juras

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 14:41

Wystarczy wpisać w Google. DOZ to sieć apteki, można zamawiać u nich też online. Ja najczęściej kupuję u nich nutridrinki Fresubin dla babci bo nie mają problemów z dostępnością, a babci smakują tylko te.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2021 - 11:55

Co to takiego ten DOZ? Nie każdy potrafi rozszyfrować taki skrót. Jak już wysilasz się z reklamą, to rób ją czytelną dla wszystkich.

DOZ to sieć aptek w Polsce Dbam o Zdrowie. Jedne z najdroższych aptek. W innych placówkach można kupować o wiele taniej i też są rabaty. Wiadomo, że reklamują się tylko nieudacznicy, dobrzy nie muszą tego robić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych