Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jaki sposób zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy naruszenie praw pracowniczych

66 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670913 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 20:44

Komentarz do artykułu: W jaki sposób zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy naruszenie praw pracowniczych

#2 Guest_HUGO

Guest_HUGO
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 20:44

JAK KTOŚ LICZY ŻE MU INSPEKCJA PRACY POMOŻE TO SIĘ MOŻE PRZELICZYĆ.MAJĄ Z KONTROLOWAĆ ZAKŁAD DO 30 DNI,A TAK NA PRAWDĘ TO CO 30 DNI PRZYSYŁAJĄ PAPIEREK ŻE MAJĄ TRUDNOŚCI ZE SKONTAKTOWANIEM SIĘ Z PRACODAWCĄ DAJĄC MU CZAS NA PUCOWANIE PAPIERÓW.WEDŁUG MNIE TA INSTYTUCJA NIE SPEŁNIA SWOJEJ FUNKCJI,ZAPOWIEDZIANA KONTROLA "ŚMIESZNE" MOŻE TO JEST TAK ŻE TO NIE NIEUCZCIWY PRACODAWCA SIĘ BOI INSPEKCJI TYLKO INSPEKCJA JEGO.INSPEKCJA TO NASTĘPNE PIERDZI STOŁKI DO BRANIA PIENIĘDZY,JAK SIĘ NIE MA KASY NA SĄDY I ADWOKATÓW TO SIĘ NIC NIE WYWALCZY.

#3 Guest_duchol11

Guest_duchol11
  • Goście

Napisano 25 listopad 2011 - 21:45

żona pracuje w prrzedszkolu badania okresowe i sanepidu przechodziła 5 l temu na badaniach okresowych mają tylko mierzenie ciśnienia pracują z dziećmi czy to jest normalne

#4 Guest_nieznajomy

Guest_nieznajomy
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 22:01

pracuje w firmie w bielsku białej na ulicu traugutta 21 jest tu wiele narszen prawa pracy chciałbym aby inspektorat sprawdził tą firme .firma sie nazywa energia system sp,zoo i mma,biuro inżynieri środowiska

#5 Guest_nieznany

Guest_nieznany
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 20:30

firma pronar zmusza pracownikow do bezplatnych urlopow a sama hale stawia zate kase

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 10:06

firma pronar zmusza pracownikow do bezplatnych urlopow a sama hale stawia zate kase

zgłoś
http://www.pip.gov.p...akt/kontakt.php

#7 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 18:13

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Lipnie(kujawsko-pomorskie) narusza bardzo ostro wypłaty pracowników,przydałoby się aby ktoś się tym zajął.Sprawa jest dosyć poważna,ale jak do tej pory nie miał kto się tym zająć.Bardzo Proszę o pomoc...

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2012 - 12:29

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Lipnie(kujawsko-pomorskie) narusza bardzo ostro wypłaty pracowników,przydałoby się aby ktoś się tym zajął.Sprawa jest dosyć poważna,ale jak do tej pory nie miał kto się tym zająć.Bardzo Proszę o pomoc...

zajmij się sama PIP gwarantuje anonimowość.
http://www.pip.gov.p...akt/kontakt.php

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2013 - 23:11

Każdy kto zgłosi naruszenie przepisów prawa pracy podając swoje dane zostaje podczas kontroli zdemaskowany. Byłem świadkiem kontroli gdzie pracownicy OIP z Opola wskazali osobę która złożyła donos. W ten sposób nie da się wprowadzić w POLSCE przestrzegania Prawa Pracy przez pracodawców.

#10 Guest_bb

Guest_bb
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 23:12

Naruszenie prawa pracy odbywa się w "Gama" w Kosowie Lackim. W tym miasteczku to jak na dzikim zachodzie. Weźmiesz zwolnienie chorobowe na dwa dni to jak wrócisz to jak tam mówi kierowniczka "szykuje niespodzianki", zwalnia pracowników albo doprowadza do tego żeby sami odeszli.

#11 Guest_xxxxxxxxxxxxxxx

Guest_xxxxxxxxxxxxxxx
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 18:45

Podczas opowieści znajomych słyszałem jak pewna osoba(która już tam nie pracuje)mówiła o pewnej firmie zajmującej się produkcją agregatów z miejscowości Tuszyma na Podkarpaciu.

#12 Guest_xxxxxxxx

Guest_xxxxxxxx
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 23:41

co należ zrobić gdy wiemy o zatrudnianiu pracownikuw na czarno gdzie należy to zgłosić aby zostać anonimowym proszę o odp. na e-maila daniel4612@wp.pl

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2013 - 15:22

heh..wielka PIP-a
przyjadą w łape wezmą i pojadą.
a ty robolu dalej zapieprzaj jak wół w nieludzkich warunkach

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2013 - 22:42

to niech łajza daje w łapę a ty skladaj ciągle zawiadomienia aż ktoś pęknie twardym trzeba być!!!!

#15 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 19:37

Dokładnie Państwowa inspekcja pracy zamiast pomagać tylko szkodzi pracownikom przykład Wielki zakład pracy w Wałbrzychu RONAL znany z tego że się zarabia ponad 3000 zł na rękę ale jakim kosztem łamanie przepisów Prawa Pracy nie zachowanie przerwy dobowej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku .Pracujemy w systemie takim -praca od niedzieli na nockę w następną niedzielę schodzimy z nocki i wten samą niedzielę przychodzimy na popołudniu i tak do soboty by od niedzieli następnego dnia przyjść na rano czyli po odliczeniu dojazdu do pracy i z pracy zostaje jakieś 6,5 godziny na spanie ale przecież inspekcja pracy nic niestwierdziła a czemu bo pracodawca nie kazał nam się odbijać na czytnikach a po kontroli mieliśmy zebranie i zostało nam zapowiedziane że otrzymujemy mniejszą premię super nie jak tu ufać Inspekcji Pracy

#16 Guest_Waldek

Guest_Waldek
  • Goście

Napisano 10 listopad 2013 - 15:17

Jak by kontrolowali zamiast brać łapówki to było by za dobrze

#17 Guest_DZIKI

Guest_DZIKI
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 15:07

A ja nie płacę w terminie wynagrodzenia i się śmieję z tych co na mnie pracują!!! Zabroniłem też się podpisywać w soboty i niedzielę na liście obecności i nie płacę im za te dni, za nadgodziny też nie płacę!! I co mi mogą zrobić. Nic !!!!
A ta wspaniała firma nazywa się Geosat Kraków Sp.z o.o. z siedzibą w Krakowie ul. Łukasiewicza 3/325. Możecie to sprawdzić jak się wam chce!!! Pozdrawiam wszystkich co na mnie robią i na moich nierobów ze spółki.

#18 Guest_DZIKI

Guest_DZIKI
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 15:57

W mojej firmie a mówimy o Geosat Kraków Sp z o. o. wszyscy pracują na delegacji i powinni mieć wpłacany dodatek przejazdowy, ale nie dostają nie płace im a nawet każe płacić za przejazdy do domu. Tak ich robię w bambuko!!! Z Austrii płacili po 50 euro za przejazd(od jednej osoby). Tak się robi interesy . Panowie z biura kaskę do własnej kieszeni brali!!! Pozdrawiam moich pracowników Dziki oby tak dalej!!

#19 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 19:12

Ty jestes jakis chory gość!!na łapówkach tez dlugo nie pociągniesz!!!

#20 Guest_darek anonimowo

Guest_darek anonimowo
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 13:08

chciałbym zgłosic pracodawce piekarnie kurantowicz mieszcząca sie w poznaniu na smochowicach ulica mrzeżyńska 16. pracodawca zatrudnia pracowników zazwyczaj bez umowy, a w ostatecznosci na 1/4 etatu a praca jest wykonywana na etat cały 11 godziny, pracownicy tez zazwyczaj nie posiadają książeczek sanepidu. W zanadrzu także jest tam prowadzony sklepik firmowy gdzie nie jest odpowadzany podatek(nie ma kasy fiskalnej)obroty od godziny otwarcia piekarni czyli 17 do ok 23 są w kwocie ok od 400 do 700zł i tak juz przez 3 lata bardzo prosze o sprawdzenie tej informacji

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych