Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc pieniężna dla rodzin zastępczych

66 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672455 postów

Napisano 04 luty 2010 - 14:38

Komentarz do artykułu: Pomoc pieniężna dla rodzin zastępczych

#2 Guest_mon.jezierska

Guest_mon.jezierska
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 14:38

mam chłopca jako rodzina zastępcza i te kwoty są śmieszne, bo każdy wie ile kosztuje utrzymanie dziecka w przedszkolu a następnie w szkole. Te 1647 to powinno byc do 18 roku życia

#3 Guest_zawodowa mama zastępcza

Guest_zawodowa mama zastępcza
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 22:04

Każde umieszczenie dziecka w mojej rodzinie to kolejna nowa interpretacja przepisów przez PCPR odnośnie terminu od kiedy przysługuje pomoc tzn:
jedno dziecko otrzymuje pomoc od dnia w którym złożyłam wniosek mimo tego że postanowienie będzie prawomocne dopiero za 21 dni
drugie dziecko otrzymuje pomoc dopiero od dnia uprawomocnienie postanowienia
dodam że zarówno jedno jak i drugie dziecko umieszczane jest u mnie jeszcze przed wydaniem postanowienia przez Sąd
Jaka jest właściwa interpretacja tego przepisu ?

#4 Guest_alicja...

Guest_alicja...
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 23:06

Wychowuję chłopczyka jako rodzina rodzina zastępcza tak trochę z przypadku, pozostawiono mi pod opieką niemowlę, miało to trwać kilka godz. a trwa już 8 lat. Na drogę sądową sprawa trafiła kiedy dziecko miało 2 latka. Jesteśmy z mężem rodziną zastępczą niespokrewnioną i otrzymujemy pomoc finansową w kwocie 832 zł. Moim zdaniem wychowanie takiego dziecka nie powinno się przeliczać na pieniądze. Radość którą niesie takie małe sreberko to coś tak cudownego i nie przeliczalnego na żadne pieniądze. Ja całą kwotę wpłacam małemu na konto będzie miał kiedy dorośnie. Nasz bączek cierpi na ADHD i nie wiadomo co go jeszcze czeka. My na swoje dzieci też nie otrzymywaliśmy dodatkowych pieniędzy a ja naprawdę nie widzę różnicy pomiędzy moimi dziećmi a naszym małym skowronkiem. Dzieci mamy dorosłe więc teraz nasz bączek to ogromna radość no i motywacja do wielu działań. Pozdrawiam.

#5 Guest_Żaneta Urawska

Guest_Żaneta Urawska
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2010 - 20:20

Warto zapoznać się z projektem ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej ( art. 80 i n. Ustawy ).
Ustawa ma zapewnić osobom sprawującym funkcję rodziny zastępczej lub osobom prowadzącym rodzinny dom dziecka odpowiednie wsparcie zarówno merytoryczne,
jak i finansowe oraz zapewnić rozwoj i stabilizację zawodową.

http://www.mpips.gov...kat=2102#id9379

#6 Guest_mama-

Guest_mama-
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2011 - 16:57

To prawda szczera Ja wychowałam 3 a teraz wypieły sie imało doprowadziły do nerwicy. Gdybym miałaa to jeszcze raz zrobić to nie za żadne pieniądze

#7 Guest_MIKAN

Guest_MIKAN
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2012 - 19:27

A Z JAKIEJ RACJI RODZINA ZASTEPCZA MA DOSTAWAC JAKIEKOLWIEK PIENIADZA NA DZIECKO?NORMALNI RODZICE ZEBY UTRZYMAC WŁASNE DZIECKO MUSZA PRACOWAC OD RANA DO NOCY I NIE DOSTANA ANI GROSZA OD PANSTWA NA DZIECKO.A NIE RZADKO ODBIERA IM SIE DZIECI BO SA BIEDNI.A RODZINA ZASTEPCZA DOSTAJE OD PANSTWA 1600 ZŁ.DAC TE PIENIADZE PRAWDZIWYM RODZICOM.JAK KTOS JEST BOGATY TO NIECH ZAKŁADA RODZINE ZASTEPCZA ALE ZADNYCH PIENIEDZY OD PANSTWA NIE POWIENIEN DOSTAWAC.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 21:17

do MIKAN - chyba w ogóle nie masz pojęcia o czym piszesz. Pomyśl trochę, dzieci są zabierane w naprawdę skrajnych przypadkach. W rodzinach tych kiedy rodzice otrzymują np zasiłek rodzinny idzie na przelew, pomoc z OPS - idzie na przelew a dzieci chodzą brudne, głodne, w letnich ubraniach zimą. Dlatego idąc Twoim tokiem myślenia trzeba dać im więcej by mieli za co pić. Gratulacje!!!!

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 00:07

rodzina zastępcza powinna dostać więcej pieniędzy,a nie takie grosze,bo 660 zł.to są na częściowe utrzymanie,a reszte musi rodzina dokładac.Pracują na nieswoje dzieci,a mogliby nie brać tych dzieci i żyć sobie spokojnie.Nie raz jeszcze wysłuchują od rodziców tych dzieci,że są skąpi bo nie dają im na wódkę.

#10 Guest_jokerekkk

Guest_jokerekkk
  • Goście

Napisano 14 październik 2012 - 16:23

Witam mam pytanie !

#11 Guest_Magnolia

Guest_Magnolia
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2013 - 09:42

Witam,

Najlepiej dać rodzinie patologicznej pieniądze na dzieci zamiast płacić je rodzinie zastępczej. Niech kupią kolejną wódkę i "zrobią" kolejne dziecko.
Naprawdę czasami odnoszę wrażenie, że niektórzy ludzie mają problem z myśleniem.
Po pierwsze - rodzina zastępcza przysposabia nie swoje dziecko, więc dlaczego ma jeszcze pokrywać koszty jego wychowania. Po drugie- często dzieci trafiające do rodziny zastępczej mają różnego rodzaju problemy i sprawiają wiele problemów wychowawczych. Po trzecie- nawet najgorsi rodzice mają pełnię praw odnośnie decydowania o swoim dziecku w rodzinie zastępczej, a nawet najlepsi rodzice zastępczy nie mogą tak naprawdę nic dziecku nakazać bez zgody rodzina biologicznego. chociaż gdybym była ustawodawcą to raczej promowałabym wypłacanie pieniędzy rodzicom biologicznym w zamian za ich udział na przykład w pracach interwencyjnych lub innego rodzaju pracach, tak, aby mogli zapewnić warunki do życia i nauki swoim dzieciom.

#12 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2013 - 11:05

Co to za rodzina , która chce mieć z tego tytułu pieniądze? Za to ,że jest rodziną?

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2013 - 01:08

Jezu co to za sumy a ja nie pije nie pale dobrze wychowuje dzieci które maja wzorowe wyniki w nauce i nie mam grosza ani zadnej pomocy ze strony panstwa posiadajac kilkoro dzieci i nie pracując zawodowo bo ani zdrowie ani sytuacja nie pozwalają mi na podjęcie pracy zarobkowej.Płaczę po nocach z bezsilnosci bo ubierma dzieci w lumpeksach a buty kupuje najtansze ,na wczasy dla nich mnie nie stac i bardzo mnie to boli,gdyby nie wypadek męza i pieniadze z ubezpieczenia ,nie miałabym nawet na podreczniki szkolne...Fakt ze mamy skromny dom ale obawiam sie ze nie bedzie mnie stac na oplacenie rachunkow za prad i gaz zima.W zeszłym roku oszczedzałam na ogrzewaniu a i tak rachunki przychodziły niebotyczne.Nie rozumiem dlaczego panstwo wydaje tyle kasy na rodziny zastępcze i to o nie się dba,im sie pomaga i wspiera a ja nie mam nic cho9c tyle przeszłam i zdrowie mi szwankuje:(

#14 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 01:15

A ja tu gdzie zamieszkuje nie jednemu zabrała bym dzieci bo mieszkają same pijusy którym daje się zapomogi na wódkę a dzieci głodne a nasza kochaną opieką znajduje się tam gdzie ludzie skromje ale poluddzku wychowuję swoje dziecko to cię zaraz sprawdzają

#15 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2013 - 16:45

To lepiej żeby w domu dziecka były ?a dom dziecka za jedno dziecko dostaje o wiele więcej...Kto mający dzieci weżmie obce dziecko jeśli ma swoje? w polsce ludzie kasy nie mają -bierzesz dziecko to jakbys okradał swoje .

#16 Guest_użytkowinik

Guest_użytkowinik
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 13:48

do MIKAN - chyba w ogóle nie masz pojęcia o czym piszesz. Pomyśl trochę, dzieci są zabierane w naprawdę skrajnych przypadkach. W rodzinach tych kiedy rodzice otrzymują np zasiłek rodzinny idzie na przelew, pomoc z OPS - idzie na przelew a dzieci chodzą brudne, głodne, w letnich ubraniach zimą. Dlatego idąc Twoim tokiem myślenia trzeba dać im więcej by mieli za co pić. Gratulacje!!!!

Ja też do tej wypowiedzi wtrącę swoje "trzy grosze"
Uważam,ze MIKAN ma racje,ponieważ pieniądze,które się przekazuje rodzinom zastępczym powinno się przekazać rodzicom biologicznym,a dlaczego tak uważam wyjaśnię.
Ja wychowywałam się w Domu Dziecka i państwo mojej babci też pomagało podczas wakacji,czy ferii zimowych.Pomoc jednak dla nas i innych rodzin tzw patologicznych w tym czasie nie była taka o jakiej piszesz,ze pieniądze były przelewane i potem rodzice te pieniądze przepili.
Mojej babci podczas wakacji Państwo w sklepach przeznaczało pewną kwotę pieniędzy i za każdym razem,kiedy babcia szła do sklepu po zakupy:żywność,odzież,obuwie,środki chemiczne podpisywała w sklepie na liście jakie produkty otrzymała i w jakiej wysokości.
Uważam,że było to bardzo dobre rozwiązanie,ponieważ na pewno pieniądze te nie mogły być przeznaczone na coś innego np.alkohol,czy papierosy.
Tak więc jeżeli obecnie na takiej samej zasadzie biologiczni rodzice dzieci otrzymywaliby od państwa pomoc wówczas ich dzieci na pewno nie chodziły by głodne i brudne.

#17 Guest_Rodzic Zastępczy

Guest_Rodzic Zastępczy
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 00:40

Zgadzam się z opinią że pijacy mają większe prawa i pomoc finansową od państwa niż rodziny zastępcze. Dla rodzin spokrewnionych z dzieckiem pomoc jest znikoma a kuratorzy są
nieprzygotowani do pełnienia swoich funkcji.Państwo woli pomagać metodą spychologii .Osoby które decydują się na rodzinę zastępczą robią to z poczucia obowiązku ,lub miłości do dziecka ,najczęściej takie rodziny to dziadkowie lub rodzeństwo .Te rodziny powinny mieć większe wsparcie od państwa,najczęściej jeden z opiekunów rezygnuje z pracy aby móc poświęcić czas dla dziecka,to powinno zaliczać się jako praca na pełen etat opłacany przez państwo

#18 Guest_Rodzic Zastępczy

Guest_Rodzic Zastępczy
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 00:50

Znam takich rodziców którzy sprzedaliby wszystko co otrzymali od państwa i przepili.Ten kto pisze że lepiej byłoby dzieciom w domu dziecka bo okradane są jego dzieci jest tępakiem .jeśli tak myśli to nie ma prawdziwych uczuć rodzicielskich

#19 Guest_Rodzic Zastępczy

Guest_Rodzic Zastępczy
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 01:02

Państwo pomaga tylko tym o wysokich dochodach i to jest nie sprawiedliwe ,bo są rodziny biedne ale uczciwe ,i nie mają żadnej pomocy od państwa lepiej zabrać im dzieci bo nie mają pracy,pomoc dostanie rodzina patologiczna.Rodzic który idzie po pomoc do MOPS jest wyśmiewany lub poniżany ,że jest biedny

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2013 - 01:37

Zgadzam się z opinią że pijacy mają większe prawa i pomoc finansową od państwa niż rodziny zastępcze. Dla rodzin spokrewnionych z dzieckiem pomoc jest znikoma a kuratorzy są
nieprzygotowani do pełnienia swoich funkcji.Państwo woli pomagać metodą spychologii .Osoby które decydują się na rodzinę zastępczą robią to z poczucia obowiązku ,lub miłości do dziecka ,najczęściej takie rodziny to dziadkowie lub rodzeństwo .Te rodziny powinny mieć większe wsparcie od państwa,najczęściej jeden z opiekunów rezygnuje z pracy aby móc poświęcić czas dla dziecka,to powinno zaliczać się jako praca na pełen etat opłacany przez państwo

Nie ma a Pan/i racji w tej wypowiedzi,ponieważ wiele matek nie decyduje się na pracę,ponieważ nie stać ich by było na zapłatę opiekunki do ich np.3 lub 4 dzieci.Osobiście uważam,ze ten okres w życiu każdej kobiety powinien również być traktowany na takich samych zasadach jak traktuje się opiekunów w rodzinach zastępczych,gdzie nie tylko otrzymują pomoc finansową na to dziecko,ale również z tego powodu mogą starać się jeszcze o inne inne świadczenia.

Znam takich rodziców którzy sprzedaliby wszystko co otrzymali od państwa i przepili.Ten kto pisze że lepiej byłoby dzieciom w domu dziecka bo okradane są jego dzieci jest tępakiem .jeśli tak myśli to nie ma prawdziwych uczuć rodzicielskich

Owszem,jeżeli tak jest jak Pan/i pisze,to lepiej dla dziecka na pewno będzie jak trafi do rodziny zastępczej niż do domu dziecka.Jednak mnie osobiście również jedna rodzina zastępcza chciała adoptować z Domu Dziecka,ale moja babcia jako mój opiekun prawny na to nie wyraziła zgody.Myślę też,ze wtedy dobrze zrobiła,ponieważ w tym samym czasie ta rodzina adoptowała inne dziecko z tego domu dziecka i to dziecko/moja koleżanka uciekła od nich po kilku miesiącach pobytu,ponieważ była u nich jak służąca,a żadnej opieki i miłości z ich strony nie miała.
Również nie wiadomo jest jakimi pobudkami kieruje się rodzina,która chce przyjąć dziecko jako rodzina zastępcza.Ciekawa też jestem ile takich rodzin by było,gdyby Państwo im nie płaciło pieniędzy na to dziecko?

Państwo pomaga tylko tym o wysokich dochodach i to jest nie sprawiedliwe ,bo są rodziny biedne ale uczciwe ,i nie mają żadnej pomocy od państwa lepiej zabrać im dzieci bo nie mają pracy,pomoc dostanie rodzina patologiczna.Rodzic który idzie po pomoc do MOPS jest wyśmiewany lub poniżany ,że jest biedny

Nie powinno dzielić się rodzin na :biedne,bogate,patologiczne,ponieważ
każda rodzina ma prawo do korzystania z pomocy państwa.Jednak nie wszyscy z takiej pomocy chcą skorzystać,ponieważ podobnie jak Pan/i myślą,że taką pomoc otrzymują przeważnie rodziny patologiczne,a wcale to nie jest prawda.
Z mojej obserwacji wynika,że wielokrotnie ludzie bogaci chodzą po taką pomoc do ośrodka częściej niż osoby biedne,ponieważ są oni bez żadnych skrupułów.Swoje majątki/samochody,dom itp./,aby nie ujawniać w ośrodku pomocy społecznej zapisują najczęściej na swoich rodziców,którzy z takiej pomocy nie korzystają.
Owszem wiele osób twierdzi w ten sposób"Rodzic który idzie po pomoc do MOPS jest wyśmiewany lub poniżany ,że jest biedny" i myślę,ze nie bez powodu w ten sposób te osoby tak myślą.
Jednak z mojej obserwacji również wynika,że u mnie w miasteczku większość nowych rzeczy,które rozprowadza mops mają osoby bogate niż biedne,a wiadomo o czy to świadczy,skoro np jest to wnuczek dyrektora sanatorium,czy dziecko dyrektorki innej placówki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych