Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671292 postów

Napisano 28 luty 2010 - 12:11

Komentarz do artykułu: Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia

#2 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 12:11

na świadectwie napisane ślusarz-spawacz nie należy sie dodatek spawacz -ślusarz ponoć sie należy czym to różni

#3 Guest_MAX

Guest_MAX
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2010 - 20:45

Ja pracuję w kombinezenie ochronnym specjalnym czepku butach i masce, nie przepuszcza to ubranko powietrza a przy temp do 27 stopni mozna sobie wyobrazić ja się człowiek czuje zwłaszcza,że praca wykonywana jest w ciagłym ruchu. Może ktoś udzieli mi informacji czy za coś takiego można dostać dodatek?

#4 Guest_tech

Guest_tech
  • Goście

Napisano 01 luty 2011 - 20:08

Ja np pracuje w magazynach przy wymianie akumulatorów w wózkach elektrycznych . Nie dostaje żadnych dodatków .Czy to zgodne z kodeksem pracy????????

#5 Guest_Pielęgniarka

Guest_Pielęgniarka
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 13:55

pracuje w zmiennych warunkach atmosferycznych czy należy mi się dodatek za prace w warunkach szkodliwych

#6 Guest_Pielęgniarka

Guest_Pielęgniarka
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 13:56

pracuje w zmiennych warunkach atmosferycznych czy należy mi się dodatek za prace w warunkach szkodliwych

#7 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 21:07

do MAX
Dodatek za pracę w warunkach szczególnych przysługuje ze względu na konkretne stanowisko, a nie ubiór.Proszę sprawdzić w tabeli zawodów o szczególnym charakterze, czy wykonywana przez pana praca kwalifikuje się do takiego dodatku.

#8 Guest_A.S.

Guest_A.S.
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2011 - 00:30

Pracuję jako terapeuta zajęciowy na oddziale dla nerwowo i psychicznie chorych, jest to oddział zamknięty. Moim zadaniem jest organizowanie czasu wolnego pacjentom. Wygląda to w ten sposób że sama jedna z personelu przebywam z chorymi w jednym pomieszczeniu i nikt mnie tam nie "chroni". Pomimo iż dostałam na piśmie informację że pracuję w warunkach uciążliwych więc należy mi się wcześniejsza emerytura a także krótszy czas pracy nie dostaję dodatku do uciążliwych warunków jak to dostaje pielęgniarka.
W związku z tym mam pytania: czy taki dodatek mi się należy a jeżeli tak to co zrobić abym go otrzymała?

#9 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2011 - 14:22

W artykule jest wyraźnie napisane, że dodatek taki ma charakter obligatoryjny, czyli pracodawca może go przyznać lub nie. Proszę zapoznać się z regulaminem wynagrodzeń w zakładzie i sprawdzić, czy dla Pani stanowiska pracy taki dodatek przysługuje.Jeśli tak, zwrócić się do pracodawcy o jego wypłatę.

#10 Guest_A.S.

Guest_A.S.
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2011 - 22:17

Dziękuję za odpowiedź a co zrobić w przypadku takim jeżeli taki dodatek wg regulaminu nie przysługuje mi, czy jest szansa na to abym mój zawód został wciągnięty na listę wynagrodzeń? Czy to dyrektor szpitala decyduje o tym kto taki dodatek może dostawać?

#11 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2011 - 20:56

Regulamin wynagrodzeń ustala dyrekcja zakładu z radą pracowniczą, ze związkami zawodowymi, tak więc trudno będzie Panu coś wynegocjować, ale jeśli Pan chce, proszę próbować.

#12 Guest_A.S.

Guest_A.S.
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2011 - 22:05

ok :) dziękuję....najgorsze w tym wszystkim jest to że terapeuci zajęciowi nie mają nawet związków zawodowych, czy można takie związki "stworzyć"?....w każdym razie dziękuję za odpowiedzi - Agnieszka.

#13 Guest_hutnik

Guest_hutnik
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 11:03

O kwalifikacji szkodliwości na stanowisku pracy-decydują służby BHP oraz Związki Zawodowe. Jeżeli mamy wątpliwości, możemy się odwołać do Powiatowego Inspektora Pracy-który zleci badania szkodliwości, oraz wyda zalecenia dla pracodawcy

#14 Guest_Pielegniarka

Guest_Pielegniarka
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 17:24

W ostatnich dniach zmieniono w moim szpitalu warunki płacowe - odebrano pracownikom medycznym dodatek za szkodliwe warunki pracy. Odbyło się to bez konsultacji z org.związkowymi. Czy jest szansa na odwołanie się od tej decyzji? Dodam,że wielu osobom wręczono już zmienione angaże, z komentarzem,że jest to konieczność. Alternatywą była utrata pracy. Będę wdzięczna za radę,jak w tej sytuacji postąpić.

#15 Guest_A.S.

Guest_A.S.
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 21:20

Dziękuję za odp :) odwołam się do Powiatowego Inspektora Pracy,pozdrawiam

#16 Guest_sluzba niezależa

Guest_sluzba niezależa
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2012 - 15:32

Hutnik "O kwalifikacji szkodliwości na stanowisku pracy-decydują służby BHP oraz Związki Zawodowe. Jeżeli mamy wątpliwości, możemy się odwołać do Powiatowego Inspektora Pracy-który zleci badania szkodliwości, oraz wyda zalecenia dla pracodaw" herezje głosisz i wprowadzasz ludzi w błąd!! to nie służba bhp ani związki zawodzące decydują o szkodliwości na stanowiiskach pracy!! tylko jedna osoba możę o tym zdecydować PRACODAWCA.

#17 Guest_mario

Guest_mario
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2012 - 16:19

jestem przed okresem emerytalnym mam64lata i pracowalem w polskiej kronice filmowej oraz w kinach i bralem szkodliwe w wyplacie oraz litr mleka na dzien ;zapytane czy obowiazuje mi dodatek do emerytury mi sie szkodliwe dziekuje

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2012 - 07:35

a co powiecie na stalownie wytapiacze majom umowy zlecenie nagroda ich to posiłek profilaktyczny a wodę biorom od innej firmy żeby się napić kłania się ostrowiec św

#19 Guest_on 36

Guest_on 36
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 20:52

ja pracuję kolego przy sprzedaży i wymianie akumulatorów przez 6 dni w tygodniu po 8 godz dziennie i tez nic nie dostaję dodatkowo kolego jeśli byś coś na ten temat sie dowiedział daj mi znać na maila mario34@poczta.onet.p z góry dz\iękuje lub jakis opis zródłowy

#20 Guest_kumpelxx

Guest_kumpelxx
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 17:00

Witam.Pracuje w duzym zakladzie panstowym przy srodkach dezynfekcyjnych,kancetratach takich jak podchloryn sodu,chlor i wiele innych żrących.Moja praca polega na rozrabianiu srodkow w gotowe roztwory i zdaniem pracodawcy nie należą mi sie szodliwe warunki.Kto sie na tym zna czy tak naprawde musi byc prosze napisac kumpelxx@o2.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych