Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontakt z dzieckiem po rozwodzie

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671252 postów

Napisano 24 luty 2010 - 23:11

Komentarz do artykułu: Kontakt z dzieckiem po rozwodzie

#2 Guest_Black

Guest_Black
  • Goście

Napisano 24 luty 2010 - 23:11

Bardzo dużo się dowiedziałem. Dziękuje autorowi za ten artykuł. Czy będzie rozwinięcie tematu ??

#3 Guest_Green

Guest_Green
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 11:08

A co zrobić, jeśli matka wywozi 2 dzieci w wieku szkolnym do innego, odległego miasta, wbrew woli ich ojca ( eks-męża, który ma ograniczone prawa rodzicielskie, ale ma prawo do współdecydowania m.in. o miejscu zamieszkania, szkole, wakacjach, itd. ) ?
Jak mają wyglądać kontakty, skoro ojca dzieci nie stać na dalekie podróże, ma nową rodzinę i małe dziecko ?

#4 Guest_waldemar

Guest_waldemar
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 11:33

a co jak Matka nie kocha dziecka?

#5 Guest__JaC

Guest__JaC
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 14:31

Tak, będzie rozwinięcie.
Temat twórczo rozwiną tzw. sędziny w sądach rodzinnych.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 11:14

A cabco wtedy gdy dziecko nie wyraża zgody na kontakt?Nikt nie pomyślał o wzięciu pod uwagę zdania dziecka, które np. doznało przemocy od rodzica, z którym się widywać nie chce.

#7 Guest_abc

Guest_abc
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 11:18

Ojcowie będą teraz niesłusznie oskarżali byłe żony o utrudnianie kontaktów. Cóż. Dobrze sobie to wymyślili, żona zapłaci grzywnę, którą panowie pokryją (albo i nie) alimenty. Straci dziecko a ojciec ma czysty zysk. Wiadiomo, któ zaprojektował ten bubel prawny.

#8 Guest_jeno66

Guest_jeno66
  • Goście

Napisano 06 marzec 2010 - 15:41

Regularnie płacę alimenty na syna, który zupełnie się odseparował. Nie mam pojęcia czy nadal się uczy (studia). Czy syn nie powinien dokumentować swojej nauki, tak jak to robią osoby pobierające alimenty od państwa?

#9 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 11:38

Mam 17 lat (w lipcu skończę 18). Cztery lata temu rozwiedli się moi rodzice. Od tamtej pory widzenia z ojcem były nieuregulowane: spotykaliśmy się kiedy któraś ze stron wyraziła taką ochotę. Niedawno ojciec zażądał regularnych spotkań (raz w tygodniu). Na dwa możliwe dla mnie terminy (poniedziałek i piątek) nie wyraził zgody. Zażądał, abym poświęciła mu jeden dzień podczas weekendu. Gdy stwierdziłam, że jest to niemożliwe (w niedzielę mam zajęcia dodatkowe, a sobota to mój jedyny wolny dzień: wolałabym sama decydować o tym, jak go spędzę)ojciec zagroził podaniem do sądu mnie lub mojej mamy i zaprzestaniem płacenia alimentów (których i tak od dłuższego czasu nie płaci). W związku z takim postawieniem sprawy w ogóle nie chcę spotykać się z nim. Czy sąd może mnie do tego zmusić? Czy może ukarać moją mamę za utrudnianie kontaktów z dzieckiem? Czy, jeśli nie chcę się z nim spotykać, może nie płacić alimentów? A co kiedy skończę 18 lat? Czy wówczas mam obowiązek spotykać się z ojcem?

#10 Guest_Ayla

Guest_Ayla
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 16:39

A co zrobic w sytuacj gdy ojciec mojego dziecka nie odwiedza go już od 6 lat,a widziąc dziecko na ulicy odwraca się i ucieka?

#11 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 17:04

Dopóki istnieje instytucja alimentów ,dopóty będzie istniał ten problem.
Tu się ktoś pyta ...a co jak ja z ojcem nie chcę się spotykać ..... ale jednocześnie martwi się o alimenty.Instytucja alimentów deprawuje i ogłupia.Dziecko powinien utrzymywać ten kto jest z dzieckiem na co dzień.Kto ma na nie wpływ i ponosi odpowiedzialność za jego wychowanie....a nie tylko twierdzi ,że je wychowuje.Zlikwidować należy tą instytucję.Ona już zupełnie niszczy więzi,uczy oszustwa ,braku odpowiedzialności.... a przy tym jest bardzo kosztowna ...w postaci prawników ,sądów ,gmachów itd.

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 18:32

Panie Kręcisz ale dzięki tej instytucji mażesz żerować jak hiena na tym forum... i rozkoszować się "padliną swoich wypowiedzi"... nie udław się tylko... nie byłoby problemu jakby lenie , nieroby wzięły się wreszcie do roboty, jakby istniał przymus pracy dla alimenciarzy... a tak taka Crocuta crocuta tylko pisze i pisze w kółko te kiepskie farmazony...

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2011 - 00:36

Niby instytucja grzywny jest ale to nieskuteczny przepis.

Należało by wprowadzić "obowiązek rozpatrywania przez sądy w pierwszej kolejności opieki naprzemiennej" - co ucięło by problem kolejnych rozpraw i napierdalanki sądownej.

Dodatkowo gdy któryś z rodziców zaczyna utrudniać i przetrzymuje dziecku, utrudnia kontakty lub istnieje domniemanie że robi mu pranie mózgu od razu przekazywać dziecko drugiemu rodzicowi pod opiekę - rodzic który raz stracił dziecko nie dopuści się nadużyć które doprowadzą go do ponownej utraty bezpośredniej pieczy ergo będzie dążył do realizacji kontaktów i wyciszenia emocji

W innych krajach to działa tylko nie u nas.

#14 Guest_zaklopotany

Guest_zaklopotany
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2012 - 13:52

a co jesli to dziecko sie nie odzywa do rodzica z ktorym nie zyje na co dzien ??? owszem telefon odbierze jak sie zadzwoni odpisac na gg tez odpisze...ale zeby sie pierwsza odezwala to sie to nie zdaza... malo tego nawet zyczen nie zlozy swiatecznych lub noworocznych...dodam ze dziecko skonczylo 12 lat...i jak w tej sytuacji zaradzic ?

#15 Guest_b.

Guest_b.
  • Goście

Napisano 20 październik 2012 - 21:34

takich głupot to ja dawno nie słyszałam pajacu! jak ma się utrzymać rodzic z dwojką małych dzieci? no jak? dzieci na ogół pozostaja przy tym rodzicu przy którym lepiej się czują . Temu rodzicowi dochodzi masa obowiązków i mniej czasu na pracę, automatycznie na utrzymanie mniej ..wobec czego drugi rodzic powinien zabezpieczać finansowe utrzymanie dziecko..logiczne?

#16 Guest_b.

Guest_b.
  • Goście

takich głupot to ja dawno nie słyszałam pajacu! jak ma się utrzymać rodzic z dwojką małych dzieci? no jak? dzieci na ogół pozostaja przy tym rodzicu przy którym lepiej się czują . Temu rodzicowi dochodzi masa obowiązków i mniej czasu na pracę, automatycznie na utrzymanie mniej ..wobec czego drugi rodzic powinien zabezpieczać finansowe utrzymanie dziecko..logiczne?

#17 Guest_b.

Guest_b.
  • Goście

#18 Guest_b.

Guest_b.
  • Goście

#19 Guest_b.

Guest_b.
  • Goście

#20 Guest_b.

Guest_b.
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych