Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jaki sposób zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy naruszenie praw pracowniczych

87 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_żona

Guest_żona
  • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 08:57

witam mam problem mąż opowiadał mi jak jego przełożony każe przychodzić mu do pracy na 6 tą ale od 7 mej ma dopiero płacone i grozi mu że zabierze mu 40 % premi prosze o pomoc czy to tak może być? mamy troje dzieci i utrarata części dochodu jest nie do przyjęcia. a i dodatkowe pytanie czy moze pracodawca wysłać kogoś na bezpłatny urlop mimo tego ze ktoś ma jeszcze urlop płatny nie wykorzystany ??? POMOCY

#42 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 13:14

witam mam problem mąż opowiadał mi jak jego przełożony każe przychodzić mu do pracy na 6 tą ale od 7 mej ma dopiero płacone i grozi mu że zabierze mu 40 % premi prosze o pomoc czy to tak może być? mamy troje dzieci i utrarata części dochodu jest nie do przyjęcia. a i dodatkowe pytanie czy moze pracodawca wysłać kogoś na bezpłatny urlop mimo tego ze ktoś ma jeszcze urlop płatny nie wykorzystany ??? POMOCY

Pracodawca łamie prawo w obu przypadkach. U nas możesz uzyskać jedynie pomoc prawną. Do państwowej inspekcji pracy mąż sam musi zgłosić łamanie prawa.

#43 Guest_astym

Guest_astym
  • Goście

Napisano 09 luty 2016 - 18:50

Firma Handlowo Usługowa Eko System

Eko System ul. Ciepłownicza 54 31-574 Kraków .Pracujemy po 10-12 godzin kilku z nas bez umowy ,reszta na pół etatu ,godziny nadliczbowe nie są płacone praca często w wodzie w lecie jeszcze nie ma problemu ,ale w zimie dochodzi do odmrożeń .Mamy już dość tego bezprawia. ,Trwa to już ładnych kilka lat .

#44 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 luty 2016 - 13:27

Firma Handlowo Usługowa Eko System

Eko System ul. Ciepłownicza 54 31-574 Kraków .Pracujemy po 10-12 godzin kilku z nas bez umowy ,reszta na pół etatu ,godziny nadliczbowe nie są płacone praca często w wodzie w lecie jeszcze nie ma problemu ,ale w zimie dochodzi do odmrożeń .Mamy już dość tego bezprawia. ,Trwa to już ładnych kilka lat .

Tylko po co nam internautom o tym napisałeś? Liczysz, że ktoś załatwi za Was sprawę? Sami musicie zgłosić się do państwowej inspekcji pracy lub do sądu pracy.

#45 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 luty 2016 - 17:39

do ter pory mąż mój pracuje na stanowisku kierowniczym po powrocie szefa po chorobie czepi się go o byle co cały czas ogranicza zakres obowiązków a póżniej się czepia co robić

#46 Guest_azor

Guest_azor
  • Goście

Napisano 10 marzec 2016 - 17:51

Inspekcji Pracy spi i jest za pracodawca nawet jak cos zgłosisz to ty wylecisz z pracy a pracodawca się z ciebie smieje a tak to pis miał wszystko uszczelnić heeheheheh nie oplaca się naprawdę jestemy białymi murzynami i tak zostanie amen

#47 Guest_GOSC

Guest_GOSC
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 11:20

FIRMA MARTON 2 MIESCI SIE W ZABRZU PRACUJE SIE TAM BEZ UMOWY I ZA 5ZL KONTROLE I WYMAGANIA A JAK CZLOWIEK SIE ODEZWIE TO JEST JEDNA ODPOWIEDZ ZMIEN PRACE PRACA BEZ UBESPIECZENIA CZY KTOS MOZE POMUC.

#48 Guest_age@poczta.onet.pl

Guest_age@poczta.onet.pl
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2016 - 08:11

Witam, doswiadczenie z doznanych upokorzeń przez pracodawcę jest nie do powtórzenia, ale skoro inspekcja pracy daje propozycje dla oszusta to jak zrozumieć działanie naprawcze jakie winna czynić? Pracodawca na rejestrze jest, ale w rzeczywistości go nie ma , rządzi inna osoba o niewiadomym stanowisku bez okreslonej funkcji, wykonuje czynności wg zalecenia PIP, zmienia umowy o prace bez porozumienia z pracownikiem, ustala co innego a w rozliczeniu jest to co PIP podaje wg. zaleceń niby. Jak zrozumieć pracodawcę który jest na dokumencie a jest nie obecny? Osoba prowadzaca nie ma żadnego okreslonego stanowiska, nie ma żadnego podpisu na dokumentach, oszukuje co miesiąc ludzi na płacach. PIP nie reaguje, jak to zroumieć ? Czy nie sa to układy mafijne?

#49 Guest_opinia

Guest_opinia
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2016 - 19:24

w Żninie tez jest taka firma co dawniej produkowala kolka do wozkow dzieciecych i ogolnie widnieje jako zamknieta zostala sprzedana a taraz idzie produkcja na 3 zmiany i na czarno wszyscy robia a najlepsze w tym wszystkim ze wszyscy co przechodza mysla ze kazdy legalnie robi a tu pech nikt nie ma umowy bo jak sie pytaja pracodawcy o nia to temat ulatnia sie w powietrzu albo wodzeni za nos sa ciekawe kiedy tam sie inspektorzy wybiora

#50 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2016 - 19:49

w Żninie tez jest taka firma co dawniej produkowala kolka do wozkow dzieciecych i ogolnie widnieje jako zamknieta zostala sprzedana a taraz idzie produkcja na 3 zmiany i na czarno wszyscy robia a najlepsze w tym wszystkim ze wszyscy co przechodza mysla ze kazdy legalnie robi a tu pech nikt nie ma umowy bo jak sie pytaja pracodawcy o nia to temat ulatnia sie w powietrzu albo wodzeni za nos sa ciekawe kiedy tam sie inspektorzy wybiora

Jeśli nie zgłosisz tego faktu do inspekcji pracy, to raczej nie licz na to, że inspektorzy sami się wybiorą.

#51 Guest_pracownik

Guest_pracownik
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 17:07

w firmie BUMART w Jankowicach w której pracuje juz ładnych pare lat na każdym kroku mamy doczynienia z mobbingiem a jesli zwróci sie uwage szefowej to odpowiada : "a masz to synku na piśmie" i smije ci sie w twarz. Trzy lata temu znecała sie psychicznie wraz z resztą rodziny nad pracownikiem, który w sumie sam sie zwolnił a później próbował popełnic samobójstwo masakra, ale oczywiście wszystko sie uspokoiło. Teraz znów znaleźli soebie kolejneo kozła ofiarnego i znów pracownik sam sie zwolnił bo nie wytrzymał. Powiedzcie mi czy jeśli mi to zgłosimy do pipu to wezma to na serio bo nie wiemy juz co robić a każdy boi sie o utrate pracy?????

#52 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2016 - 12:34

firma Gerex 2 w Rzezawie dziala na szkode pracownika zatrudnia na najniższej krajowej a placi ina stawkw czy to nie oszustwo?

#53 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2016 - 19:47

Czy to jest mozliwe zeby mojemu tacie nienalezala sieemeritura , bo brakuje mu 1 dzien pracy? A zus niemoze mu pomuc bo nawet Nie potrafia odpowiedziec na pytanie czy gdYby za trudno sie w danej firmie przyznanoby mu czy Nie .czy on musi czekac do wieku 67 Lat

#54 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 10:58

Firma LPP zalega mi z wypłatą sprzed miesiąca. Rzekomo księgowa pomyliła się w rozliczeniu o 24,5 godziny.

#55 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 16:55

witam jest taka firma co ma nas wszystkich na czarno za 7.50 i nikt nic z tym nie robi firma koram topólka 87-875

#56 Guest_Eryk

Guest_Eryk
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 20:27

Witam co się dzieje firmie lambertz to jest okropne krzyczą po ludziach a tam jest zakład chroniony wogule nie zwracają uwagi jak ktoś ma niesprawne ręce tylko krzyczą że to ma być dobrze i szybko robione jak nie potrafię to powinni przestawić na inne stanowisko anie krzyczeć. Tam powinna inspekcja pracy kontrole zrobić to może by się coś zmieniło

#57 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 10 luty 2017 - 09:55

co sie dzieje wtedy jak byly pracodawca nie wyplacic mi premi? oczywiscie nie jest ona wykazywana nigdzie

#58 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 luty 2017 - 10:43

co sie dzieje wtedy jak byly pracodawca nie wyplacic mi premi? oczywiscie nie jest ona wykazywana nigdzie

Jeśli nie jest nigdzie wykazywana i na to godziłaś się, to możesz byłemu pracodawcy nadmuchać.

#59 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 17:13

Witam. Firma trio bud z Głebowice równiez powinna być skontrolowana przez Państwowa Inspekcje Pracy. Wiekszosc pracowników pracuje tam na czarno. Pracodawca nie wypłacił mi ostatniej pensji a do tego się odgraza że zapłaci jak będzie mieć czas i ochotę. Bardzo proszę o kontrolę i anonimowość.

#60 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2017 - 12:02

Witam. Firma trio bud z Głebowice równiez powinna być skontrolowana przez Państwowa Inspekcje Pracy. Wiekszosc pracowników pracuje tam na czarno. Pracodawca nie wypłacił mi ostatniej pensji a do tego się odgraza że zapłaci jak będzie mieć czas i ochotę. Bardzo proszę o kontrolę i anonimowość.

Kto ma zgłosić sprawę do inspekcji pracy, my internauci? A Ty chcesz mieć czyste rączki, tak? Jeśli tam pracujesz, sam zajmij się sprawą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy