Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia

37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 21:18

do kumpelxx
Proszę dokładnie przeczytać powyższy artykuł, tam jest napisane dlaczego nie otrzymuje Pan dodatku za pracę w warunkach szkodliwych.

#22 Guest_skonsternowana

Guest_skonsternowana
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2013 - 14:53

A ja mam do czynienia z dość kuriozalną sytuacją. Pracowniku, któremu zgodnie z ZUZP przysługuje dodatek pieniężny, nie chce go pobierać. I co w tej sytuacji zrobić?

#23 Guest_mag

Guest_mag
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2015 - 07:54

A ja nie chcę dodatku szkodliwego bo zakład pracownikom którzy go pobieraja zmniejsza podstawę wynagrodzenia przez co tracimy na urlopach , premiach itp poniewaz sa wypłacane procentowo od podstawy wynagrodzenia

#24 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2016 - 08:46

Ja pracoje przy wluknach metalu kusz nie ziemski i juz 6lat pracy a nigdy nie dostalem szkodliwego a mam fast kontrakt . co moge z tym zrobic?

#25 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2016 - 11:51

Ja pracoje przy wluknach metalu kusz nie ziemski i juz 6lat pracy a nigdy nie dostalem szkodliwego a mam fast kontrakt . co moge z tym zrobic?

Nie wiem, co to jest fast kontrakt, ale jeśli pracujesz w Polsce powinieneś zwrócić się do pracodawcy na piśmie, o wypłacenie dodatku. Jeśli odmówi, możesz sprawę zgłosić do inspekcji pracy lub do sądu pracy.

#26 Guest_kadrowa

Guest_kadrowa
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:27

też nie wiem co to jest ten "fast kontrakt"... chyba nie z polskiego prawa... a dodatek, o którym mowa jest nieobowiązkowy... tzn. że pracodawca wcale nie musi go wypłacać... żaden inspektor pracy ani sąd tu nie pomoże (zdaje się że w sferze budżetowej są jeszcze dodatki obligatoryjne, ale to nie mój sektor, więc może do sprawdzenia...)

#27 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:56

też nie wiem co to jest ten "fast kontrakt"... chyba nie z polskiego prawa... a dodatek, o którym mowa jest nieobowiązkowy... tzn. że pracodawca wcale nie musi go wypłacać... żaden inspektor pracy ani sąd tu nie pomoże (zdaje się że w sferze budżetowej są jeszcze dodatki obligatoryjne, ale to nie mój sektor, więc może do sprawdzenia...)

Pracodawca nie musi wypłacać dodatku za szkodliwą pracę, jeśli przepisy płacowe w danym zakładzie tego nie przewidują. Jeśli jednak jest taki zapis lub pracownik ma zapis w umowie o pracę, to pracodawca musi dodatek wypłacać.

#28 Guest_PRACOWNIK

Guest_PRACOWNIK
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:10

PRACUJĘ PRZY SPRZEDAŻY ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN CZY W TAKIM PRZYPADKU NALEŻY SIĘ DODATEK

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2017 - 12:04

PRACUJĘ PRZY SPRZEDAŻY ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN CZY W TAKIM PRZYPADKU NALEŻY SIĘ DODATEK

Odpowiedź na pytanie masz w poście powyżej.

#30 Guest_Praciwnik x

Guest_Praciwnik x
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2017 - 16:12

Pracuje na hali montażowej w której jest mnóstwo pyłu zawieszonego w powietrzu, dodatek przysługuje mi w takich warunkach? I czy da się jakoś wymusić siatek w takich okolicznościach?

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 12:50

Pracuje na hali montażowej w której jest mnóstwo pyłu zawieszonego w powietrzu, dodatek przysługuje mi w takich warunkach? I czy da się jakoś wymusić siatek w takich okolicznościach?

Odpowiedź na pytanie masz w poście 27 Czytanie nie boli.

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 16:44

pracuje w kuchni polorzonej 1,20 w ziemi posadzka jest cementowa i sa piece weglowe czy to sa warunki szkodliwe

#33 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19140 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 styczeń 2018 - 17:01

pracuje w kuchni polorzonej 1,20 w ziemi posadzka jest cementowa i sa piece weglowe czy to sa warunki szkodliwe

Przeczytaj artykuł na początku wątku

#34 Guest_razjel

Guest_razjel
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2018 - 20:28

a co z opiekunem medycznym pracującym na oddziale onkologicznym. Cytostatyki są szkodliwe dla personelu medycznego a szpital nie wypłaca za szkodliwe. Na strefie ekonomicznej za to, że unosiła się mgła olejowa płacili 300 zł a w szpitalu za wdychanie chemii wydalanej przez pacjentów nie ma nic. Więc jak to jest?

#35 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 09:47

a co z opiekunem medycznym pracującym na oddziale onkologicznym. Cytostatyki są szkodliwe dla personelu medycznego a szpital nie wypłaca za szkodliwe. Na strefie ekonomicznej za to, że unosiła się mgła olejowa płacili 300 zł a w szpitalu za wdychanie chemii wydalanej przez pacjentów nie ma nic. Więc jak to jest?

Odpowiedź jak w poście powyżej - przeczytaj artykuł, a dowiesz się jak to jest.

#36 Guest_Emeryt

Guest_Emeryt
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 13:02

DODATEK SZKODLIWY BYŁ WYPŁACANY Z EMERYTURĄ CHYBA SUCHOCKA GO ZLIKWIDOWAŁA I JUŻ NIE PŁACĄ.

#37 Guest_sort65

Guest_sort65
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 21:01

Dodatek itd. to kamuflaż -nie ma ustawy aby podążała za latami pracy i wykonywanęj pracy w warunkach szkodliwych , jest różnego rodzaju przechrzta a to warunki szkodliwe to szczególne a to nawet już szczególnie szkodliwe .Setno w tym że celowo rząd nie podąża za ustawami blokując rocznik 1959 wg. warunków szkodliwych co wg. logiki ma prawo do wcześniejszej emerytury nie wspominając 14 postulacie solidarności sierpnia 80

#38 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 18 październik 2019 - 19:03

Witam w latach 1980 i 82 uczyłem się w szkle zawodowej za malarza malowałem wapnem mieszkania i farbami olejnymi lamperie i okna drewianne czy należy mi się szkodliwe do lat pracy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych